Skocz do zawartości

Optic 6 pomóżcie


GEX999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy to jest normalne, że kiedy ruszam drążkiem kanału 1 i wracam do neutrum to czasami pokazuje się R/D, a czasami L/U. Jeżeli pchną drążek w prawo (o ok. 0,5 mm) i wrócę do neutrum pokazuje się R/D, jeśli w lewo o 0,5 mm pokazuje się L/U. Czasami napis R/D i L/U drga przy środkowym położeniu. W innych kanałach nie ma tego problemu (zawsze w neutrum pokazuje się ten sam znaczek). Czy to jest normalne? Czy wystarczy dokręcić sprężynę od drążka?, a może potencjometr jest zepsuty?? http://www.youtube.com/watch?v=Kh4s8TUegXg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest normalne i tak ma być. Jak wiesz jest to mikser - sprzężenia steru kierunku z lotkami. Ustawiasz procentowe wychylenia: jesli dasz lekko w prawo pojawia się Prawo/dół (R/d) znaczy, że ustawiasz to położenie. Gdy pochylisz drażek w lewo pojawi się L/U - lewo góra i ustawiasz wartosć. Potencjometr jest bardzo czuły więc nawet te 0,5mm już aktywuje R/D lub L/U. W zależności od połozenia przełącznika z lewej miga ON lub OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, chodziło mi raczej o to dlaczego na tym kanale w neutrum raz pojawia się r/d, albo l/u w zależności w którą stronę ruszę drążkiem (kilka dni temu jeszcze tak nie było). Problem już rozwiązałem przez mocniejsze szarpnięcie drążkiem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się inny problem: 3 tygodnie temu pod modelem nr8 zrobiłem heli tylko dla sprawdzenia czy wszystko działa (tak na sucho). Wczoraj włączyłem w tym modelu EPA i kanał 1 i 2 zachowywał się tak jak przy tarczy 120', tzn. r/d zmieniał się na l/u po zwiększeniu przepustnicy, natomiast kiedy drążek gazu był na minimum to np. kanał 2 był cały czas na r/d niezależnie od położenia drążka kanału 2. Potem wszedłem w menu nazw modeli i okazało się, że model był ustawiony na normalną tarczę sterującą (swashplate NOR). Czy to normalne, że po tym czasie model "rozstroił" się? Wiem, że tego typu rzeczy zdarzają się, ale tego kompletnie nie rozumiem (link)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jednak mój błąd, bo nacisnąłem jeszcze raz tryb heli i w tedy go zresetowało. Czasami jednak kiedy ustawiam EPA (punkt końcowy wychyłu serwa) dla HELI to w minimalnej pozycji gazu podczas wychylania drążka kanału 1, 2 lub 6, niezależnie od strony wychylenia drążka kanału cały czas jest np. R/D. Daje gaz ponad połowę i wtedy znaczek zmienia się na przeciwny (w tym przypadku L/U). Wtedy podczas wychylenia drążka kanału 1, 2 lub 6 w jedną ze stron znaczek zmienia się. Czasami, szczególnie po resetowaniu modelu znów jest dobrze (w min. pozycji gazu podczas ruszania drążkiem kanału 1, 2 lub 6 znaczek R/D zmienia na L/U lub odwrotnie). Po raz kolejny pojawia się pytanie czy to jest normalne? Dodam, że w praktyce nawet podczas tego problemu serwa działają płynie i normalnie, a ustawienia EPA także działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jednak mój błąd, bo nacisnąłem jeszcze raz tryb heli i w tedy go zresetowało.

Coś takiego podejrzewałem :wink: .

Czasami jednak kiedy ustawiam EPA (punkt końcowy wychyłu serwa) dla HELI to w minimalnej pozycji gazu podczas wychylania drążka kanału 1, 2 lub 6, niezależnie od strony wychylenia drążka kanału cały czas jest np. R/D. Daje gaz ponad połowę i wtedy znaczek zmienia się na przeciwny (w tym przypadku L/U). Wtedy podczas wychylenia drążka kanału 1, 2 lub 6 w jedną ze stron znaczek zmienia się. Czasami, szczególnie po resetowaniu modelu znów jest dobrze (w min. pozycji gazu podczas ruszania drążkiem kanału 1, 2 lub 6 znaczek R/D zmienia na L/U lub odwrotnie). Po raz kolejny pojawia się pytanie czy to jest normalne? ...

Jest to jak najbardziej normalne. Przysięgam! :) Poczytaj o miksowaniu CCPM, krzywej gazu i skoku to wszystko Ci się wyjaśni. Jeżeli jednak nie zamierzasz teraz latać helikopterami to na Twoim miejscu na razie darowałbym to sobie :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy zawody? Programowanie modelu na czas :rotfl: ...

Wiem, że nie miałbym szans :cry:. Są tacy, którzy robią to szybciej niż myślą :rotfl:.

Może to jest aparatura zrobiona z myślą o seniorach!

Chyba powinienem Ci być wdzięczny, że nie napisałeś o nestorach? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kiedy ruszam drążkiem kanału 1 w neutrum pokazuje się L/U. Kiedy aparatura poleży do następnego dnia w neutrum nie zawsze jest L/U. Jeśli ruszę w prawo w wrócę do neutrum pokazuje się R/D, a po puszczeniu drążka w neutralnej pozycji zaczyna migać R/D i L/U i słychać to na serwie (serwo brzęczy). Potem ruszam drążkiem parę razy i w neutrum znowu zawsze jest L/U niezależnie czy wcześniej ruszę w prawo czy lewo. Jednak kiedy podczas drgania tych napisów położę kciuk na drążku przestaje migać napis. Raz coś takiego pojawiło się na kanale 4.

Pytanie- czy tak ma być??? I czy w waszych aparaturach też tak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.