Skocz do zawartości

JR 11x zero


waldi1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chciałbym zaczerpnąć Waszych opinii na tema aparaturki JR 11x Zero. Czy koś ma ten sprzęt..? Trafiła mi się okazja zakupić takie coś za dobrą kasę i chciałbym wymienić swojego PCM'a9 na tą "jedenastkę".. Warto..? :D

Nadmieniam, że sprzęt kupiony był w USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam tą aparaturę od pół roku. Jak na razie jestem z niej zadowolony, chociaż równolegle jeszcze używam starej 9303. Nie będę się rozpisywał o wzornictwie, bo jaki jest koń... Jeśli chodzi o mnie, to aparatura spełnia moje wszystkie oczekiwania, co do programowania samolotów i szybowców. Do tej pory dopatruję się 2 mankamentów, pierwszy to położenie suwaków na spodzie aparatury, (w 9303 są po bokach), co jest dosyć niewygodne, druga rzecz, może mało istotna, ale jednak, a mianowicie jakość szkiełka wyświetlacza. 9303 mam już 3 lata i szybka jest prawie w idealnym stanie, w 11X mam już kilka rysek. Najwięcej informacji praktycznych znajdziesz na RCGroups. Jeśli masz konkretne pytania to śmiało, postaram się na nie odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Przemku.

 

Dziękuję za odzew. Oczywiście każda wiedza jest na wagę złota. Mam PCM9xII z modułem 2,4 i myslałem, że więcej kanałów nie będzie mi potrzebe.. Do czasu aż nie kupiłem MiG'a-29. Tam przydałoby się właśnie 11.. I teraz tak:

- Znajomy przywiózł 11x ze Stanów (bez pudełka, z zasilaczem na 110v) i chce ją oddać za 2500zł Wydaje mi się, że nie chce dużo - jak za taki sprzęt. Jest jednak pewna rzecz, która mnie zastanawia.. Chodzi o oznaczenie odbiornika. To RD921x (cóż oznacza ten "x"?) Czy chodzi o jakąś modulację sygnału..?

No i chciałbym wiedzieć, czy menu i sposób programowania obu nadajników jest podbny? To dla mnie ważne, gdyż latam modelem SU-34 a ustawienia wtym modelu (mnogość mixów i odpowiednich wartości) chciałbym "przenieść" z PCM9 na 11x.

Oczywiście nie musze pytać o funkcję spowolnienia serw..? :)

Jak długo trzymaja akusy w nadajniku?

No i na koniec - bardzo proszę kolegę o swoją subiektywną opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura, o której piszesz jest zapewne w nowym systemie DSMX i dlatego X na odbiorniku. Co nie znaczy, że nie pracuje z DSM2, mam to przetestowane.

Sposób programowania obu nadajników jest identyczny, poza tym, że w 11X jest bardziej rozbudowany. Sam przepisywałem ręcznie modele (po kablu nie działa) i nie było z tym większych problemów. Przełączniki D/R są 3 pozycyjne a ich układ jest ten sam. Fajną opcją jest ustawianie alarmów do przełączników, po włóczeniu aparatury musisz mieć przełączniki w określonych pozycjach (wcześniej przez siebie ustawionych) by aparatura uruchomiła powiązany z przełącznikiem kanał, zapobiega to różnym niechcianym sytuacjom. Jeśli chodzi o AKU, to ja od razu włożyłem lipola i Tobie też to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.