Skocz do zawartości

Korkociag i koniec :(


mundak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mkrawcz1 wiesz trzymam poziom tego tematu ;)

 

Mundak już Ci napisałem masz plany to popatrz na nie i z nich skorzystaj, co Ci mamy napisać że ładnie model rozbiłeś czy potwierdzić że przyczyną była urwana lotka , ba a może to że dobrze byłoby posklejać te puzzle używając bandaża.

 

Masz 15 lat , jesteś duży, no to użyj papki którą masz pomiedzy uszami a napewno coś wymyślisz aby model latał i wyglądał jak model, a nie kupa kleju i depronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jaja sobie robicie, czy faktycznie latacie z jedną ruchomą lotką? Przecież reakcje modelu w takiej konfiguracji nie będą symetryczne. Jak model jest za nerwowy, to jaki problem zmniejszyć wychylenia zamiast tworzyć jakąś eksperymentalną aerodynamikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o co mi chodzi. Oś obrotu modelu nie będzie się pokrywała z wzdłużną osią symetrii modelu, do tego moment hamujący od wychylonej lotki wystąpi tylko na jednej połówce skrzydła, no i na sam koniec - jak nam nawali ta jedyna lotka to nie zostanie nic w zanadrzu, wygląda to też mało realistycznie. Wiem, że takie czynniki, jak np moment obrotowy śmigła również wpływają na niesymetryczne reakcje, ale była tutaj również mowa o szybowcach (długie skrzydła) gdzie takie rozwiązanie wydaje mi się mało eleganckie (no i jaki jest jego konkretny cel? Bo tak, jak napisałem - ograniczenie nerwowych reakcji na stery w prosty sposób uzyskujemy poprzez ograniczenie wychyleń). Być może faktycznie nie ma to aż tak dużego znaczenia praktycznego, ale moim zdaniem posiada jakieś takie "wewnętrzne fuj" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.