Skocz do zawartości

FOX-700 czy FOX-800?


Gites
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Sporo się naczytałem o obu torach radiowych ale i tak do końca nie wiem, który wybrać. To co mnie się najbardziej rzuciło w oczy to następujące fakty:

- 700 daje większą moc wyjściową niż 800

- 700 wytwarza więcej zakłóceń niż 800

- 700 grzeje się bardziej niż 800

Czy jednak ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile stracę na zasięgu wybierając 800 zamiast 700?

Czy zakłócenia powodowane przez 700 eliminują go z całkowicie bezpiecznego dla modelu użytkowania?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że wspomniane 5km to wyłącznie na antenach silnie kierunkowych ;) .. ale to dyskusja na oddzielny wątek.

Chciałbym jeszcze, żeby znalazł się na forum jakiś użytkownik potwierdzający, że 700ka sieje a 800 jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze, żeby znalazł się na forum jakiś użytkownik potwierdzający, że 700ka sieje a 800 jest cacy.

No ale to chyba nie są pytania na to forum :roll:

Niestety nie mam żadnego foxa.

 

Zakładam, że wspomniane 5km to wyłącznie na antenach silnie kierunkowych

Do powiedzmy 2,5 km da się na stockowych bacikach.

Do dalszego latania na ziemi panel lub biquad, a na platformie inverted vee albo ground plane. Ja na ziemi mam antenę śledząca z panelem 8dBi, a na górze ground plane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomyliłeś działu.

Miałem na myśli to, że mamy dwa fora specjalizujące się tylko w FPV. Tu stosunkowo niewiele osób bawi się w tę dziedzinę modelarstwa.

 

Wielu Kolegów używa foxy i na pewno odpowiedzą. Tu chyba nie zaglądają.

 

Edit:

te dwa fora to:

http://rc-cam.pl/

http://rc-fpv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci od 700 mówili o mniejszych zakłóceniach i pokazywali dowody na rcgroups, a potem Ci od 800 pokazywali dowody z rcgroups że 800 lepsza

Faktycznie jest jak mówisz... każda sroka swój ogon chwali (czy jakoś tak). Ja skupiłem się na tym, że:

- nawet przy 500mW mocy wypromieniowanej można uzyskać kilkukilometrowy link (technika antenowa w służbie człowieka ;) )

- wygląda na to, że FOX-800 pracuje sporo poniżej swoich możliwości (wartości katalogowych) a co za tym idzie elementy nie są tak obciążane (szczególnie końcówka mocy).

- nikt nie narzekał, że FOX-800 powoduje drgania serw (przy 700ce była dyskusja)

 

W każdym razie ja zdecydowałem się na 800.

No to jest nas dwóch - świeżaków FPV ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800tka jest w małym pudełku a 700 to goła elektronika :)

A tego to nie wiedziałem... Zapewne stąd powstały historie jakoby 800ka mniej się grzała. Zakładając, że wszyscy wyciągają nadajniki z obudowy, to 800ka nadal pozostaje w objęciach czegoś co rozprasza ciepło. I zapewne tak samo stąd teksty, że 700ka to wiotka płytka podatna na uszkodzenia.

 

No i muszę się pochwalić ;) ... Dosłownie przed 20 minutami zdążyłem wrócić z poczty... Przyszła kamerka 600TVL SONY SUPER HAD CCD D-WDR z dwoma dodatkowymi obiektywami: 2.1 mm i 2.8 mm. Narazie nie mam bladego pojęcia co do czego w kwestii kabelkologii ale do jutra powinienem to rozkminić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem czemu 800 a nie 700. Pomijając wszelkie inne aspekty.... Po wyjęciu z dużego, ciężkiego pudełka - 800tka jest w małym pudełku a 700 to goła elektronika :)

Coś mi tu nie pasuje. Posiadam FOX'a 700, i on się znajduję 2 pojemnikach. Jeden ciężki złoty, po jego zdjęciu moduł znajduje się w jeszcze jednym aluminiowym :D

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Możesz się pochwalić co tam się ruszyło w temacie twojego FPV ?

Przymierzam się do tego coraz bardziej i z uwagą śledzę wątki o nowym pilocie :lol:

Niestety najczęściej po zakupie sprzętu wątek umiera :lol:

Mam nadzieje, że opiszesz dokładniej swój zestaw (relacja foto mile widziana).

Jakiś film z kamerki ?

Jak sprawuje się po zmroku ?

 

Ja jestem jeszcze niestety na etapie apacza (a patrzę tutaj, a patrze tam), ale upatrzyłem :lol: takie zestawy do video:

http://www.bevrc.com - 800mW za 74.99$

lub

ESXF800mW za 47$ który chyba jest tak naprawdę z 700mW nadajnikiem sądząc po fotkach

Pojęcia nie mam dlaczego jest tak duża rozbieżność w cenach.

Ale.. czekam na jakieś info o twoim zestawie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

A ja pytanie z innej beczki, głownie do DIEM , ktory jest jak dla mnie expertem w tej dziedzinie.

Powoli lęgnie sie w mojej głowie pomysł FPV, ale całkiem niedawno wyczytałem że na apie turnigy T9X na stockowym module 2,4GHz to lepiej nawet o tym nie myśleć.

Uprzedzając pytanie nie planuje żadnych DX, promień do 1,5km to az nadto, dlatego będę wdzieczny za konstruktywne info w tej kwestii opisujące wszystkie "zady i walety"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.