Skocz do zawartości

Malowanie modelu oklejonego papierem śniadaniowym


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

he he zobaczysz. Gdy będziesz rozcieńczał farbę i farba nie będzie chciała tworzyć jednolitej konsystencji. Tylko będzie coś w rodzaju fusów, zawiesiny. Będziesz wiedział.

Rozcieńczalnik ftalowy powinien być tam gdzie kupiłeś tą farbę.

Ale jak pisałem, sprawdź jak maluje depron. Wżery mogą wyjść po długim okresie czasu.

Ps. Znalazłem na forum, ze ftalowa nie szkodzi depronowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na najbliższej stacji benzynowej. Tam zazwyczaj są preparaty typu benzyna czy inne acetonowe. Tak jak podpowiedział kolega - w miejscu, gdzie kupiłeś farbę na pewno mają również do niej rozpuszczalnik.

Ja swojego nielota zanim pomalowałem sprayami po szlifowaniu przeciągnąłem po całości wikolem - nawet w miejscu, gdzie były przetarcia nic się nie stało - malowałem podkładówką (nitro), szpachla (samochodowa poliestrowa finisz), teraz szlifuję a stery już mam na gotowo polakierowane ... Podstawa, to nie żałować wikolu - warstwa za warstwą i szlifowanie aż przestanie wsiąkać w papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.