Jump to content

pelikan1500

Modelarz
 • Content Count

  334
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Imię
  Krzysiek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pelikan1500

  P47

  Arek fajna sprawa pod kopyto do formy .
 2. No nieźle . Nareszcie COŚ DYGNĘŁO w spalinie ! Fajny model Papa Smerf z Pabianic takim latał z owego czasu ale konstrukcja balsowa i dawał radę sobie świetnie . Modele z dużą maską z przodu może nie są szybkie ale większość z nich NADRABIA zwrotnością a ŁAPANIE punktów nie zależy od szybkości i masy modelu oczywiście nie twierdzę że to nie pomaga ale jak to mawia WODZU : TYLKO TRENING CZYNI MISTRZA !!! Wystarczy popatrzeć na RZEŹNIKA jak GOŁOCIŁ niebo z tasiemek Corsairem albo ROBAK swoim PRAHISTORYCZNYM IŁ-em gdzie WYROBIONA TECHNIKA WALKI robiła ROBOTĘ !!! Możesz mieć szybki i ostry model jak SWIDA z Czech i zaraz po starcie idziesz po ZWŁOKI z CZARNYM WORKIEM . Wielu się o tym już przekonało !!! Super że wykorzystujesz technikę laminowania i próżni bo większość się jej BOI albo się jej nie chce używać bo SPORO ZABAWY przy tym ale do wszystkiego można przywyknąć ! Powodzenia .
 3. Autsajder temat z 19 września 2011 opis wykonania wyposażenie rc malowanie oraz filmik z lotu . P-38 lata wyśmienicie jest bardzo zwrotny .
 4. pelikan1500

  LS 8

  Krzysztof jakbyś mógł podzielić się jakie zastosowałeś wyposażenie rc silnik , regulator , serwa , śmigło pakiet oraz jakie zrobiłeś poprawki i wzmocnienia konstrukcji ? Może kilka zdjęć ? Właśnie stałem się SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM LS8
 5. Mam kilka rozwiązań dla tych pływaków z resztą będą one podparte zastrzałami od skrzydeł tak że zrobi się SKRZYNKA . Wkleiłem wzmocnienia do statecznika poziomego oraz łącznik lotek steru wysokości z drutu 1,5 mm aby się nie odkształcały przy jednostronnym popychaczu . Gondola silników również dostała obustronną OKŁADZINĘ i zrobiłem już mocowanie silników . Zastosowałem wkręty jest to chyba najprostszy i najczęstsze rozwiązanie mocowania silnika w modelach ESA .
 6. Nie wiem co się może zepsuć w prostym zestawie do modelu ESA takim jak : silnik , regulator , aku , odbiornik , serwa . Jeżeli jest to wszystko NOWE lub UŻYWANE ale nie SKATOWANE ( poprzecierane przewody , porządnie przylutowane złączki , odbiornik bez ZBĘDNYCH PRZEJŚCIÓWEK i PRZYSTAWEK typu tv lub lodówka z mikrofalą od Quadrocoptera ). Tym modelom wystarczy NAJPROSTSZY osprzęt rc. ( nawet REDOX ) i będą latać .
 7. Robert jak osobiście zgadzam się z Piotrkiem SC do poprawy lub zamocowanie aku w kadłubie bo jak go RZUCASZ to zmienia SC modelu i robisz pętle przy starcie . Co do lotu jak już ZŁAPIESZ DOBRY SC to model lata na krawędzi PRZECIĄGNIĘCIA tak na RZĘSACH jak rasowy akrobat a to definitywnie wskazuje na złe kąty zaklinowania statecznika poziomego . Taki model bardzo szybko WCHODZI w korkociąg co świetnie widać na twoim filmie zdjąłeś gaz model zwolnił i zamiast szybować to się od razu ZWALIŁ na skrzydło . Mały pułap niska prędkość i złe kąty - Nie miałeś SZANS !
 8. Mirolek bo to jest typowa ESA a nie EPA . Jeżeli chodzi o skłon osi silnika pchającego w dół to ZASUGEROWAŁEM się oryginałem ale zostawiam sobie FURTKĘ do DUŻEJ korekty tego skłonu . Bardziej mnie MARTWIĄ te PŁYWAKI przy kadłubie czy nie będą ZAKŁÓCAŁY POPRAWNEGO lotu modelu jak w WWI dolne SKRZYDEŁKO na poprzeczce między kołami jak ma ZŁY kąt nachylenia .
 9. Na drugim zdjęciu w Twoim pierwszym poście widać instrukcję montażu modeli ESA którą daje Marek w kpl .z zestawem . Czy może zajrzałeś do niej ? Tam ponoć są WSZYSTKIE info ze zdjęciami co do budowy tych modeli .
 10. Daj większe wkręty jak ci radzi Mirolek . Żadnych śrubek bo nawet po małym kraszu dziobem nie uda ci się naprawić tego na lotnisku . Widzę że nie PRZEGLĄDNĄŁEŚ nawet jednego pełnego tematu z budowy jakiegoś modelu ESA . A szkoda bo nie popełniłbyś większości błędów . Ale cóż jesteśmy tu po to żeby ci pomóc . Powodzenia z oblotem - amen .
 11. Arek nie znasz Zbyszka ? Jak mówi to mówi !!!
 12. Nie no Grzechu , ooooooczywiście ze dwa silniki . Mam Graupnery 240 po Mitchell B-25 gdzie świetnie się spisywały . Czas je wykorzystać .
 13. Myślę że więcej informacji uzyskasz w dziale Modele elektryczne .
 14. Wygląda BLIŹNIACZO jak BOLKOW 208 .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.