Skocz do zawartości

F4U Corsair (EPA) z Cyber Fly


Thonni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że pomalowałeś całe skrzydło przed wklejeniem w kadłub - kleiłeś potem na tą farbę ?

Nie boisz się, że będzie to słabsze rozwiązanie ?

 

A może mocowałeś skrzydło w inny sposób ?

Skrzydła nie wkleiłem jeszcze :wink:

Czemu słabsze rozwiązanie ?

 

Klej na farbę skrzydła to wg. mnie słabsze rozwiązanie...

czemu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kamyczek_RC

Nie każda farba łaczy się z podłożem i klejem tworząc spoinę o takich samych wlasnościach fizycznych . Niektóre farby mogą działać jak rozdzielacz . Poza tym podziałówki zrobił bym raczej w kolorze czarnym niż białym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie po długiej przerwie :wink:

 

Dziś zrobiłem półkę na pakiet i zamontowałem odbiornik z pierwszego ESA MIG - 3 :wink:

Poustawiałem wszystko i czekam na oblot swojego drugiego modelu :P

Cały model waży 425 gram :wink: ale planuję dorzucić do niego Brelok kamerkę, jutro postaram się dodać zdjęcia ze środka modelu i umiejscowienia odbiornika z pierwszego modelu MIG - 3 :wink:

 

Puki co potrzebuję pomocy w tym temacie: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=406593#406593

 

Pozdrawiam :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia koszyka na pakiet oraz widok na odbiornik :wink:

 

Widok odbiornika w kabince :rotfl:

 

Dołączona grafika

 

Koszyczek zrobiłem na małe pakiety 1300 i na normalnej wielkości 3 E Model oraz na pakiety 2200 :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Model z pakietem 1300 waży 425 gram :wink:

 

Cały model wyważony i ustawiony i gotowy do swojego pierwszego dziewiczego oblotu :jupi:

Czekam tylko na kamerkę brelok do modelu aby zobaczyć jaka jest przyjemność z oglądania krajobrazów swego latania :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić położenie odbiornika (nie w kabinie). Przy pierwszym lepszym pi.... z innym modelem będziesz go szukał... a i może się też uszkodzić.

 

Uwierz mi widziałem mocne walnięcia ESÓW. Części latały, a chłopaki szukali długo akku, odbiorniki, a nawet silniki.

 

Poza tym odbiornik w kabinie?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu a kto mówi tu o walce z innymi ? :) Jest to mój drugi model MIG-3 oblatany i lata jak po sznurku a jest to mój pierwszy model samolotu którym latałem i do dziś jest cały "nie kretowany" a po przeszkoleniu się na płasko kadłubowcu jak kto woli przyszedł czas na bardziej wyglądający model samolotu czyli pełno kadłubowy i tak samo do nauki i szkolenia się :-)

 

A czemu odbiornik w kabince ?!?

 

Obawiam się że schowany wewnątrz może stracić sygnał i poleci mi w "siną dal" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że schowany wewnątrz może stracić sygnał i poleci mi w "siną dal" :P

Thonni - nie gadaj glupot.

A od czego jest antena, ktora zamocowales na zewnatrz? I od kiedy to EPP jest jakims super izolatorem/ekranem dla fal elektromagnetycznych?

 

Jezeli juz zamocowany jest w kabinie to mam nadzieje ze chociaz lezy na rzepie, a kabinka jest tylko owiewka a nie elementem trzymajacym odbiornik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thonni - robisz ładne modele

 

ale zwracaj uwagę na działy w których prezentujesz ich budowę bo Cie zaraz ktoś zjedzie na forum za zaśmiecanie działu;)

 

B17 jest fajna - ale nijak do działu ESA nie pasuje

a Corsair którego zbudowałeś po pierwsze wyszedł trochę za ciężki a po drugie sam piszesz że on nie jest z przeznaczeniem do walki - więc to nie chyba nie ESA... :/

 

powodzenia w oblotach

Corsair to mój ulubiony myśliwiec z II WŚ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Thonni - nie gadaj glupot.

A od czego jest antena, ktora zamocowales na zewnatrz? I od kiedy to EPP jest jakims super izolatorem/ekranem dla fal elektromagnetycznych?

 

Jezeli juz zamocowany jest w kabinie to mam nadzieje ze chociaz lezy na rzepie, a kabinka jest tylko owiewka a nie elementem trzymajacym odbiornik...

Odbiornik jest zamontowany w kabince stabilnie i mocno :wink:

 

Witam

Mam pytanie odnośnie silnika na ile starcza bateria przy tym silniku ?

