Skocz do zawartości

Jaki modelik?


KiD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Latam sobie już od dłuższego czasu szybowcem 1,5 metra i uczyłem się latać (dopóki tata mi nie rozwalił :cry: ) modelem DLG. Teraz chciałem zbudować jakiś większy modelik. Co byście mi doradzili? Myślałem o czymś ok 2 - 2,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się bawić to może zrób taki model jak Patryk Sokół.

Sunny jest to model dla powiedzmy początkującego. Mniej więcej wiem czym latałeś więc początkującym już nie jesteś. Ewentualnie mogę ci narysować plany swojego szybowca. Robiony na wzór velvi z arthobby i paru innych szybowców. Konstrukcja balsowo sosnowa, kadłub laminat. Albo możesz zrobić model ze strony Marka dreli jaki kolwiek 2 metrowy a ma tam chyba takie cacko na konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jeszcze jedna myśli mi "wpadła do głowy". Mam w posiadaniu nieużywaną spalinkę OS MAX 4ccm może lepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie motoszybowca 3-3,5 metra i włożenie do niego tej spalinki?

 

Odradzam. Nie masz doświadczenia do budowy tak dużego modelu a także umiejętności by nim latać. Pyzatym koszt takiego modelu na wstępie to już 1000 zł plus wyposażenie jakieś 500 zł jak nie więcej.

 

Pooglądaj sobie: http://www.charlesriverrc.org/articles.htm

 

Ps: Marcinie nie pisz postów jeden pod drugim tylko edytuj poprzedni :-) chyba że chcesz miec na mieńku z moderatorami :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle że w Polsce nie widziałem jeszcze tego modelu. Sądząc po moich przygodach z rzutkami to jeśli ten model był liczony przez drele to będzie się trzymał powietrza jak przyklejony. Trzeba będzie tylko w miarę poprawnie odwzorować profil i utrzymać się w wadze. Poszukaj na rcgroups wątków o nim. Angielski na pewno znasz więc dasz rade :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.