Thonni Opublikowano 13 Sierpnia 2011 Opublikowano 13 Sierpnia 2011 Witam 8) Budując swojego pierwszego Esiaka Mig - 3 postanowiłem że zakupię pełno kadłubowca F4U Corsair (EPA) z Cyber Fly dziś nad ranem otrzymałem paczkę od Pana Marka Dawidowicza :wink: W zestawie : Model: F4U Corsair (EPA) Silnik: Emax gf 2215/15 Regulator: redox 25 A Serwa: 3x Sg 90 Dodatki: piasta śmigła Śmigło: 9x5 Łączny koszt to 265 zł :rotfl: Zdjęcia zestawu: Moja własna relacja budowy już wkrótce :rotfl: Pozdrawiam i do usłyszenia :faja:
Thonni Opublikowano 14 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 14 Sierpnia 2011 Ruszyły prace nad moim drugim Esiakiem :rotfl: Pierwszy ESA czeka na dniach na oblot a z nudów zacząłem budowę EPY :wink: Zacząłem od skrzydeł Sklejone całe skrzydło czeka teraz na pręty :wink: Pewnie będzie trochę dłubania przy nich ze względu na ich nietypowy kształt :crazy: ;D Ster wysokości sklejony :wink: Wkrótce dalsza część budowy :wink:
Gość Kamyczek_RC Opublikowano 15 Sierpnia 2011 Opublikowano 15 Sierpnia 2011 Poskładać możesz ale zanim polecisz tym modelem musisz zatłuc tego pierwszego . Ten jest ładniejszy ale przy tym mniej wytrzymały na krety ...
pelikan1500 Opublikowano 15 Sierpnia 2011 Opublikowano 15 Sierpnia 2011 Trzeba było przyjechać na Brodzką z MIGIEM to byśmy go oblatali a może jakaś pierwsza walka by się trafiła bo we dwóch z Heniem to nam nieba za DUŻO :mrgreen: . Jeżeli chodzi o skrzydła w F4U to spokojnie bez pośpiechu z wklejaniem węgli . Posklejaj cały płat na gotowo . Ponacinaj rowki na węgle, tam gdzie się PRZEŁAMUJĄ trochę głębiej (wpierw na górze płata ) powciskaj pręty na załamaniach delikatnie aby się nie przełamały ( nacięcia w tych miejscach powinny być na długości około 4cm =2+2 nastronę) . Następnie na równej desce ułóż końcówkę skrzydła przejedź ręką aby ją wyrównać i zalej rzadkim klejem Ca do miejsca pierwszego załamania . Potem zalewaj dalej już w centropłacie ale zwróć uwagę na ułożenie węgla na przełamaniu czy nie wyszedł z rowka , jeżeli wyszedł to go wciśnij na miejsce delikatnie przytrzymując np. śrubokrętem i dopiero zalewaj . Zrób najlepiej dwa rzędy dźwigarów w płacie będzie mocniejsze a wagi dużo nie przybędzie. Po wklejeniu góry popatrz na płat od przodu czyli natarcia czy płaszczyzny każdego kawałka skrzydła są proste , jeżeli tak to to samo na dole płata . Wklejamy wpierw na górze węgle a potem na dole aby w razie jakiś zwichrowań była możliwość KOREKTY płaszczyzn przy wklejaniu dolnych wzmocnień. to jest akurat ESA ale Twoje skrzydła są takie same. Uploaded with ImageShack.us
Thonni Opublikowano 15 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 15 Sierpnia 2011 Trzeba było przyjechać na Brodzką z MIGIEM to byśmy go oblatali a może jakaś pierwsza walka by się trafiła bo we dwóch z Heniem to nam nieba za DUŻO :mrgreen: . Jeżeli chodzi o skrzydła w F4U to spokojnie bez pośpiechu z wklejaniem węgli . Posklejaj cały płat na gotowo . Ponacinaj rowki na węgle, tam gdzie się PRZEŁAMUJĄ trochę głębiej (wpierw na górze płata ) powciskaj pręty na załamaniach delikatnie aby się nie przełamały ( nacięcia w tych miejscach powinny być na długości około 4cm =2+2 nastronę) . Następnie na równej desce ułóż końcówkę skrzydła przejedź ręką aby ją wyrównać i zalej rzadkim klejem Ca do miejsca pierwszego załamania . Potem zalewaj dalej już w centropłacie ale zwróć uwagę na ułożenie węgla na przełamaniu czy nie wyszedł z rowka , jeżeli wyszedł to go wciśnij na miejsce delikatnie przytrzymując np. śrubokrętem i dopiero zalewaj . Zrób najlepiej dwa rzędy dźwigarów w płacie będzie mocniejsze a wagi dużo nie przybędzie. Po wklejeniu góry popatrz na płat od przodu czyli natarcia czy płaszczyzny każdego kawałka skrzydła są proste , jeżeli tak to to samo na dole płata . Wklejamy wpierw na górze węgle a potem na dole aby w razie jakiś zwichrowań była możliwość KOREKTY płaszczyzn przy wklejaniu dolnych wzmocnień. Informacje o oblocie Miga i moje uwagi co do modelu napisałem tutaj :wink: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=43462&start=30 Dzięki za przydatne informacje :faja: Na dniach zabieram się za budowę swego drugiego kombata :rotfl:
