Skocz do zawartości

Pistoletowa aparatura do Tamiya Toyota Hilux 4x4


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam i szukam i nie wiem, czy dobrze kombinuje. Mam Toyotę Hilux Hight Lift 4x4 Tamiya. i zbindowaną aaraturę Turnigy 9X z modułem CORONA DSSS v2. 2,4 GHz. Jeżdżę, i latam w MODE 3. To jest opis tak dla sprecyzowania i lewy drążek, to w opcji samochodu kierunek jazdy (lewo-prawo), oraz (przód-tył), a prawy to zmiana trzy biegowej skrzyni biegów tzn max. do przodu 1, środek 2, max do siebie 3. tak mam, bo zalecała tak firmowa instrukcja z reszta logika też.

Żeby co jakiś czas pojeździć lub polatać muszę bindować aparaturę do konkretnego odbiornika. Albo w śmigłowcu, albo w samochodzie. Większego problemu z tym nie mam bo aparatura posiada pamięć do 20 modeli. Parametry każdego modelu są opisane, tytułami w menu "MODEL SELECT" oraz zapamiętane do każdego modelu.

Moje pytanie czy istnieje jakaś wersja aparatury pistoletowej 3-4 kanałowej lub więcej która mógłbym sterować samochodem?. szukam aparatury z 3-4 lub więcej kanałowej, bo planuje w krotce zainstalować oświetlenie nocne i wciągarkę. Jeśli max dla aparatur pistoletowych to 3 kanały, to chociaż tylko jak rozwiązać sterowanie tą trzybiegowa skrzynią.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz "apkę" :cry: to kombinuj dalej

Właśnie to cały czas robię. Nie znam się na aparaturach Pistoletowych i ich rodzajach. Mam tylko jedną nie proporcjonalna w motorówce Delphin, a moja Turnigy 9X jest zestrojona poprawnie, chodzi tylko o pod pasowanie jakiejś pistoletowej która obsłuży model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jakoś nie za bardzo to do mnie dotarło, ale jeśli tylko "nazewnictwo" zablokowało udzielenie mi pomocy, to już koryguję tamte wpisy.

Widzę że nie którzy doprowadzili modelarstwo do rangi sztuki, a mi chodzi tylko o dobrą zabawę i spędzenie miło, wolnego czasu. Przynajmniej dla mnie "zdrobnienie' typu "aparatura" to w dzisiejszych czasach żadna obelga, tym bardziej że mówimy o przedmiocie.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie którzy doprowadzili modelarstwo do rangi sztuki, a mi chodzi tylko o dobrą zabawę i spędzenie miło, wolnego czasu.

Nie odbieraj tego personalnie...

Ale albo nadal nie odczytujesz prawidłowo naszych (moich) postów, albo jesteś cyniczny.

 

Tu nie chodzi o wynoszenie modelarstwa do poziomu sztuki (choć dla wielu nią jest - wystarczy popatrzeć na niektóre wątki opisujące budowy samolotów, czy też dioram albo modeli redukcyjnych).

Tu chodzi o nagminne kaleczenie naszego języka poprzez używanie dziwolągów słownych nie istniejących w jakimkolwiek słowniku i zezwalanie na ten proceder. Uczmy , zwłaszcza, młodych poprawności, bo za kilka lat wokół nas będziemy słyszeć już tylko wyłącznie nowomowę, a poprawna polszczyzna będzie "wymierającą gwarą" ...

Koniec OT.

 

Co do aparatury 4-o kanałowej pistoletowej, to takie są do kupienia. Jednakże, ich cena może przysporzyć bólu głowy.

Przykładowe:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5838

http://www.rcskorpion.pl/towar/futaba-megatech-t4pl-24ghz-fhss-440-r2104gf/

http://www.rcskorpion.pl/towar/futaba-megatech-t4pk-24ghz-fasst-440/

 

o większej ilości kanałów w tego typu sprzęcie nie słyszałem jeszcze.

 

Z kolei, urządzenia 3-kanałowe, to już praktycznie standard. Takie można dostać już od ok. 150 - 200 PLN. W nich masz 2 kanały proporcjonalne (kierunek, gaz) i jeden na zasadzie przełącznika dwu-pozycyjnego on/off.

Zatem, kierowanie autem + obsługa wyciągarki, oświetlenia, skrzyni biegów , na dzień dzisiejszy będzie niemożliwa przy użyciu nawet najlepszej aparatury pistoletowej.

Ewentualnie, światła można "zintegrować" poprzez moduł oświetlenia z sygnałami proporcjonalnymi z kanałów gaz/kierunek

(np. poprzez coś takiego:

http://www.tamiya.com/english/products/53909ledlight/index.htm

http://www.rcmart.com/catalog/rc-light-3racing-system-3racleds-p-25474.html?cPath=438_900 )

 

i wówczas wyciągarka/skrzynia biegów wejdzie w kanał 3 i (lub) 4.

Ja jednak, będąc na Twoim miejscu, pozostałbym przy posiadanej drążkowej 9-o kanałowej.

 

Ewentualnie, zakupiłbym prostą 3-kanałową pistoletową aby móc się "bawić" autem w wersji podstawowej bez konieczności każdorazowego przekonfigurowywania radia, a ewentualnie używał Turnigy 9X do prezentacji modelu/zabawy w opcji full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wykład, co do aparatury dziękuje za linki, i raczej posłucham się twojej rady i zostanę przy Turnigy 9X, jednak przy takich możliwościach lub inaczej wielofunkcyjności tego modelu to jest jedno optymalne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną aparaturą pistoletową obsługującą ten model w pełni bez kombinacji jest Acoms Hayabusa.Dlaczego ? Ponieważ trzeci kanał jest na przełączniku trój-pozycyjnym (obsługuje skrzynię) i czwarty na cztero-pozycyjnym np.do wyciągarki z dowijaniem lub do modułu oświetlenia.

Niestety jest już od jakiegoś czasu niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze aparatura Traxxasa TQ4 stosowana w Summicie. Trzeci kanał jest trójpozycyjny, czwarty jest dwupozycyjny. Albo odwrotnie. Niestety cena też jest spora. A do tego nie ma komputerka. Szukaj na ebaju. Hayabusy 4-kanałowe są rzadkością, ale 3 kanały można wyrwać nawet w 2,4GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mars_2000. Jeśli oprócz jeżdżenia zamierzasz bawić się dodatkowymi bajerami to najsensowniejsze jest pozostanie przy Turnigy9X. Jako potwierdzenie tego zachęcam do przeszukania youtube za filmami z dużych targów / wystaw modelarskich. Tam dosłownie wszystkie "symulacje" np. pojazdów budowlanych z pełnym odwzorowaniem zachowania oryginału (z tego co widzę to Niemcy się w tym lubują) obsługiwane są przy użyciu "klasycznych lotniczych" aparatur. Podobnież w przypadku modeli jednostek pływających (np. jednostka gaśnicza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku modeli wielofunkcyjnych zwyczajnie brakuje kanałów w apkach pistoletowych. Dlatego są używane lotnicze.

Jednak jeżeli ograniczamy się do 2, 3 czy nawet 4 kanałów, to zdecydowanie polecam pistolet. Żaden drążek nie odda precyzji kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.