Skocz do zawartości

Tulipan


jpd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, witam.

Jakieśkolwiek szanse na plany, czy dajemy sobie spokój z Tulipanem?

Szkoda by było, bo model wygląda rasowo.

Mam propozycję, jako zainteresowany: czy możliwe jest, tak po koleżeńsku i forumowemu, tak stachanowsku, żeby udostępnić rysunki podstawowej geometrii? Trzy rzuty. Bez szczegółowego opisywania, i bez 3D, szkoda czasu i prądu. Kto będzie chciał, da radę. Mi się sylwetka i układ podoba, i spróbuję. A że jestem, jak Karlem mawia, "szmaciarzem", więc niepotrzebne mi wręgi, profile, przekroje i grubości.

Pozdrawiam,

gimpel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, witam.

Stan_m, ja - chętnie, na rozsądnych warunkach. Ciekawa konstrukcja, jest kultowy Wicherek, dlaczego nie pokazać innych, nie gorszych, a także sprawnych projektów. Jeżeli to jest Twoje dzieło, to chylę czoła. Poza tym, co by nie mówić, wolałbym, żeby młodzi adepci podziwiali wyczyny Tulipanem, a nie oklepanymi Ultimate'm, Christen'em, czy innym kitem z PRC. Nie mamy przecież powodów do zażenowania.

Ale, mam także inną propozycję. Bartosz Mesjasz zaproponował wspólny projekt, dwa i pół roku temu. Jak już deklarowałem w tym temacie, jestem gotów, wykorzystując moje doświadczenia i przygody, zaproponować konstrukcję w coroplaście. Zakupię plany (do mojego wyłącznego wykorzystania), opracuję konstrukcję, i opublikuję rysunki, a Wy będziecie się mogli wyżywać i pastwić do woli :lol:, oczywiście, z konstruktywnym skutkiem. Jak dobrze pójdzie, i będą zainteresowani, to z budowy prototypu zamieszczę fotorelację. Problem jest jeden: czy stan_m wyrazi zgodę na publikację planów przekonwertowanych do coro, ale bezpośrednio nawiązujących do jego własnego projektu. Oczywiście oryginalny plan konstrukcji na sklejce-balsie jest tylko do jego dyspozycji/publikacji/sprzedaży/rozdania itd, zależy od uznania. Akurat ja szanuję prawa autorskie.

To jak, stan_m, spróbujemy coś zdziałać i wskrzesić piękny dwupłat? Chyba ostania szansa.

Pozdrawiam,

gimpel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że koszt budowy modelu i zakupu wyposażenia to jest jakieś 1500 zł, myślę że 70 za plan z dodatkową galanterią (goleń podwozia, pokrywa kadłuba (przednia część), balddchimy górnego płata (wszystkie detale wykonane z sezonowanego duraluminium PA7, piaskowane - bardzo dobra jakość) ) jest dobrą ceną.

 

Bardzo fajny model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że koszt budowy modelu i zakupu wyposażenia to jest jakieś 1500 zł, myślę że 70 za plan z dodatkową galanterią (goleń podwozia, pokrywa kadłuba (przednia część), balddchimy górnego płata (wszystkie detale wykonane z sezonowanego duraluminium PA7, piaskowane - bardzo dobra jakość) ) jest dobrą ceną.

 

Bardzo fajny model!

Koszt materiałów potrzebnych do budowy samego modelu to około 150-170PLN. Model nie wymaga dużej ilości balsy (np. nie posiada kesonów, boki kadłuba to balsa 2,0 wzmacniana w przedniej czesci balsą 3,0 a wtylnej podłużnicami). Przednia część kadłuba wzmocniona jest od dołu klockami balsowymi a od góry (za wregą silnikową) zakryta pokrywą z duraluminium. Takie rozwiązanie zapewnia tzw "strefę zgniotu" czyli po zderzeniu z ziemią wręga silnikowa wykleja się i cofa do tyłu nie powodując uszkodzenia przedniej częsci kadłuba. Dodatkowo pokrywa kadłuba zapewnia swobodny i łatwy dostęp do zbiornika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy w tym wypadku gdzie mamy sprawdzoną i dobrą konstrukcje modelu… można mówić o cenie 70zł ???.

Bez przesady !. Może faktycznie rozdawać za darmo, albo jeszcze lepiej dopłacić do projektu ?? :mrgreen: . Przepraszam, że mogłem Kogoś urazić… jednak szanujmy czyjś pomysł i realizacje.

 

Mam przy okazji pytanie do Kolegi Stan_m. Czy Kolega ma może plany do modelu typu FunFly 1,5m. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.