Skocz do zawartości

Ranking LiPoli - gdzie szukać?


sbruski

Rekomendowane odpowiedzi

No pytanie jak najbardziej na miejscu. W tych czasach coraz więcej "badziewia" pojawia się na rynku. Ja próbuje od jakiegoś czasu gromadzić info na temat akku, ale marnie mi to idzie. Jak do tej pory stwierdziłem, że dualsky jest znacznie lepszy od fulmaxa itp. Co ciekawe to tylko nie moje zdanie. Na każdym zlocie szczegółowo wypytuje kolegów jak u nich zachowują się akku. Większość używa właśnie fulmaxa i co ciekawe to to że tylko 10% z nich są nadal sprawne. Reszta jest spuchnięta i nie trzymają pojemności. Ja sam mam kilka pakietów fulmaxa i powiem że jestem rozczarowany. Przy rozładowaniu pakietu do 3V na celke, pakiet spuch. Dualski został kilka krotnie rozładowany do 2,75V i żyje, nic nie straciwszy na pojemności.

 

A więc moim zdaniem ( i nie tylko moim) warto kupić lepsze i droższe akku. Przy fulmax musisz uważać żeby nie rozładować pakietu poniżej 3,1V na cele, albo nawet wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moje pytanie dotyczy LiPoli napędowych, popularnych tj 1700-2000mAh, 15C.

Mam 3S1P Super Power Fullymaxa 1700 mAh 2 sztuki i po 30 cyklach w jednym z nich cela straciła 1/3 pojemności. Pulsar i balancer. Osobiście wolałbym coś pewniejszego, nawet droższego. Latać na takim pakiecie się nie da, bo regler ustawiony na 3 cele rujnuje napięciowo tą walniętą, Spróbuję dokupić 1 celę i podmienić. Miało by to sens, jeśli padnięcie celi było wypadkiem, a nie regułą. Zaryzykuję i poinformuję.

Regulator Spin33, będę dokumentował zachowanie się pakietów i dam znać na Forum.

 

Jaka firma jest godna zaufania? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znaleźć w miarę obiektywny ranking LiPoli?

 

dobre pytanie (czyli takie, na które tu nikt jednoznacznie nie odpowie)

 

weźmy przykładowe odpowiedzi:

 

dualsky jest znacznie lepszy od fulmaxa
mam kilka pakietów fulmaxa i powiem że jestem rozczarowany
Mam 3S1P Super Power Fullymaxa 1700 mAh 2 sztuki i po 30 cyklach w jednym z nich cela straciła 1/3 pojemności. Pulsar i balancer.

Pulsar i balancer :!:

Po takim stwierdzeniu trudno zdecydować się na zakup takiego pakietu. Nie wiadomo jak się trafi. Już wyłania się rozrzut jakości fulymaxów. I jeśliby zapytać kolejno o każdą z firm robiących li-pole, to kilka osób poleci, a kilka odradzi. Polecać będą Ci, co nie mają problemów, a odradzać Ci, którym dany pakiet siadł. A zazwyczaj znajdą się jedni i drudzy.

 

Ja polecam Fullymaxsy, sa tanie i bardzo dobre, mam z tata 4 pakiety po okolo 40 cykli, i daja caly czas max. moc.

 

Trudno ocenić ogólną jakość pakietu po 40 ładowaniach. Nie wiesz, co będzie po 50tym.

 

fullymaxy sa spoko i przebijaja trwaloscia wszelkie chinskie tupu wowrc, hextronic i znane dualsky

 

Nie można tego powiedzieć jako jedyna, niepodważalna prawda. Jeśli by tak było, to nie pojawiłoby się stwierdzenie: (powtórzę)

 

dualsky jest znacznie lepszy od fulmaxa

 

Po takiej dyskusji biorąc 2 pakiety, jeden Fullymax, drugi Dualsky, nie mam pojęcia, który z nich wytrzyma dłużej. Podajecie sprzeczne informacje, z których ciężko coś wywnioskować. Można jedynie liczyć na dobry okaz kupując lipole.

