Skocz do zawartości

Przelot "Śmietnik" - krakowskie Błonia 28.08.2011


From_heaven
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga mieszkańcy Krakowa ;-) , jutro (niedziela) robimy przelot ze śmietnika na Błonia. Robimy to tak, że pilot będzie stał na Kopcu Kościuszki, co zapewni mu wystarczający zasięg. Ekipa startowa na śmietniku przygotuje samolot (Fun Cub) oraz sfilmuje start. Ekipa na Błoniach zabezpieczy maszynę po lądowaniu. Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy.

 

Start zaplanowaliśmy chwilę po 11.00

 

Simono, Mataj, From_heaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga mieszkańcy Krakowa ;-) , jutro (niedziela) robimy przelot ze śmietnika na Błonia. Robimy to tak, że pilot będzie stał na Kopcu Kościuszki, co zapewni mu wystarczający zasięg. Ekipa startowa na śmietniku przygotuje samolot (Fun Cub) oraz sfilmuje start. Ekipa na Błoniach zabezpieczy maszynę po lądowaniu. Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy.

 

Start zaplanowaliśmy chwilę po 11.00

 

Simono, Mataj, From_heaven

:pom: Powodzenia ,,oby sie udalo :) żeby tlko pogoda nie popsula planów !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest relacja video.

Lot na początku był trochę stresujący, bo mimo dwóch anten ustawionych na kopcu (w tym panel) raczej niewiele było widać. Strasznie śnieżyło. Pierwsze kilkanaście sekund leciałem prawie na ślepo. Szymek, który widział model po starcie mówił mi przez telefon gdzie mam lecieć :mrgreen: Dobrze, że przed lotem sprawdziliśmy na mapie, że trzeba lecieć mniej więcej kursem 20 stopni na północ, więc od czasu do czasu przebijały mi się gdzieś te cyferki z osd. Generalnie prawie przez cały lot Szymek na baciku na śmietniku miał lepszy obraz niż my na Kopcu. Prawdopodobnie zakłócały nas te wszystkie anteny RMFu. No, ale dało radę, a zabawa była przednia :-)

 

W locie udział wzięli:

 

Simono z bratem - "Śmietnik " obsługa naziemna i kontrola lotów :-)

Mataj - Kopiec, oficer łączności i nawigacja wzrokowa

From_heaven - Kopiec, pilot

Wiesiek_Kr, Kosmo!, Jakub Jewuła - Błonia, obsługa naziemna, sygnalizacja żółtymi kurtkami oraz zabezpieczenie maszyny po lądowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!!
:pom: Przelot prawie jak Skarzyński albo Lindberg tylko o skale mniejszy.No i nie widać tych tłumów witających samotnego pilota :):):)

Przydała by sie jakaś TV lub prasa :D:D:D

:pom:

A może kolejny przelot "śmietnik:-balice:)

Swego czasu widziałem film YouTube jak facet pilotowal samolot z samochodu lecąc w bardzo długom tunelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne uznanie Panowie :)

 

No to teraz trzeba by puścić ten model dłuższą trasą z 2 lub większą ilością pilotów po drodze co by go przekazywać z aparatury na aparaturę na kolejnych stanowiskach :D

Trzeba będzie pewnie model "dotankować" ;)

 

Trzymam kciuki za kolejne pomysły i realizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.