Skocz do zawartości

hk ss 25/30A - odcina silnik


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki regulatorek:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6460__Hobbyking_SS_Series_25_30A_ESC.html

z takim silnikiem:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8481

 

problem jest tego typu, że po ok. 4-5 minutach pracy regulator odcina silnik w trakcie jego pracy i nie daje się ponownie uruchomić silnika w locie. po odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania do regla silnik pracuje, ale też przez jakiś czas i znów przestaje. po locie i wyłączeniu silnik lekko ciepły, temp regla... nie parzy ale jest ciepły. pakiet zimny.

pakiet 3S 2200mAh, śmigło 9x5 z kołpakiem turbo.

na innym silniku nie stwierdziłem takich objawów.

 

co może być nie tak? nic w regulatorze nie kombinowałem (podobno jest nieprogramowalny). kolega Milo ma taki sam regiel i nie ma takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - Regulator jest domyślnie ustawiony na pakiet o wyższym napięciu i odcina napięcie silnika, pod obciążeniem myśląc, że się pakiet rozładował.

 

B - Pakiet masz już do ... utylizacji. Trzeba go dokładnie pomierzyć. Każda cela po ładowaniu, wspólne napięcie na wyjściu, spadek napięcia pod obciążeniem. W rezultacie zużycia, nie osiąga już właściwego napięcia i szybko ono spada.

 

Możesz spróbować kupić kartę programującą i przeprogramować regulator na nowo - może pomoże. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem pomiary. silnik ciągnie 6,9A przy ~12V na śmigle 9x5 hayoe. ok 7 minut pracy, silnik gorący, regiel ciepły ale nie odłączył silnika :?: :!: :?: :!: :?: :!: pakiet zdrowy.

 

jakieś pomysły?

 

OT: kołpak HK z podanym śmigłem większy o 3mm od śmigła 9" MA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regler jednak jest programowalny bez karty. A co najgorsze, domyślnie ma ustawione pakiety NiMH a nie LiPo, co prawdopodobnie jest źródłem twoich problemów, bo regler może dawać inne timingi przy różnym zasilaniu. Ale o tym firma słodko milczy i to tylko moje domysły :wink:

 

Jednorazowo możesz zmienić jedno z dwóch ustawień.

 

Wykonaj taką procedurę (najlepiej bez śmigła):

 

- włącz nadajnik, gaz na maks i włącz model

- po sygnale startowym poczekaj 3 sek. na sekwencję ustawień. Jeżeli nie ruszysz drąga gazu nic nie zmienisz:

1A - beep__beep - pakiet auto lipo - 50% mocy przy 3V, odcięcie przy 2,9V/celę

1B - beep beep__beep beep - pakiet NiMH (DOMYŚLNIE!!!)

2 - beep beep beep__beep beep beep - włącz/wyłącz hamulec (domyślnie wył)

 

Jeżeli chcesz zmienić którąś z opcji czekasz do odpowiedniego piszczenia i w trakcie dajesz drąga gazu na zero. Po tym regler wychodzi z programowania. Aby zmienić kolejną opcję musisz wszystko powtórzyć.

 

Poza tym silnik ma sprawność poniżej 80%, więc jego impedancja wewnętrzna jest spora. Można użyć okrągłego radiatora na pastę silikonową, to pomaga w inrunnerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.