Skocz do zawartości

Accucell6


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czym się różni ładowanie "charge" od "balance". Obserwowałem ładowanie w trybie charge i ładowarka ładowała tak jak z balanserem - wszystkie cele równo ładowane.

Nawet jak podpięłem uszkodzony pakiet to ładowarka w trybie charge próbowała doładować tylko uszkodzoną celę.

Jak jest różnica między ładowaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jaką widzisz jest niewielka, ale zawsze jest, ponieważ w trybie balansowania, jednak jest bardziej skuteczniejszy "balansing"

Co daje funkcja STORAGE? Wiem, że szybko ładuje ale kosztem czego? Czy tam jest balansowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

storage laduje / rozladowuje do 3,85 na cele... ( u mnie zawsze 3,83v) do przechowywania li-poli

Przepraszam miało być FAST wiem, że jest to szybkie ładowanie ale czym się różni od zwykłego ładowania. Pewnie jakieś procedury pominięte ale jakie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie FAST kończy się z chwilą osiągnięcia przez którąkolwiek celę napięcia 4,2V.

"Prawie".

Warunkiem zakończenia jest spadek prądu do 1/5 nastawionej wartości w fazie CV (stałego napięcia). Samo osiągnięcie 4,2 V na ogniwo nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko. jakiej kolejnosci powinny isć kable do balansera. bo chyba mialem rpzestawiane na ladowarke bec6 a teraz mam accuell6. a uklad kabli jest nastepujacy:

 

gdy wezme wtyczke do pakietu 3s z wypustkami do góry (trzymając kable w moją stronę) to od lewej mam czarny zółty niebieski czerwony.

 

wydaje mi sie ze powinno byc na odwrót dobrze myslę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.