Skocz do zawartości

RWD 5


kosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum robie swój pierwszy model jest to RWD 5 by skazoo. wyposażenie jakie w nim zastosuje to silnik Emax CF2812 regulator jeti eco 18 2 serwa hs-55 odbiornik HFS-05MS i pakiet fullmax 3s 1050mah. Model robie pod nadzorem kolegi który na forum znany jest jako janik.

kilka fotek z budowy modelu

IMG_5165f.jpg

IMG_5168.jpg

A gdy model sie klei...:P

IMG_5172f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja naklejałem folię pakową od zewnętrzej strony wygięcia i wtedy w rękach wyginałem. W ten sposób depron ci nie pęknie. To samo zrób z krawędzią natarcia skrzydła. Poem tą folię można usunąć.

Klejenie z wielu kawałków nie ma sensu, bo klej sporo podniesie wagę elementu a do tego trzeba szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie powiem ale miło by było zakończyć ten off topic... Warcajac do modelu jest on super wykonany jak na poczatkujacego. Jedyne do czego mogę się przytczepić to zaduza ilość kleju użyta do sklejenia modelu :P a najlepsze że model wykonał zupełnie sam ja tylko przychodziłem z laptopem i udawałem że go kontroluje :mrgreen:

Po oblocie(możliwe że jutro) powiec cos wiecej bo akurat mi przypadł ten zaszczyt :faja:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krykiet, zainwestuj w dobry nóz bo to co pokazałeś to jest wyszarpane z depronu ;(

 

 

kadlub faktycznie wycinalem juz troche zuzytym nozem do tapet ale juz kupilem sobie male nozyki precyzyjne.a z reszta to trudniej sie wycinalo bo w sklepie dostalem tylko depron rowkowany. to jest moj pierwszy model wiec nie spodziewalem sie cudow. a te wyszarpania to troche od ca . ale kazdy uczy sie na wlasnych bledach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie mój wyczekiwany dzień:D. Dzisiaj odbył sie oblot mojego modelu, wszystko spoko tyko dosyć ciężko sie steruje, był to mój 1 kontakt z samolotami :P żeby nie pomoc kolegi na pewno bym krety ganiał :P. Ale model po 1 oblocie wrócił cały i zdrowy. Kilka fotek jakie udało nam sie zrobić wrzuci janik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że to ja oblatywałem model powiem co nieco od siebie na temat jego właściwości lotnych. Któtko mówiąc ten model mi sie kompletnie nie podoba :P (możliwe że dlatego go nigdy nie zrobiłem i nie zrobie) no ale nie to chciałem napisać, model jest okropnie wolny(aż do obrzydzenia) i swietnie szybuje mówiac któtko idelany dal poczatkujacych :wink:

obiecane fotki

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Wielki sorry za jakosc zdjec no ale jak zwykle nie naładowalem cyfrowki hehe :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było model nadal lata a Kosa (Paweł) już coraz lepiej radzi sobie w powietrzu(pisze za niego bo się wkurzył że w jego temacie debatujecie na temat nozy :crazy: :wink: no ale mniejsza z tym...)

Kilka fotek z dzisiejszego latania

rwd_1.jpg

IMG_5196.jpg

rwd.jpg

 

jutro pojawi się również filmik

 

Pozdrówka i miłego powrotu do nauki :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.