Skocz do zawartości

ASK 21 2600mm - Prezentacja


kozuszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie.

Długo się zastanawiałem czy jest sens zakładać temat, bo co takiego ciekawego jest w tym, że ktoś sobie kupił gotowy samolot. Jednak kłopoty związane ze składaniem samolotu i fakt, że kogoś ten samolot interesuje i chciałby go "poznać bliżej" skłoniły mnie do założenia tego tematu. Także na jakiekolwiek pytania z miłą chęcią odpowiem i liczę na to samo z waszej strony :)

 

Trochę informacji

Rozpiętość: 2600mm

Długość: 1300mm

Waga (bez wyposażenia): 1420g

Profil płata (według producenta): Eppler 205

Średnica kołpaka: 40mm

 

co do wyposażenia to nie wiem jakie serwa tam wsadzić na razie posiadam:

Kierunek: HX5010 6.9kg

Wysokość: ?

Lotki: np. corona DS-939MG cyfrowe 2.5kg wystarczą?

Klapy: np. corona CS-928BB 2.0kg wystarczą?

Pakiet: zippy 3000mah 3s 20c

Regulator: HK 60A BEC: 5.5v/4A

Silnik: C3536 900kv, ale chyba kupię większy

 

Miałem dużo szczęścia paczka dotarła bez obciążania mnie dodatkowymi kosztami-VAT

paczka ważyła 4.6kg (wg hk 5kg...) wraz z samolotem zamówiłem pakiet, 2 serwa, regulator i kilka dupereli. samolot bardzo dobrze zapakowany przedstawię teraz kilka fotek samolotu przed i po rozpakowaniu (zdjęcia nie najlepszej jakości, ale niestety lepszym aparatem niż ten w telefonie nie dysponuje):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pierwszy problem to jak połączyć końcówki skrzydeł ze skrzydłem z tej końcówki wystaje jedna śruba i jest tam jeden otwór a w skrzydle dwa otwory jednak ta śruba nie chce wejść do końca w płat oto foty:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

na razie tyle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie: model, zaangażowanie, i to że wybrałeś właśnie zelektryfikowany szybowiec z dobrej firmy Pana Schleihera ale... mam dwie prośby na przyszłość.

Pierwsza to ogranicz zdjęcia do tych niezbędnych, bez wszystkich opakowań itp. Wystarczy pokazać opakowanie firmowe i zbiorczo jego zawartość a potem najważniejsze to, to co nas kręci najbardziej :oops: - szczegóły konstrukcji.

No i prośba nr 2: popracuj nad ostrością fotografii tych elementów, które chcesz zaprezentować a nie tła lub dywanu :wink:

Reszta O'K - pracuj bo czekamy na efekty i zdjęcia z oblotu pięknego szybowca :jupi:

Trzymam kciuki bo sam najlepiej relaksuję się latając 2 m cudakiem własnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza to ogranicz zdjęcia do tych niezbędnych, bez wszystkich opakowań itp. Wystarczy pokazać opakowanie firmowe i zbiorczo jego zawartość a potem najważniejsze to, to co nas kręci najbardziej :oops: - szczegóły konstrukcji.

 

 

mnie akurat to zainteresowało bardzo w temacie: "jak zapakowali i przetransportowali moje wydane cieżko pieniądze"

 

No i prośba nr 2: popracuj nad ostrością fotografii tych elementów, które chcesz zaprezentować a nie tła lub dywanu :wink:

 

nie zebym sie czepiał, ale kolega uzasadnił jakość zdjeć: //(zdjęcia nie najlepszej jakości, ale niestety lepszym aparatem niż ten w telefonie nie dysponuje) //

 

 

pozdrawiam, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wszędzie bym dał Corone 939MG i będzie dobrze. Co do silnika to zdecydowanie mocniejszy-mam takiej samej wielkości w foxie i wystarcza ale przy wadze 1600g do lotu. Jeżeli faktycznie jest to profil z rodziny E to powinien ładnie latać modelik. Szkoda ze nie znasz jeszcze pow. to byśmy policzyli obciążenie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zebym sie czepiał, ale kolega uzasadnił jakość zdjeć: //(zdjęcia nie najlepszej jakości, ale niestety lepszym aparatem niż ten w telefonie nie dysponuje) //

 

A kolega chyba nie wie o czym pisze. CezaryK mówi o punkcie skupienia ogniskowej, którym ewidentnie powinien być prezentowany element, a nie tło.

Nikt nie neguje jakości fotopstryka, bo nawet telefonem można robić poprawne zdjęcia.

Należy akurat pamiętać, że w telefonach są słabe obiektywy, mają niskie wartości przysłony i należy fotografowany obiekt maksymalnie dobrze oświetlić, wtedy zdjęcia nie muszą wyjść rozmazane :)

 

Model zapowiada się ciekawie, a i z taką mechanizacją płata można będzie trochę więcej zeń wyciągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż wstyd się przyznać, ale nie umiem obliczyć powierzchni skrzydeł co prawda na prostokątne wzór znam, ale na tego typu skrzydła nie... szukałem ale chyba marnie bo nic nie znalazłem szukałem też programu ale jakoś mi nie wyszło pomożecie? jakby co podam wymiary cięciwa przy kadłubie 24cm, cięciwa na końcu skrzydeł 8cm, długość 124cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd i to taki ze bym nawet o tym nie pisał na Twoim miejscu. Pola figur plaskich to program IV klasy szkoly podstawowej a Ty nawet chyba nie wiesz jaką figurą jest połówka twojego skrzydła.

Czarno widze przyszlosc Polski im dluzej śledze to co sie dzieje w polskiej oświacie. Człowieku, masz 15 lat!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, ale 16*124=1984 /10 198.4dm tak ma być?

 

Wstyd i to taki ze bym nawet o tym nie pisał na Twoim miejscu. Pola figur plaskich to program IV klasy szkoly podstawowej a Ty nawet chyba nie wiesz jaką figurą jest połówka twojego skrzydła.

Czarno widze przyszlosc Polski im dluzej śledze to co sie dzieje w polskiej oświacie. Człowieku, masz 15 lat!!!!!

Całkowita racja Tak mi wstyd, że nie potrafię tego opisać nie chcę się niczym tłumaczyć no po prostu nie pomyślałem, ale cóż więcej mogę powiedzieć jak tylko Przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

na początku chciałem powiedzieć, że nie zapomniałem. Powoli zaklepuje sobie czas w niedalekiej przyszłości na "robótki ręczne" obu moich motoszybowców, więc nie martwcie się niedługo ujrzymy wszyscy to co w naszym hobby najlepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.