Thonni Opublikowano 16 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 16 Sierpnia 2011 Dalsza część budowy mojego pełno kadłubowca :rotfl: Wstawiłem solidne wzmocnienia w skrzydła ... tak mi się wydaję jak i z drugiej strony Myślę że mocno jest wzmocnione skrzydło :rotfl: Sklejone 2 części kadłuba Widok z drugiej strony Zastanawia mnie czy wzmocnić ster kierunku :crazy: ( dla pewności )
koszkin Opublikowano 16 Sierpnia 2011 Opublikowano 16 Sierpnia 2011 Wstawiłem solidne wzmocnienia w skrzydła ... tak mi się wydaję I tak przy gwałtownych manewrach będziesz miał przeświadczenie, że zaraz coś się połamie. Na szczęście wygląda to tylko tak strasznie. Miałem z tej samej stajni FW 190 i takie wzmocnienia były OK. Co do statecznika pionowego... moim skromnym zdaniem nie ma sensu go wzmacniać. Przynajmniej u mnie nic złego się z nim nie działo. Przy czym cały kadłub był sklejany kilkanaście razy.
Thonni Opublikowano 17 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 17 Sierpnia 2011 Wstawiłem solidne wzmocnienia w skrzydła ... tak mi się wydaję I tak przy gwałtownych manewrach będziesz miał przeświadczenie, że zaraz coś się połamie. Na szczęście wygląda to tylko tak strasznie. Miałem z tej samej stajni FW 190 i takie wzmocnienia były OK. Co do statecznika pionowego... moim skromnym zdaniem nie ma sensu go wzmacniać. Przynajmniej u mnie nic złego się z nim nie działo. Przy czym cały kadłub był sklejany kilkanaście razy. Okey okey puki co potrzebuję pomocy ze środkiem ciężkości w MIG 3 http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=43462&start=30 Doradzicie :?: :roll:
Thonni Opublikowano 18 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 18 Sierpnia 2011 Mając więcej czasu zamontowałem serwa w skrzydła :wink: Kadłub prawie sklejony czeka na serwo steru wysokości :wink: Wręga pod silnik zamontowana 3 cm od początku kadłuba :wink: Na ostatnim zdjęciu widać część mojego MIG 3 :faja: Cdn. :faja:
Thonni Opublikowano 19 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 19 Sierpnia 2011 Ciąg dalszy budowy :faja: Sklejony kadłub, zamontowane serwo steru wysokości, sklejone stateczniki :wink: Pozostało pomalowanie kadłuba, skrzydeł i ładnie udekorowanie modelu :faja:
Thonni Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Przyszedł czas na pomalowanie mego modelu :faja: Wyszedł niesamowicie :jupi: Oto kilka zdjęć bez naniesionych linii podziałowych :faja: A tu moje pierwsze linie podziałowe na głównym skrzydle :rotfl: Mam nadzieję że się podoba :faja: A tak prezentuje się całe skrzydło :jupi: Pozostał mi na deser kadłub :faja:
Thonni Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Naniesione linie podziałowe na tylne stateczniki :rotfl: Mam nadzieję że się podoba :faja: Widok statecznika od spodu :rotfl: A tak się prezentuje w całości :jupi: Kadłub idzie do dalszego dopieszczania :rotfl:
Malker Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Chyba lepiej by wyglądały czarne linie podziałowe. Spróbuj markerem Ale i tak jest ładnie
sebamor Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Chyba lepiej by wyglądały czarne linie podziałowe.Na błękitnym zdecydowanie lepiej.A czemu środek jest na błekitno a końcówki skrzydeł na granatowo?
