Skocz do zawartości

Częśc II modeli


Ryszard58
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem świeży kolejny modelik

z długiego cyklu pt. "Miraże po żydowsku" Tym razem w barwach ,a raczej w naturalnym metalu z okresu wojny sześciodniowej,Mial on na koncie 1 Libański Hawker Hunter i 2 Irackie Migi 21

Dokładny opis zacytuję z tytulu malowania instrukcji Eduarda :

Mirage III CJ ,No 745 ,Yehuda Koren, 117th Tayeset ,Ramat-David Air Base ,June 1967

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę mnie nie było na forum z racji obowiązków. Widzę że kolega strasznie mnie rozpieszcza swoją pracą i modelami. Teraz moje oczko w głowie Mirage, oraz Kfir.

Czy model był, nie wiem czy to poprawnie napisze Washowany?.

Tak trzymać, od dziś mam cel, do osiągnięcia. Wśród modeli redukcyjnych, choć w 1/10 zbudować jeden tak ładny model.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie nie było na forum z racji obowiązków. Widzę że kolega strasznie mnie rozpieszcza swoją pracą i modelami. Teraz moje oczko w głowie Mirage, oraz Kfir.

Czy model był, nie wiem czy to poprawnie napisze Washowany?.

Tak trzymać, od dziś mam cel, do osiągnięcia. Wśród modeli redukcyjnych, choć w 1/10 zbudować jeden tak ładny model.

Pozdrawiam Piotr.

Można to tak nazwać .Są tam 3 odcienie metalizerów + cieniowanie smoke grey

To tak w skrócie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PUK,PUK !! to znowu ja :lama: Tym razem z modelem żywicznym firmy RESIN w 1:48

samolotu PWS 10 .No cóż nie będę się rozpisywał nad modelem ,delikatnie powiem że nie jest to szczyt możliwości (mowa tu o wypraskach ,ma się rozumieć :D ) .Postanowiłem że wykonam go jako prosto z pudełka bez ingerowania głębszego w materiał.Doszedłem do wniosku że szkoda mi nerwów i czasu na przerabianie tego płatowca.Oczywiście ambicja modelarska zmusiła mnie do małych(wręcz mikroskopijnych )poprawek ,a mianowicie wykonanie rynienek w kadłubie w miejscach umocowania karabinów m. i otworów w przedniej części osłon silnika .I to wszystko.

Wracając do samego samolotu ,wykonałem go w barwach 4 PL w Toruniu ,wykorzystałem kalki z godłem z P-11C a numer wywoławczy Jest w części domniemany ,na fotce widać tylko literę T.

Zdjęcie samolotu i mini historię pilota który latał na nim zaczerpnąłem z widokówki ,którą znalazłem w internecie i którą jeżeli mona chciałbym tu przedstawić .jako uzupełnienie galerii

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu sama galeria

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.