Prawie nikt nie pisze o tych pakietach, które wymienił @stan. Dlaczego? Bo w Polsce tego mało i większość kolegów używa tu rozpowszechnionych u nas towarów, które to są tańsze i łatwo dostepne. A wszystkie z nich są pewnie produkowane z podobnym naciskiem na jakość i trafiają się wśród nich wszystkich buble padające po kilku lotach. Tu nie sprawdzi się powiedzenie "widziały gały co brały" bo wady produkcyjnej ogniw li-pol nie można zazwyczaj dostrzec przy zakupie.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akku fullymax to posiadam 2 pakiety 1050mAh, mają niecały rok i ok. 200 cykli i nie zauważyłem spadku mocy, pewnie pojemność im troszkę spadła ale nadal dobrze sie trzymają

 

czyli jestes kolejny zadowolony z fullymaxów :) Ale ludzie... kontynuując ten wątek w takim stylu, opinie nadal będą podzielone. Może lepiej założyć tu ankietę, gdzie każdy bedzie mógł oddać głos na swoją ulubioną markę lipoli jaką poleca innym albo na markę którą odradza. Najlepiej, aby w takim przypadku pisać z własnych doświadczeń, a nie że kolegi lipole są takie czy takie.

 

W taki sposób można by sprawdzić, której marki się wystrzegać, a przy której jest najwieksza szansa na dobry zakup.

 

Jeśli duzo osób zagłosuje to wyjdzie w miarę klarowny ranking. Niech tylko ktoś założy ankietę, bo ja już nie mam siły teraz :) zobaczę dopiero w poniedziałek czy coś ruszyło. Liczę na Was 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aj cholender jasny, no i musze przyznać ci rację Yahoon. Niestety bez konkretnych wyników/pomiarów, możemy drapać się tylko po głowach i spekulować. Ankieta raczej jest bezcelowa, bo fakty są jasne i niezaprzeczalne - zwolenników jest tyle co przeciwników. A jeśli się mylę to I TAK znajdzie się jakaś partia lipoli która popsuje ludziom szyki. I tego nie da się uniknąć. Ja się dosyć mocno interesuję lipolami i zaczynam się poddawać. Zdarzają się takie pakiety, które od samego leżenia na półce spuchły mi jak bańka. I nie ważne czy to fulkii, dualske czy rc łały. Jeden pies. Jeśli komuś się uda to może trafić na tanie ogniwo i będzie mu służyło nawet i ze 3 sezony. Inny przpłaci krocie i polata 3 razy. Myślę że wielu z was tak myśli. No ale ankieta może okazać się rozwiązaniem tego mętliku w połowie, a to i tak już duży sukces.

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam pakiety firmy ARCS!!! Poniewaz mimo prawidlowego uzytkowania , rozladowania pradem zgodnym z zaleceniami pakiety puchna, i ladowania pradem 0,9C z balanserem i tak puchna, mialem 3szt i 3 sztuki sa kiepskie. Ogolnie patrzac na te ogniawa sa kiepsko wykonane same w sobie, juz nie mowie jako pakiet tylko jako ogniwo. Co do fullymaxa i 3E puki co jestem zadowolony, nawet pakiet fullymax ktory zaliczyl kreta i zgial sie o 30stopni w gore dalej dziala po wyprostowaniu, wprawidzie pojemnosc mu spadla z 1700mAh do 1400mAh to i tak dalej ladnie ciagnie model:) Firma 3E tez robi pakiety solidnie (nawet rozbieralem). Co do lipoli to nie zmienie zdania sa za drogie jak na swoja budowe. One powinny kosztowac max 50zl zajakis duzy pakiet np 3300mAh anie 300-400zl albo i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem bylo by kupic po jednym pakiecie (sredniopradowym), nie tam jakies super mocne aby nie placic duzo kasy i testowac je tzn kazdy rozladowywac tym samym pradem i obserwowac co sie dzieje. Nalezy tez brac pod uwage aby test byl wiarygodny musialo by byc minimum po 3-4pakiety jednej firmy o tej samej pojemnosci i pradzie rozladowania, tylko niestety nikogo niestac na takie testy. Takie testy pozwolily by zaoszczedzic spore pieniadze ktore ludzie wydaja na to i niestety czesto sie rozczarowuja .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie wspomniał o ogniwach E-TEC. To ja to nadrobię. Męczę pakiety 3S 1250mAh HD, 10C trzeci rok. Pojemność spadła nieznacznie (wchodzi w granicach 1150 mAh), wydajność niestety bardziej, bo ponad 10 A już nie podskoczą, a może nawet mniej, cóż, swoje wylatały. Ale: pakiety przeżyły przypadkowe, krótkie zwarcia, zero balansowania (nie było wówczas lutowanych wyprowadzeń), różnica na celach nigdy nie przekraczała 0,1V. Żadnych spuchnięć, (na szczęście nie wiem dotychczas jak wygląda to zjawisko), słodkawego zapachu (też nie wiem o czym piszę) zemdleń i niedomoagania, chociaż już pora na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.