Skocz do zawartości

Regulator - głupli błąd


lekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez przypadek podłączyłem odwrotnie pakiet LiPol do regulatora. Trwało to ok. 1sek. W tym czasie z pakietu zdążył polecieć niewielki dym.

 

Efekty na regulatorze:

- zasilanie odbiornika i serw działa;

- próba uruchomienia silnika kończy się niepowodzeniem tzn. sygnały dźwiękowe na silniku są słyszalne, ale silnik w momencie uruchomienia wydaje bardzo cichy dźwięk przy którym nawet nie drgnie.

 

Efekty na pakiecie:

cela 1 - 3.5V

cela 2 - 3,5V

cela 3 - 1,5V

Po rozcięciu koszulki brak widocznych uszkodzeń.

 

Poniżej przesyłam fotografie regulatora. Nie zauważyłem na nim żadnych uszkodzeń. Widoczne zanieczyszczenia na powierzchniach tranzystorów to nic innego jak klej. Tranzystory z zewnątrz nie wyglądają na spalone. Wszystkie ścieżki są całe. Jak sprawdzić co się mogło popsuć?

Regulator nie był tani więc chciałbym go spróbować naprawić.

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty na pakiecie:

cela 1 - 3.5V

cela 2 - 3,5V

cela 3 - 1,5V

:roll: Spróbuj podładować pakiet, bo cala 1.5V? To przecież strach :roll: Możliwe, że z regulatorem wszystko ok ,aczkolwiek przez pakiet własnie silnik nihuhu...

 

PS. To nie wina pakietu ,że gdy podłączyłeś "masz takie efekty" na pakiecie, ten pakiet po lotach musiałeś po prostu ładnie wymęczyć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skorzystałem z aku żelowego. Ale po podłączeniu do innego pakietu (10,7V) regulator i silnik zachowują się identycznie:(

 

Tak pakiet prawie nowy. Przypuszczam, iż jeśli nie zwarcie to łądowarka mogła mi go zniszczyć. Bo niestety to już drugi pakiecik:(

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1549,ladowarka-ek2-0851-000152-esky

 

Niestety ale łądowarka nie chce mi tego pakietu zacząć łądować. Wyskakuje że jest błąd. Czy da się jakoś oszukać tą łądowarkę i podładować tą słąbszą cele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku żelowy ,ma zbyt mały prąd © Silnik nie ruszy...

 

 

Korzystam z tej ładowarki już kupę lat i nigdy problemów nie było...

 

Szczerze jest sposób aby uratować taki pakiecik, lecz tego sposobu Ci nie zdradzę, dlatego bo jest on niebezpieczny... Gdybyś miał inną ładowarkę mógłbyś spokojnie uratować. Kup sobie accucel 6'tkę z allegro 100zł+ przesyłka~ i pakiety będą Ci dłużej żyć... Kupiłeś drogi regulator, to powinno Cię stać na "dobrą" ładowarkę. Jak kupować to raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku żelowy ,ma zbyt mały prąd © Silnik nie ruszy...

??

 

Żelówka 12 voltowa ma tak prąd że połowa pakietów lipol 3-4Ah wymięka. Jak robiłem od podstaw silniki 3F to próbowałem właśnie na żelówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał inną ładowarkę mógłbyś spokojnie uratować

 

Polecilibyście jakąś?

 

 

 

 

 

Aku żelowy ,ma zbyt mały prąd © Silnik nie ruszy...

??

 

Żelówka 12 voltowa ma tak prąd że połowa pakietów lipol 3-4Ah wymięka. Jak robiłem od podstaw silniki 3F to próbowałem właśnie na żelówce.

Zgadzam się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.