Skocz do zawartości

silnik z kosy


JaNoT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, silnik lotniczy, a silnik do kosy, to dwie różne bajki.

 

Silniczek modelarski o takiej pojemności, będzie miał jakieś 4 razy większą mocy i masę ok 1kg. Np. ASP 120.

Ważyłeś silnik od swojej kosy? Założę się, że jest "deczko" cięższy. ;)

 

Ciężki silnik o małej mocy, może się sprawdzi w kosie, ale do modelu jest za słaby i za ciężki.

Dodatkowo jest jeszcze kwestia chłodzenia. i osprzętu silnika. Ważna jest też prędkość obrotowa i moment obrotowy.

 

Silnik, silnikowi nie równy.

 

Poza tym, dla osoby początkującej, silnik o mocy nawet 1KM, to jak by posadzić przedszkolaka na ścigaczu.

 

Masz już silnik typu "dzwonek" z regulatorem. Zbuduj w końcu jakiś samolocik z depronu, a nie w kółko kombinujesz - a to model 3D, a to spalina o mocy reaktora...

 

Masz może skłonności samobójcze?

 

Jak chcesz spalinę w warsztacie, to kup sobie silniczek np. ASP 61 o mocy 1/4KM i masie 60g i zbuduj sobie np. "Wicherka 10". Prosty model, efektowny i doskonały do takiego silniczka.

 

Jak nie chcesz - albo zbuduj, albo kup w końcu model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian

poraził mnie Twój wywód na temat silników. Autor też jest chyba z miasta skoro zadaj takie pytanie. Więc skoro macie jak macie to proponuje zrobić kosiarkę najlepiej z silnikiem nitro i obudowa z 1.5mm włóka węglowego - i poproście znajomych by opisali jak jeden z drugim kosił.... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na Allegro była Raduga siódemka wystawiona jako silnik "Nitro".Tak sobie zapytałem mailowo co to znaczy, że on jest "Nitro" i czy w związku z tym nie ruszy bez nitrometanu.Odpowiedzi oczywiście nie dostałem.Związki silników żarowych z rozpuszczalnikiem nitro natomiast istnieją, :wink: bo podobno ten rozpuszczalnik to najlepsza metoda na stare gumowate osady z rycyny.

p.s. Też mi nie bardzo pasuje określenie "grzałka do świecy" bo tak prawdę mówiąc to świeca jest "grzałką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.