Skocz do zawartości

Sprawdzenie systemu Frsky - Bydgoszcz


ValdeK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

głupio mi zakładać temat po temacie, ale jestem w kropce.

Sprawa wygląda tak - Kupiłem i zainstalowałem moduł bez telemetrii FRsky w MX-12 i do tego kupiłem dwa odbiorniki, 8 i 4 kanałowe. Dioda w module świeci się poprawnie, ale nie mogę zbindować ani jednego ani drugiego odbiornika. Coraz bardziej jestem przekonany że mam wadliwy moduł ale nie mam jak go sprawdzić.

 

Pytam się kolegów z Bydgoszczy, czy ktoś ma sprawny odbiornik FrSKY abym mógł spróbować go zbindować lub sprawny moduł aby sprawdzić czy mój odbiornik jest sprawny?

Może ktoś ma analizator widma abym sprawdził czy sygnał wychodzi poprawnie z modułu czy też nie? Cokolwiek co pozwoliłoby mi na zidentyfikowanie wadliwego ogniwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mkialem podobnie... trzeba poprostu przysiasc nad tym dluzej,...

 

z tym ze ja mam z telemetria moduł a odbiorniki jeden z telemetria ten w plastikowej obudowie a drugi bez telemetrii 2,3g 4ch

 

 

myslalem ze mam zepsuty modul albo odbiornik.. ale sprobowalem roznych kombinacji... wlaczanie obydwu rzeczy naraz przy przytrzymaniu przyciskow do bindowania( pomoc brata)

 

az pomoglo u mnie chyba to ze najpierw wlaczylismy odbiornik przy przycisnietym przycisku a potem nadajnik tez z przyciskiem... potem trzebabylo powylaczac to i wlaczyc od nowa ale bez przyciskow i dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość - nowy moduł załatwił sprawe.

zła wiadomość ... nadajnik mi padł, gdy lutowałem kropla cyny zalała mi 2 piny na płytce z wyłącznikiem. Delikatnie usunąłem nadmiar cyny aby nie było połączenia między nimi. Włączam i nic - umarła. Gdy włączyłem to włącznik był ciepły ale już następnym razem nie. Nie wiem czy płyta sie spaliła czy co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem że już po fakcie, ale pewien Allegrowicz sprzedaje te moduły, można mu podesłać Apkę, profesionalnie instaluje moduł i binduje z odbiornikiem ( oczywiście przy zakupie modułu)

 

też mam Mx-12 i swego czsu też zastanawiałem się nad Frsky DIY. Ale na 35Mhz nie narzekam a po co mi zasięg na 2 km jak i tak nie będę na takie odległości latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.