Skocz do zawartości

MAXI SWIFT z MS COMPOSIT - problemy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kolejna maszynka w warsztacie oraz na niebie - MAXI SWIFT. Lata, kręci beczki, pętle, śmiga szybko i wolno.

 

Trochę danych technicznych:

silnik ~600 W, 1450kV

batka 5000mAh, 4S!

regiel 60A SUPPO

BEC oddzielnie

aparatura T9X

serwa Corona 2.5kg metalowe

 

Wyważenie poprawne, wzmocnienie za pomocą węgla, lotki na zawiasach plastikowych.

 

Maszynka fajnie lata... do czasu. Problem objawia się następująco:

skrzydło dostaje rotacji (jakbym lotkami brał zakręt).

 

Problem objawia się przy określonej prędkości i/lub przy określonych obrotach silnika. Powoduje to niemożność latania na mocnym gazie - ponieważ kontruję do granic możliwości na lotkach, lecz w pewnym momencie przegrywam i muszę odpuścić. Po zwolnieniu do rozsądnej prędkości / i, lub zmianie gazu wszystko wraca do normy.

 

Szybowanie, latanie na 30-40% ciągu: sterowność OK, lata stabilnie, nie "oszukuje". Brak skłonu silnika, lecz nie mierzyłem dokładnie.

 

Wydawało mi się że winowajcą jest śmigło - latałem na 10x6. Zmieniłem ostatnio na 9x5 bodaj (APC) i sprawa dalej jest aktualna... lecz jakby mniej. Skrzydło bez problemów lata na 1/3 gazu w poziomie. Na połówce lub 60% samo się dźwiga (a lata z kamerką i jest ciężkie). Powyższe informacje dotyczą śmigła 9".

 

Tak więc - pomocy szanowni bardziej doświadczeni koledzy - tymczasowo zabrakło mi pomysłów poza lakonicznym stwierdzeniem że to po prostu moment obrotowy sprawa skręt wokół tej osi.

 

Za wszelkie uwagi i rady serdecznie z góry dziękuję.

 

Do moderatora - starałem się trafić do odpowiedniego działu. Jeżeli spudłowałem - bardzo bym prosił o przeniesienie mojego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leszku za pomoc. Przyjrzę się uważnie całemu skrzydełku jeszcze raz.

Wszystkie elementy "wystające" ponad powierzchnię skrzydła znajdują się w części centralnej (montaż kamery, bateria, połowa regulatora, kable etc.) więc raczej bym ich nie podejrzewał, szukałbym raczej przy krawędziach skrzydeł... lecz tam nic takiego nie montowałem.

 

Postaram się przy okazji zrobić zdjęcia i zamieścić tutaj aby była poglądowa informacja na temat maszynki. Będzie widać rozmieszczenie elementów na skrzydle.

 

EDIT: Przypuszczam że problem był spowodowany nieprawidłowym wyważeniem całości skrzydełka. Jutro, a nawet już dzisiaj, testy. Gdy potwierdzę wynik to nie omieszkam się podzielić na forum nową mądrością :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.