Skocz do zawartości

9 CAP/PCM-Synteza vs 9CAP PCM/PCM-NC


WiesiekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie posiadam aparature Hitec 5 i zdecydowalem sie na zakup nowe aparatury.Wybor padl na 9 CAP/PCM-Synteza ale w trakcie dowiadywanie sie padla opinia u sprzedawcy ze z ta synteza to do konca nie jest tak rozowo i z tad moja rozterka czy brac 9 CAP/PCM-Synteza czy 9 CAP/PCM-NC bo roznica jest tylko 50 zł. Bylbym wdzieczny za jakies rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkrety na temat tej "różowości"?

Jakoś nie obiły mi sie o uszy opisy kłopotów z syntezą w tym nadajniku, a zwracam uwagę, bo sam latam 9CAP (też po Flash5 :wink: notabene), choć bez syntezy.

Natomiast znam dwóch właścicieli padniętych modułów syntezy (padnięty i rozstrojony) w Evo9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie powiedzial ze nie maja żadnych reklamacji ale jako elektronik nie jest do końca do niej przekonany. Wiem że to nie jest jakies konkretne stwierdzenie ale zakiełkował u mnie "niepokój". Daltego postanowilem poradzic sie na forum z myśą że ktoś może ma ww radio z syntezą. A wiadomo że to nie jest zakup na miesiąc ani pół roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten nadajnik (wersja Super, bez syntezy) i myslalem o dokupienie moduly syntezy, lecz powstrzymala mnie sytuacja ktora kolega ma w aparaturze Futaba 9Z WC2 z synteza. Nie chodza u niego zadne odbiorniki poza firmowymi Futaby, z tego co pamietam probowal na hitecach oraz na jeti rexie i zaden nie chcial wspolpracowac z nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na lotnisku ze dwie FF9 z syntezą. Nie słyszałem o takim kłopocie. Przy okazji popytam. Ale takie stwierdzenie "jaja kobyły" elektronik...nic nie wnosi.

Synteza technicznie (ale też użytkowo) jest rozwiązaniem lepszym od wymiennych kwarcy.

W razie czego do wymiany jest moduł za 250zł a nie nadajnik :-).

 

A swoja drogą, jak ktoś już ma 9Z, to może mieć tylko odbiorniki Futaby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synteza technicznie (ale też użytkowo) jest rozwiązaniem lepszym od wymiennych kwarcy.

W razie czego do wymiany jest moduł za 250zł a nie nadajnik :-).

Wymiana modułu dotyczy ,, w razie czego"dotyczy wszystkich aparatur które mają takie wymienne moduły beż względu na to czy są one z syntezą czy bez.

Synteza wg. mnie najlepiej sprawdza się przy większej ilości modeli na których aktualnie latamy bo nie trzeba bawić się w przekładanie kwarców w nadajniku.

Rozwiązanie typu jeden kwarc i pięć odbiorników z takim samym kwarcem [nic nie przekładamy w radiu} nie sprawdzi się jak np. pojedziemy na jakiś zlot i inni będą też latać na tym samym kanale czyli lepiej sprawdzi się synteza i różne kwarce w odbiornikach[ lub odbiorniki z syntezą}

Teraz jakbym kupował nowe radio to kupiłbym z syntezą ale skoro mam już kilka par kwarców to zostanę przy starym module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z syntezą jest ten problem, że wszyscy na lotnisku chcą ,abyś sobie przestawił kanał ,bo oni tego niestety nie mogą zrobić :mrgreen:

A poważnie to zawsze możesz w Royalu 9 , wyjąc syntezę i wrócić do zwykłych kwarców ,jednak raz zasmakowawszy syntezy ,raczej to Ci nie grozi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzękuje wszystkim za uwagi które pozwoliły mi znowu nabrać więkrzej pewnosci w mojej wcześniejszej decyzji :) A tak po przemyśleniu jeśli synteza nie sprawdzała by się i były z nią problemy to np Futaba nie wprowadzała by ich do swoich flagowych nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.