Skocz do zawartości

Oracover Easycoat i EPP


Linean

Rekomendowane odpowiedzi

Ten klej działa pod wpływem temperatury i pewnie EPP nie wytrzyma tego to raz a dwa folia kurczy się i może pokrzywić tobie oklejane płaszczyzny czyli zostaje zwykła folia reklamowa występują cienkie folie,lub taśma pakowa występuje w różnych kolorach.

Przykleić i delikatnie przygrzać żelazkiem .

:idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej działa pod wpływem temperatury i pewnie EPP nie wytrzyma tego to raz a dwa folia kurczy się i może pokrzywić tobie oklejane płaszczyzny czyli zostaje zwykła folia reklamowa występują cienkie folie,lub taśma pakowa występuje w różnych kolorach.

Przykleić i delikatnie przygrzać żelazkiem .

Nie koniecznie; kilkanascie dni temu przeprowadziłem próbę z folią oracover na styropianie. Żelazko rozgrzane do prawie 100st nie topi styropianu i daje sie idealnie "prasować".

Easycoat to chyba ta z najlżejszycj? Te najlżejsze - nie pamietam dokładnie, która - nie mają kleju i powierzchnię trzeba dopiero przygotować - posmarowac odp klejem. Jeśli jednak to nie ta i posiada klej to temp. jej klejenia jest niższa od tych folii typu "płótno" więc tym bardziej nic sienie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easycoat idealnie nadaje się do pokrywania pianek. Rezultaty są świetne! Tak folia ta posiada klej. Ta, o której pisze Fokker (bez kleju) to chyba Litespan...

 

Folia klei się już przy niskiej temperaturze ustawionej na żelazku, jednak do naciągnięcia folii trzeba użyć większej temperatury. Temperatura przy której folia się kurczy jest i tak niższa od tej przy której EPP się topi więc nic się nie stanie. Należy jedynie uważać, żeby nie zwichrować np. skrzydeł modelu (obkurczać folię równomiernie z jednej i drugiej strony elementu. Ale nawet jeśli się nieco zegnie to nie ma strachu - wystarczy ogrzać folię, z jednej strony naciągnąć, z drugiej nieco jeszcze obkurczyć i wszystko gra.

 

Ja tą folią pokryłem ostatnio trzy depronowe modele (w tym dwa Funbaty) i jestem bardzo zadowolony z efektów.

 

Folia reklamowa jest dość gruba, no i odłazi z czasem, podobnie jak taśma klejąca, nawet jeśli powierzchnię zagruntuje się uprzednio klejem. Ogólnie jedno i drugie to jak dla mnie już przeżytek, tym bardziej, że Easycoat nie jest drogi (18 zł za metr), a praca z nim jest czysta i wygodna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.