Skocz do zawartości

Pull-pull jak wykonać?


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ w moim yaku mam trochę za ciężki tył chce przenieść serwo od kierunku na przód i rozwiązać napęd steru przez system pull-pull. Nie wiem jednak jak to wykonać, tzn. wiek jak to powinno być zrobione ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy dobrze główkuję :wink:

Czy ktoś z Was zna jakiś artykuł albo mógłby pokazać jakieś zdjęcia jak prawidłowo wykonać taki system? Przyda się dla potomny, takiego tematu na forum nie znalazłem.

 

Ja będę chciał zastosować ten system w tym modelu: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2749,yak-55-arf-haikong-model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? W moich I wojennych robię to gdzie tylko mogę. Przy mniejszych modelach linki mocowane wprost do orczyka serwa. Natomiast w większych stosuję główny orczyk, do którego mocuję linki, a ten napędzany jest już popychaczem z serwa. W ten sposób możesz rozmieścić elementy napędu gdzie tylko zachcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj żeby dzwignie steru i orczyk serwa miały jednakowy rozstaw mocowań.

Drugą ważną sprawą jest aby mocowanie linek było dokładnie w osi obrotu steru.,w innym przypadku podczas wychyleń steru jedna z linek będe sie luzowała

Zawsze linka, która nie "pracuje" luzuje sie podczas wychylania steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.