Skocz do zawartości

Słaby zasięg w avenger 4


tomekst16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Producent podaje że ma być zasięg do 600m, a ja mam max z jakiś 25-30m. Czym to może być spowodowane ??

Problem może tkwić w nadajniku lub odbiorniku, bez testów nie uda się określić winowajcy.

Co to za system? Na jakiej częstotliwości pracuje?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozkręciłem nadajnik i okazało się że w module jest coś spalone (jakby jakiś scalak pozostało na nim częściowy napis CH).

moduł od dołu

Dołączona grafika

 

 

moduł od góry

Dołączona grafika

 

dodam jeszcze że moduł jest z firmy dynam, a jego symbol to dynam Tx35-37 ver2.0

 

co doradzacie w takiej sytuacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co doradzacie w takiej sytuacji ??

Naprawę nadajnika lub wymianę na nowy jeżeli naprawa jest nieopłacalna.

Swoją drogą do robienia zdjęć używać się powinno aparatu fotograficznego, jeżeli chcesz coś pokazać na płytce do do tego musisz użyć funkcji makro.

Po tych zaszumionych i nieostrych planszach (bo nie zdjęciach) trudno cokolwiek wywnioskować.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tym forum nie rozmawiamy o języku polskim tylko o modelarstwie :P

Na tym forum, rozmawiamy "W" języku polskim. Lubisz, jak ktoś ci bełkocze i sepleni w czasie rozmowy? :wink: Pisma to też dotyczy. Twój język świadczy o tobie, w każdej formie.

 

A można by godzinami przytaczać przykłady z naszego forum, gdzie z powodu problemów z wypowiedzią w ojczystym języku, nie dało się o modelarstwie porozmawiać. :twisted:

 

Co do Aparatury, oryginalny nie będę. Jest to tak słaby nadajnik, że warto wykorzystać sytuację i sprawić sobie lepszy. :P

 

A kiedy następnym razem, będziesz robił zdjęcia komórką, to włącz tryb makro, Dobrze oświetl obiekt zdjęcia światłem rozproszonym, a najlepiej dziennym i Bardzo, ale to bardzo się przyłóż do uzyskania ostrości. To nie klisza, żeby na jednym zdjęciu poprzestawiać.

Nie wyszło - skasuj, zrób drugie. Jakieś kolorowe zmazy nie za wiele zdradzą. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym dał np jakiś inny moduł na 35 mhz to działał by poprawnie nadajnik ??

Najpierw upewnij się, że wina nie leży po stronie odbiornika oraz kwarców. Zamiast kupować moduł za 300zł, lepiej już kupić całą aparaturę, choćby Turnigy 9X.

Sprawdź tez mocowanie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy kupić moduł na 2.4Ghz

http://allegro.pl/frsky-v8ht-2-4ghz-diy-modul-nadawczy-accst-i1819873937.html

 

opłaca się kupować taki moduł, i czy można zbindować z obornikami np. HK??

Czy się opłaca - sprawdź sobie cenę na HK i sam będziesz wiedział.

Zbindujesz tylko z odbiornikami FrSky (i to nie wszystkimi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.