Skocz do zawartości

Laptop dla studenta budżet 2100 zł


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem mało komputerowy tj nie śledzę nowinek technicznych w dziedzinie informatyki , nie wiem co jest dobre , co warto a co nie . Mam spory problem z wyborem odpowiedniego sprzętu

Czy moglibyście doradzić jaki laptop będzie najlepszym, dobrym wyborem w tej cenie - 2100 zł max ?

 

Zależy mi na niezawodności .

 

Znalazłem coś takiego np

http://allegro.pl/bytom-laptop-hp-15-6-led-4530s-i5-2-usb-3-0-4gb-i1795339445.html

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=9&products_id=35872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabe opcje grafiki w obu przypadkach. Jeżeli masz zamiar pograć np. w najnowszego Lock - ON`a możesz mieć problem. Za te pieniądze można kupić coś z lepszą grafiką.

 

W sumie nie określiłeś, do czego Ci będzie potrzebny ten lapek. Także ciężko określić konfiguracją. Pojęcie niezawodności jest szeroko rozumiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co miałem to godne uwagi firmy Fujitsu-Siemens , Dell. Oba laptopy nie do zabicia, Dell zalany kawą i browarem, konstrukcja chyba pomyslana pod tym kątem bo kawa i piwo zalało całą klawiaturę i okolice a do środka nie wpłynęło :D. Wyczyściłem i jest ok. Co ciekawe na infolinii dell-a powiedzieli że ewentualna wymiana zalanych elementów będzie płatna a na te nie zalane nie tracę gwarancji. Okazało się że nie trzeba było naprawiać. Dell ma świetny serwis przy wykupieniu opcji door to door. Ja mam akurat dell studio 1537 ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Używam 3 lata i mogę powiedzieć że jak zniszczę ten komputer ( sam chyba raczej nie ma szans sie popsuć) to następny będzie Dell. Fujitsu -Siemens też dobra marka , używałem laptopa tej firmy przez kilka lat , bateria zdechła po paru latach ale reszta była nie do zajeżdżenia. Miam też Aristo Smart, kupiłem go do przeglądania internetu a okazało się że niby firma taka sobie a sprzęt też nie do zajeżdżenia , wyrysowałem na nim kilka projektów CAD, uzywałem go tak intensywnie że powycierały się symbole na klawiaturze a komputer dalej ma się dobrze wraz z baterią. Jednak dell tak mile mnie zaskoczył jakością i obsługą klienta że z pewnością zostanę przy tej marce. Kolega kupił Toshibę modelu nie pamiętam. Pękła obudowa wyświetlacza w okolicach zawiasów po roku, podczas odchylania wyświetlacza coś sie tam urwało i zrobiło zwarcie, za płytę gówną powiedziano mu 1800zł , odpuścił i zmienił firmę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba sporo sobie liczy za logo. Sprzęt ma taki sobie.

 

Ja niedawno nabyłem Samsunga RV510 z i5 na pokładzie. Całkiem fajny sprzęt, choć pokładowy W7 HP dał mi się pary razy w kość. :P

 

Nawet się w pewnym momencie zastanawiałem, czy nie zastapić go torentową wersją pro lub coś podobnego... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dellami były szopki w pracy ...

znaczy serwis nawalał

Fujitsu..... narazie rezsta padła na kolana ( w sensie - jedyna które nie widziały serwisu !)

 

HP ... cóż ............ na jednym z nich XP wstaje 9 minut !!! na innym potrzebuje 6 .....

nigdy więcej niech robią już lepiej drukarki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że sam mam od 4 lat Fujitsu... i jest nie do zajeżdżenia TFU TFU.

 

Najśmieszniejsze jest to, że system chłodzenia pobiera powietrze z pod laptopa i nie straszna mu praca na kolanach,łóżku, poduszce itp... Nigdy ale to nigdy się nie przegrzał.

 

Jednak pod względem konfiguracji brał bym teraz coś ze stajni Samsunga. Można w miarę tani dobrać fajny Config za mniejsze pieniądze niż u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem przez 4 lata FS amilo pro nie do zajechania , jedyny bubel to wypadajce śrubki z obudowy co powodowało że odubowa sama się otwierała :D teraz ma HP nie jest zły ale wkurza mie wentylator, mam też ASUS EEEPC , fajny mały , użytkuje go żona i córka , na razie działa. Miałem jeszcze kilka innych (IBM/LENOVO, CA , ASUS) a opórcz tego dziesiątki u mnie na serwisie :) każdy ma swoje plusy i minusy.

 

Generlanie lapotopy dzielą sie na dwie grupy , do pracy i do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście 2 miesiące temu kupiłem nowego lapka. wcześniej miałem toshibe L3010X jak na sprzęt 6 letni to jest niezła, do dzisiej chodzi. jednak kupiłem terAZ dell studio 1558 lecz tu trzeba uważać bo te laptopy o tym samym oznaczeniu mają różną konfiguracje wiec mam: Intel CORE i5 2 rdzenie po 2,4ghz, 6gb Ram, ATi Radeon HD 5470, dysk 250gb,.

Jestem bardzo zadowolony. polecam. a co najlepsze to bateria... 5 godzin w trybie zróżnicowanym poboru prądu.

 

kupiłem w sieci na alledrogo za 2099 plus przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie - jako sprzedający - polecam Della. Sprzedałem już naprawdę dużo różnych modeli, Studio, Inspirony, nawet parę biznesówek Latitude po 4tys i więcej. Nie miałem żadnej reklamacji jak dotąd.

 

Odradzam nowe Asusy (seria K) - może i nie wszystkie tak mają, ale w jednym z jakim miałem do czynienia po 1,5 m-ca padła bateria... Żeby zareklamować baterię trzeba wysłać KOMPLETNEGO laptopa do serwisu a to mało fajna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście 2 miesiące temu kupiłem nowego lapka. wcześniej miałem toshibe L3010X jak na sprzęt 6 letni to jest niezła, do dzisiej chodzi. jednak kupiłem terAZ dell studio 1558 lecz tu trzeba uważać bo te laptopy o tym samym oznaczeniu mają różną konfiguracje wiec mam: Intel CORE i5 2 rdzenie po 2,4ghz, 6gb Ram, ATi Radeon HD 5470, dysk 250gb,.

Jestem bardzo zadowolony. polecam. a co najlepsze to bateria... 5 godzin w trybie zróżnicowanym poboru prądu.

 

kupiłem w sieci na alledrogo za 2099 plus przesyłka.

Wchodząc na stronę Dell-a i podając numer TAG z nalepki komputera strona wyświetli Ci pełną konfigurację Twojego laptopa i wskaże sterowniki do pobrania. Support dell-a jest bardzo dobry. Mam studio 1537 wersję biznesową więc full wypas ale tak jak powiedziałeś ze pomimo tej samej nazwy mogą mieć różną konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.