Dziś miałem okazję oblatać pierwszy raz ten model i latał do 12/15 min na pakiecie 1300 :wink:

 

 

Thonni - robisz ładne modele

 

ale zwracaj uwagę na działy w których prezentujesz ich budowę bo Cie zaraz ktoś zjedzie na forum za zaśmiecanie działu;)

 

B17 jest fajna - ale nijak do działu ESA nie pasuje

a Corsair którego zbudowałeś po pierwsze wyszedł trochę za ciężki a po drugie sam piszesz że on nie jest z przeznaczeniem do walki - więc to nie chyba nie ESA... :/

 

powodzenia w oblotach

Corsair to mój ulubiony myśliwiec z II WŚ... :)

Marku jeśli to nie ten dział na tego typu modele to naprowadź mnie do tego co trzeba :wink: A jeśli chodzi o budowę i fotorelację to bardzo rzadko znaleźć post albo modelarza który szczegółowo opisuje budowę od przykładowego "zera" dla takich "laików" jak ja :wink: Ale po przeczytaniu wielu postów i spędzeniu wielu godzin na tym forum aby dowiedzieć się jak zbudować tego typu model postanowiłem sam przedstawić swoją budowę dwóch modeli ESA :wink:

Co do walki z tego typu modelami i moim udziałem w zawodach to jestem początkujący co się uczy podstawowych odruchów pilotażu itp itd. Ale niedługo kto wie .. pewnie spróbuję swoich sił w zawodach :wink:

 

Co do oblotu modelu dziś miałem okazję oblatać ten model na pakiecie Nano Tech i na pakiecie 3 E Model a niebawem także na 2200 :wink: Model jest szybki i bardzo zwinny. Pierwszy mój start był bardzo nerwowy ze względu na szybkość tego modelu ale kolejne loty po wczuciu się w model latało mi się świetnie :jupi: W porównaniu do mego MIG - 3 ESA a do tego modelu jest kolosalna różnica jeśli chodzi o szybkość i zwinność :P Pozostaje mi czekać na kamerkę aby móc nagrywać swoje podniebne akrobacje i podziwiać widoki pleneru :faja:

Przyuczam się na tych modelach do "zabicia" aby móc w końcu ulotnić swoją piękną makietę Cessny 182 - 1600mm :faja:

 

Myślę że w następnym tygodniu wrzucę film FPV - z lotu ptaka do tego postu :faja:

 

Ps. Co do B17 z Cyber Fly przykuł moją uwagę dla tego że uwielbiam tego typu makiety :wink:

 

Pozdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek pomoc i porady 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej

 

Thonni

 

tak jak Ci pisałem - Twoje relacje: super! przebieg i jakosc budowy - super! sam zestaw Marka z CyberFly- pierwsza klasa

w konkursie na budowe ESA mialbys pewnie medalowe miejsce GDYBY... nie fakt ze z góry zakładasz że to nie model do ESA - stad moja uwaga.

 

jeśli prezentujesz budowę modeli w tym dziale

(a z racji poziomu który prezentujesz- zachęcam Cie do tego i to bardzo) staraj się dostosować modele do regulaminu.

 

Powoli zaostrza się egzekwowanie regulaminu na zawodach, starajmy się więc trzymać porządek także na forum;)

 

Nie każdy model warbirda z pianki to ESA ;)

jeśli model nie ma być ESĄ - trafniejszym działem będzie dział:

 

Parkflyer, slowflyer,shockflyer" (do 1m rozp, trenerki, akrobatki etc)

 

lub dla większych sztuk "modele średniej wielkości" - w dziale modele elektryczne"

 

co do B17 ja bym ja wkleił w "Modele wielosilnikowe i łodzie latające"

 

 

 

 

powodzenia, czekam na ciąg dalszy Twoich modelarskich działań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, bo wymieniłem kilka PW z autorem, a być może odpowiedzi, które otrzymam przydadzą się innym.

 

Dzisiaj oblatałem maszynę z tematu (moja ma skrzydło z 5 elementów).

Mam takie pytanie, czy wasze modele przy zaciąganiu steru wysokości mimo dużej prędkości mają tendencję do "przewalania" się na skrzydło? Zaczyna iść do góry i po chwili robi ala korkociąg.

Dałem expo i zmniejszyłem wychylenia - trochę pomogło, ale może jest na to inny sposób?

 

Poza tym, model stabilny w locie i sterowny. Jestem przed malowaniem, więc jak już go "ozdobię", to może wrzucę fotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.