Skocz do zawartości

TOP STAR 60ARF


patryk134

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega przerabiał ten model jakies 3 tygodnie temu lot trwał 20 sekund zaraz po starcie zgubił statecznik poziomy który jest bardzo bardzo słaby.Model po tej kraksie zmiescił sie do koszyka a kolega bardzo szybko o nim zapomnial ten model to kolejna Chinska zabawka przy której trzeba sporo poprawcowac zeby nia bezpiecznie latac> Jezeli chcesz model z zestawu w miarde dobrze wykonany polecam Ci Edga 540 z ROBBE solidna firma estetycznie wykonany ładnie lata i jest duzy zakres jesli chodzi o silniki mozna w nim stosowac motorki od 7.5ccm 2 suw do 15ccm 4 suw , cenowo zblizony do top stara.Jest w ofercie firmy rc skorpion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model i chyba jedyny w tej wielkości za niewielkie pieniądze. Klienci chwalą sobie ten model.

 

W przypadku każdego modelu ARF trzeba dokonać indywidualnej analizy i z każdym modelem trzeba popracować mniej lub więcej. Nie daj się zwodzić innym, wydającym opinie o tanich chińskich zabawkach gdyż te ich modele są niestety drogimi chińskimi zabawkami za które płaci się 2x więcej aby na kartonie było markowe logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko to nie pierwszy Top star który sie rozleciał statecznik jest z bardzo cienkiej w dodatku słabej balsy oczywiscie mozna to poprawic i latac ,ale tak jak powiedziałem w tym przedziale cenowym mozna miec lepszy model z wielu powodów np ładnie wykonanie , skrzydła dzielone na rure, sciagana góra,swietny dostęp do wyposazenia i oczywiscie jedno serwo do steru wysokosci nie dwa tak jak ma top star co jest nieporozumieniem producent zdecydował ze na wysokosc dac 2 serwa a nie pomyslał zeby zrobic troszke mocniejszy statecznik. Dadatkowa wade tego modelu to szpilkowane zawiasaski dobrze , ze firma chciała to zabezpieczyc tylko material jest tak słaby ze stery wyrywaja sie razem z tymi szpilkami robia sie duze luzy i trzeba cały czas dolewac kleju :lol: Miałem go 2 miesiące poczym straciłem cierpliwosc.

 

Tak wygląda Edzio 540 poskładany nówka igła

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6c591c119f9c17a3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie musze poprzec radka!! :) naprawde w top starze wysokosc to nagminny problem... :( oczywiscie ze mozna nim latac ale konieczny jest mala operacja na wysokosci :lol: ( w 2005 w PILE na zlocie ktos mial top stara i postanowil zmierzyc jego predkosc przelotowa jako ze mielismy suszarke nie bylo z tym problemu....przy predkosci 115km/h (silnik 10ccm) odpadla mu 1 polowka wysokosci na szczescie wyladowal na tej ktora odziwo sie trzymala....)tez o wiele bardziej polecilbym kupno tego edka jest poprostu swietny a ta objetosc kadluba :mrgreen: latwosc w montowaniu wyposarzenia. jest to cos pomiedzy funem a akrobatka czyli idealny model do poszalenia osobiscie widzialem jak to lata i naprawde jestem pod wrazeniem zwlaszcza dlatego ze jest to model 1,4m....pod moja namowa 1 kolega juz gromadzi fundusze na ten model a mysle ze warto wylozyc 600zl na taki model :D

 

a i jeszcze jedno doszly do mnie opinie ze topstar wychodzi o wiele ciezej niz podaje mase producent (nie jestem do konca pewien) nie daje reki sobie uciac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja mam wade wzroku +6.5 wyobraz mnie sobie latającego tym modelem i dodam ,że ustawiłem srodek ciezkosci jak jeszce sie nie znałem bo to były poczatki tak jak kolega doradził na listewce bo w diablotinie szła ona w 1/3 a top star ja miał za połowa płata . Wystartowałem zaciągam ster wysokosci a model z opóznienie pion walka walka walka lądowanie z pomoca boską uffff do konca zycia bede pamietac ten model I TA KOLORYSTYKE :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=jKCuVXAARuo

 

Silnik 17ccm

 

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=-WYkwaK1uKU

 

 

Silnik 10ccm 150g ołowiu

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=bd3ofkn4dOk

 

 

silnik 17ccm tez Edek ale inna firma

 

TOP STARA nie ma bo pewnie na filmikach go nie wiidac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ogólnie to odradzam tego modelu :| to porażka miałem w nim silnik Super Tigre 15 ccm. To był oblot... Kiedy sie oderwałem od ziemi wszystko było ok leciał prościutko wszedłem w 1 zakręt aż tu nagle stateczniki urwało :x są robione z tak cienkiej balsy że aż strach latać :roll: można to powzmacniać ale za tą cenę co kosztuje TopStar to można mieć inny dużo lepszy model. Aha i jeszcze jedno gdy uleciały mi stateczniki byłem bardzo nisko i zaliczył kreta prosto na mordę , i co dziwne rozsypał się w drobny mak rzeczywiście jest bardzo słabo zrobiony kleju to tam chyba wcale niema !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja równiez miałem topstara i też mi odleciala połowka steru poziomego, jest to bardzo newraligiczny punkt który grozi rozbiciem modelu. Mozna sobie z tym poradzić w bardzo prosty sposób zakładajac zastrzały z nawet cienkich precików węglowych i sprawa załatwiona, koszt około 5zł i spokojna głowa. Musze poszperac w starych fotkach 2lata w stecz moze uda mi sie znaleźc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu sie nie zgodzę :D (kilka poprzednich postów). To są modele typu Fun Fly, więc muszą być "zapałki". Trzeba tylko odpowiednio taki model wzmocnić tak jak Darek pisze tzn. zastrzały z węgla (3 mm starczy).

Dodam tylko, że kolega na lotnisku ma takiego Funa i dotąd mu się nie rozsypał a na prawde lekko nie ma (wielokrotny zwycięzca zawodów halowych, ostatnio mistrz Polski) i nieźle go masakruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie przypadkowo mam ten model w domu, z wcelu dokonania pewnych zmian w konstrukcji. Mianowicie kolega stwierdził, ze w locie brakuje mu pionu. co faktycznie łatwo zauwazyc: pion jest nieporównywalnie mały (zobaczcie np: Madmana) . Pozatym statecznik poziomy powędrował do tyłu o jakies 6-7cm. Zobaczymy jak teraz sie spisze.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.