Skocz do zawartości

Ranking LiPoli - gdzie szukać?


sbruski

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie przydało by się jakieś miejsce, gdzie można by było zaczerpnąć opinii o danych pakietach lub taką opinię dodać. Ankieta jak widać średnio rozwiązuje sprawę i na dodatek nie uwzględnia wszystkich aspektów. Jeśli prezesowie :wink: forum poparli by pomysł to można by przykleić kilka wątków dotyczących najczęściej używanych lipoli. Dla każdej marki zrobić osobny wątek, albo też założyć podgrupę w dziale pakiety i w niej tematy dotyczące każdej marki z osobna. Myślę, ze było by to przydatne, bo większość użytkowników forum lata elektrykami z wiadomych powodów. Sam ćwiczę teraz elektrykiem, bo na spaline o odpowiednich dla mnie parametrach mnie jeszcze nie stać :)

 

 

Tak więc pomysł podsuwam, co z niego wyjdzie tego nie wiem. Zakładając wątek dla każdej marki pakietów można by w jakiś sposób uporządkować informacje o danych lipolach. W konkretnym temacie każdy mógłby opisać wyłącznie własne doświadczenia na temat konkretnego pakietu, ewentualnie zaznaczając, czy go poleca czy nie. Później ktoś z zamiarem kupna nowego pakietu otworzył by jeden temat i miałby opinie o konkretnej marce w jednym wątku. Obecnie żeby się tu czegoś o pakietach dowiedzieć, trzeba przegrzebać wiele tematów, a informacje o nich nierzadko ograniczają się do zdania "polecam pakiet XXX" albo "odradzam" i robi się mętlik. Przy takiej opinii dobrze jest podać więcej szczegółów o problemach jakie wystąpiły i o tym jak się z nim obchodzono.

 

Akumulatory litowe jak wspomniałem są teraz używane przez większość modelarzy, więc źródło praktycznych informacji o nich, zorganizowane w jednym miejscu z pewnością bardzo pomogłoby każdemu w dokonaniu wyboru przed kolejnym zakupem pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie mi o takie testy też chodzi. Ja kilka porobiłem - no i mi się porobiło heh. Opisywałem już to gdzieś na jakimś forum. Tak dla ciekawostki

"Dane:

Jeti ADVANCE 18 Plus + AXi 2212/20 SILVER + śmigiełko 9/4,7E+ FULLYMAX 11,1V 1350 mAh 20C

Pobór prądu w granicach 13A

Wynik: Niestety pakiet się mocno zgrzał i spuchł jak sardynka. Po naładowaniu okazało się że łapie już tylko 1072mAh (czas pracy: 6min)

Drugi zestaw

Jeti ADVANCE 18 Plus + AXi 2212/20 SILVER + śmigiełko 9/4,7E+ Pakiet Li-pol 2200mAh 12C 3S1P 11.1V (dualsky)

Wynik: Pakiecik lekko ciepły, nic nie ucierpiał. (czas pracy: 12min)

Wniosek: Albo Fullymax jest kiepski i to co podaje producent to beeeezdura, albo ta firma ma inną aparature pomiarową."

 

Tak to opisywałem jakiś czas temu.

 

Co do ankiety i "testów" to musi to ruszyć. Zbyt dużo jest "znaków zapytania", a liczba elektrycznych modelarzy rośnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiem szczerze ze tez mam dylemat odnosnie fullymax, niewiem czy nie zamienie fullymax 1700mAh 11,V na 3E-model 2200mAh 11,1V. Zauwazylem ze zaczelo sie z nimi dziac niedobrego, uzywam je z silnikiem axi 2212/20 smiglo 9x5, regler JETI 25A oraz z silnikiem axi gold 2814/16 smiglo 9x5, regulator jeti advance 40A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.