Skocz do zawartości

Motylek-mój drugi model


Miszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post na tym forum wszystkim mówię "część" :D . Mam na imię Paweł i pierwszym modelem jaki zrobiłem i powiedzmy sobie ulotniłem był Zagi w wersji szybowca. Latał chyba nienajgorzej ale nie mam ani holu, ani jeszcze potrzebnego wyposażenia żeby go zelektryfikować więc zabrałem się za budowę Motylka. Właściwie to modelik jest już skończony, w ciągu kilku dni powinno udać mi się skompletować regulator i akku i w górę. Mam jednak jedno pytanko. Otóż jaki powinien być wykłon silnika? Nie chcę rozwalić modelu w pierwszym locie, a czytałem, że wykłon silnika to dość istotna sprawa dlatego pytam :). Niebawem dodam zdjęcia więc zobaczycie co nabroiłem...yyyyyyyyy, zbudowałem chciałem napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I oto obiecane fotki:

img0994vz6.jpg

 

img0995wa4.jpg

 

img0996wz4.jpg

 

Niestety waga modelu wyszła trochę większa niż przypuszczalem. Z kompletnym wyposażeniem za wyjatkiem akumulatora (bo jeszcze nie kupiłem) wynosi 370 g. Czyli do lotu wyjdzie ok. 500 g :( . Jest to mój drugi model, myślę, że nie wyszedł źle choć widziałem ładniejsze :lol: . Trochę nienajlepiej oklejony jest kadłub, przynajmniej w porównaniu do skrzydła, ale to ze względu na jego nieco bardziej "skomplikowane" kształty. Oczywiście prosiłbym o wypowiedzenie się na temat modelu jeśli coś byłoby nie tak.

 

Wyposażenie:

1. silnik Tower Pro 2408-21 http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=27_147&products_id=3523

2. śmigło szybkoobrotowe 8x4

2. regulator Dynam 25A

3. serwa E-sky 8g

4. Odbiornik Graupner R700

 

Mam również kilka pytań. Otóż jaki powinien być wykłon silnika? Noi prosiłbym o doradzenie jakiegoś akumulatorka do tego modelu, który również posłużyłby do Zefirka (w budowie). Najlepiej gdyby był to akumulator z ofert sklepu www.modele.sklep.pl lub http://www.cyber-fly.pl/ bo do nich mam poprostu najbliżej. Model ma być wolny gdyż jego przeznaczenie to nauka pilotażu więc może wystarczy pakiet 2s?? Tu nie mam pojęcia dlatego proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś pchający przed Ś.C.?

Tak :D Doman miał taki model

Silnik ciągnący musi mieć skłon w dół (mowa o modelach z profilem nośnym) bo przy dodaniu gazu zaczołby zadzierać do góry. Tak samo jest tutaj bez skłonu przy dodaniu gazu model zacznie zadzierać to pomyśl logicznie w którą strone musisz go przechylić aby nie zadzierał?

Przynajmniej mi to tak tłumaczono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :D Doman miał taki model

Co racja, to racja :-D

 

Niestety połączenie dziwnej konstrukcji, ze słabym napędem no i dziwną sytuacją ze skłonem silnika skutkowało nielotem :-D

Model nazywał się Kaczucha i jest do znalezienia u mnie na stronie.

 

Motylek to fajny model, sam nie miałem, ale słyszałem opinie kilku ludzi :-) Na pewno będzie latał bardzo ładnie, nawet przy wadze 500g AUW. Co do skłonu... zrób jak w planach ;-)

http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotnicze/lotnicze_rc/inne/motylekiwazka/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Doman miał taki model

Z tym, że za bardzo latać nie chciał. Model nie Doman ;) . Ale o tym poniżej.

 

Silnik ciągnący musi mieć skłon w dół

Bzdura. Rozrysuj siły i popatrz jak działają momenty.

W bardzo dużym uproszczeniu (bo uczyłem się o tym w czasach, gdy powstawał wyngiel): jeżeli oś śmigła znajduje się poniżej środka masy, to ciąg napędu powinien być skierowany w dół, jeżeli nad środkiem masy, to w górę.

Np. w modelu Domana - przy napędzie pchającym nad i przed Ś.M. - śmigło powinnobyło być skierowane w dół. Gdyby napęd był ciągnący, to w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego rozpiętość to 990 mm. Niestety w planach nie mogę znaleźć informacji na temat wykłonu silnika więc skorzystam z tych od Ładziaka. Jeszcze zapytać chciałe, czy pakiety firmy 3E-model , Arcs i Wow rc różnią się znacząco jakością?? Bo któryś z nich muszę kupić, ale nie jestem jeszcze pewien jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę poza głownym tematem:

 

pierwszym modelem jaki zrobiłem i powiedzmy sobie ulotniłem był Zagi w wersji szybowca. Latał chyba nienajgorzej ale nie mam ani holu, ani jeszcze potrzebnego wyposażenia żeby go zelektryfikować

 

Jakbyś chciał, to hol na razie u mnie leży bezużyteczny - możemy się umówić kiedyś na latanie lub pozyczenie. Jak wiesz, też jestem z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.