Skocz do zawartości

Skrzydełko 1,20m modyfikacje :)


Karolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem sobie ostatnio (z wyciętych przez kogoś z allegro) rdzeni skrzydełko, przez środek żeberko ze sklejki 4mm od razu z płozą i z wystającym pod kątem prostym do płaszczyzny spływu "kikucikiem" do montażu silnika. Dźwigary 5x5 sosna, winglety z depronu. Bardzo fajnie wszystko wyszło, z braku innego silnika wsadziłem esowe TP 2408-21T na śmigiełku 8x4, żeby doważyć przód, poszły 2 pakiety 900mAh, i przerażony co to będzie wywaliłem skrzydło w odchłań :D poleciało, i to jak! wznoszenie średnie na tym silniku, chociaż przeciągnąć ciężko. Przy wychyleniach serw 120%, model lata jak szalony! beczki pętle itp robi w miejscu, dzikość, dzikość i jeszcze raz dzikość.

 

Ostatnio zakupiłem ten oto silnik:

http://abc-rc.pl/p/81/2543/silnik-c2836-10-kv910-280w-silverblue--hity-cenowe-gwarancja-najlepszej-ceny.html

 

Nada się to do tego skrzydełka? Od razu mówię, że planuje tam wsadzić 2x2200 mAh + jedno 900mAh do video, transmiter i kamerke, a kiedyś jak zarobie na drogie GoPro, to i GoPro... Poleci tak z tym silnikiem? Jakie śmigiełko do tego? Śmigiełko składane oczywiście... Dodam, że obecnie model jest bardzo lekki i lata na słabym silniku, więc trochę masy nie powinno go uziemić chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się... Obecnie na dzwonku TP lata fajnie, a że kupiłem tamten do innego modelu, a jeszcze go nie ulatniam, to pytam, czy skrzydełko na tym poleci :) Nie chcę kupować kolejnego silnika, pytam, jak by na tym latało.

 

EDIT(znalazłem fotki :D)

 

Podczas budowy:

Dołączona grafika

 

Ukończone:

Dołączona grafika

 

Winglety zostały skrócone o połowę z racji za dużego znoszenia przez wiatr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie za słaby ten silniczek?

Sprawdź ile będziesz miał masy do lotu i szukaj nie w watach, tylko w ciągu.

Ten silnik jest duuuuzo za duzy do tego skrzydla. Wywroci go na lewa strone.

Lepiej zrobisz kupujac mniejszy, szybszy silnik, a zrezygnujesz z tych akku na dziobie. Pod FPV elegancko jak zapakujesz jeden pakiet 9setke na silnik i druga na video na slabszym silniku bedziesz mial do 15tu minut lotu. Postaraj sie aby nie wyjsc z masa startowa powyzej 650g. Z autospji - powyzej tej masy zagi 1,2 zamienia sie w cegle z silnikiem.

Ja u siebie mam silnik wazacy 40g (nie pamietam rozmiaru) na smigle 7x6. Pakiet 2,2Ah do lotu lub dwa male o tej samej wadze pod fpv. Skrzydlo z pakietem 2,2Ah wazy 550g do lotu, pod fpv okolo 630.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.