Skocz do zawartości

Silnik nagle traci moc


Theo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tak:

 

Mam pakiet Zippy 1000 3s. Ostatnio ładował się dosyć dobrze. Dziś chciałem naładować i co dziwne, ładowarka nie wyłączyła się po 3h! Dalej świeciła zielona dioda.

Po zmierzeniu napięcia zauważyłem, że w ogóle nie wzrosło.

 

Dołączona grafika

 

Zasilacz 12V 5A.

 

 

Dziś poszedłem w pole polatać.

Podpiąłem pakiet do regulatora, włączyłem aparaturę.

Silnik wystartował i po chwili zaczął szybko zwalniać - nie wyłączył się całkowicie.

 

Zmierzyłem napięcia na celach:

1. 3,61V

2. 2,92V

3. 3,81V

 

Silnik E-Max CF2822

Regulator HK 15A / 18A ESC

 

 

Co może być powodem zwolnienia silnika?

Pakiet się wyładował? Wydaje mi się, że troche za szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dużo o tym słyszałem, ale niedawno zacząłem z modelarstwem, a kupić wszystko naraz to jest nieco wydatek.

 

 

Mam troche, pieniędzy, jeśli moja ładowarka jest uszkodzona, to ta była by dobra?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11060

 

I czy pasowałby zasilacz 12V 5A - niedawno go kupiłem i nie chciałbym zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to już raz, że tanie ładowarki uszkodziły pakiet?

 

Tak to jest z tanimi rzeczami, już nie raz nauczyłem się, że w tym hobby nie ma co oszczędzać.

Ja mam od paru lat Ładowarkę E-sky'a za 35zł, z kompletu od Lamy V4. I nadal dba o pakiety jak należy. Ale jak ktoś się łasi na tanią chińszczyznę... :wink:

 

Po dłuższym spojrzeniu na rynek, widzę iż Turnigy wcale nie produkuje rewelacyjnych produktów. Owszem, spełniają swoje zadanie i są tanie, ale jeżeli chodzi o niezawodność i pewność działania, to są produkty mniej efektowne, a lepsze.

 

Ich serwa się psują, Kamerki wyłączają, aparatury tracą zasięg i połączenie w locie... Jak mówiłem wiele razy - jak coś jest tanie, to dlatego, że producent na czymś oszczędził. I niestety przeważnie są to po prostu materiały gorszej jakości i słabsze komponenty.

 

A co do pierwszego zdania, tej wypowiedzi, to zauważyłem też, że produkty z zestawów są "nieco" lepszej jakości niż takie same, lecz sprzedawane oddzielnie. Przypadek? :P

 

Podsumowując - na takich ładowarkach można "zacząć", ale trzeba szybko pomyśleć o nowej ładowarce, dobrej jakości. Jeżeli za ładowarkę z procesorem, trzeba dać równowartość dwóch dobrych pakietów, to nie ma tu na czym oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.