Thonni Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Chyba lepiej by wyglądały czarne linie podziałowe.Na błękitnym zdecydowanie lepiej.A czemu środek jest na błekitno a końcówki skrzydeł na granatowo? Zdecydowanie bardziej mi się podobają białe linie podziałowe A czemu środek jest na błękitno :?: tak chciałem go pomalować i efekt "Miodzio" :faja:
sebamor Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Opublikowano 20 Sierpnia 2011 A czemu środek jest na błękitno tak chciałem go pomalować i efekt "Miodzio" I to jest najważniejsze. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "Każdy modelarz taki sam model zrobiłby inaczej" bo każdy przywiązuje wagę do czego innego. Powodzenia w oblocie i pierwszych walkach tą maszyną :wink:
Thonni Opublikowano 20 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 20 Sierpnia 2011 A czemu środek jest na błękitno tak chciałem go pomalować i efekt "Miodzio" I to jest najważniejsze. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "Każdy modelarz taki sam model zrobiłby inaczej" bo każdy przywiązuje wagę do czego innego. Powodzenia w oblocie i pierwszych walkach tą maszyną :wink: "Każdy modelarz taki sam model zrobiłby inaczej" bo każdy przywiązuje wagę do czego innego. " Zgadzam się :wink: znalazłem wiele sposobów pomalowania tego modelu ale wybrałem taki i trochę po swojemu :rotfl: pozostało mi tylko odpicowanie kadłuba :wink:
misiekkk Opublikowano 21 Sierpnia 2011 Opublikowano 21 Sierpnia 2011 Widzę, że pomalowałeś całe skrzydło przed wklejeniem w kadłub - kleiłeś potem na tą farbę ? Nie boisz się, że będzie to słabsze rozwiązanie ? A może mocowałeś skrzydło w inny sposób ?
Thonni Opublikowano 21 Sierpnia 2011 Autor Opublikowano 21 Sierpnia 2011 Widzę, że pomalowałeś całe skrzydło przed wklejeniem w kadłub - kleiłeś potem na tą farbę ? Nie boisz się, że będzie to słabsze rozwiązanie ? A może mocowałeś skrzydło w inny sposób ? Skrzydła nie wkleiłem jeszcze :wink: Czemu słabsze rozwiązanie ? Kilka zdjęć z gotowymi liniami podziałowymi na skrzydłach z jednej i drugiej stronie oraz na kadłubie :faja: Pozostaje mi sklejenie skrzydła
misiekkk Opublikowano 21 Sierpnia 2011 Opublikowano 21 Sierpnia 2011 Widzę, że pomalowałeś całe skrzydło przed wklejeniem w kadłub - kleiłeś potem na tą farbę ? Nie boisz się, że będzie to słabsze rozwiązanie ? A może mocowałeś skrzydło w inny sposób ? Skrzydła nie wkleiłem jeszcze :wink: Czemu słabsze rozwiązanie ? Klej na farbę skrzydła to wg. mnie słabsze rozwiązanie...
Rekomendowane odpowiedzi