Skocz do zawartości

Model z EPP o rozpiętości 3m?


TomekONY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jeżeli model jest wykonany z epp to nie może mieć żadnego innego profilu niż wolnego? A nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi TomekONY wszystkie modele z laminatu muszą mieć szybkie profile?

Proszę nie szufladkujmy właściwości lotnych modelu ze względu na to z jakiego materiału został wykonany bo jak dla mnie jest po prostu bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak postawimy koło siebie dwa takie same modele, jeden laminat drugi epp to waga epp zawsze będzie mniejsza a co za tym idzie prędkość minimalna mniejsza, koniec kropka.

Ehhh, nie koniec kropka, musimy się kiedyś spotkać ja polece swoim 3.5m jantarem z laminatu a ty swoim epp, jestem pewien że mój będzie zdolny lecieć z tą samą prędkością a nawet możliwe jest że będę lecieć wolniej od Ciebie bez przeciągnięcia. Ba nie wspomnę o tym że będę miał o wiele wiele mniejsze opadanie i nieporównywalnie większy zakres prędkości w którym model będzie się efektywnie poruszał.

Wszystko to dzięki odpowiednio dobranym profilom i obciążeniu. Oczywiście porównywalibyśmy model do nauki latania z modelem hi-endowym w swojej klasie więc troche sensu brak w tym wszystkim ale chodzi mi o to że chce Cie uświadomić że nie sam materiał tylko odpowiedni projekt który wykorzystuje wszystkie zalety materiału ma kluczowe znaczenie. Nie wszyscy konstruktorzy są tak samo zdolni lub kierują się tym samym więc nie każdy model z tego samego tworzywa będzie tak samo latał.

 

Przepraszam że ciągnę ten temat ale nie chce żeby ktoś później głupoty powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz model laminatowy a dokładnie Falcona Kwarcińskiego i do niedzielnego latania lepiej mi się latało ASW 28.

Dlatego chcę sobie sprawić jakąś piankę o większej rozpiętości. A kolega z Nysy miał Hype fox 1.8 więc właściwości lotne mi odpowiadają.

Jednak jestem otwarty na inne modele z epp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ciekawe, bo właśnie Falkon jest do niedzielnego latania....

Sorry TomekONY, chyba masz go albo źle wyregulowany, albo jeszcze za mało nim (Falkonem) latałeś i go nie czujesz, żeby nie powiedzieć, że się go jeszcze boisz..... Wnoszę po chęci powrotu do piankolota. Tak się składa, że miałem w rękach i rzeczonego ASW Pelikana i Starlinga elektro..... Moim zdaniem - pieniądze wyrzucone na ASW lepiej było przeznaczyć na jakiś dom dziecka. Nie jest to model dla początkujących (1 kontaktu) a dla kogoś kto już nie myli kierunku z wysokością i lewo-prawo, góra dół a na hasło "oddaj" nie oddaje mi swojego nadajnika, to ten model i jemu podobne niczego ich nie nauczą ! Natomiast masz rację, w zerowym wietrze, pod wieczór, na 100m (im wyżej tym lepiej ale bez przesady, bo potem wszystko wygląda jednakowo) prezentuje się lepiej od Falkona ! Każdy potrzebuje, oczekuje od modelu czegoś innego.

Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią toom07 !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz model laminatowy a dokładnie Falcona Kwarcińskiego i do niedzielnego latania lepiej mi się latało ASW 28.

Falcon generalnie jest szybki. Taki jego charakter.

 

Ale jak postawimy koło siebie dwa takie same modele, jeden laminat drugi epp to waga epp zawsze będzie mniejsza a co za tym idzie prędkość minimalna mniejsza, koniec kropka.

Nieprawda :D DLG laminatowe 1,5m waży RTF 270g, ASW-28RTF waży...? No właśnie. A większy. Latałem i tym i tym. Jeśli ma latać powoli, EPP to nie rozwiązanie. Aczkolwiek jeśli szukasz czegoś takiego, no to faktycznie Cularis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś temat?

Model z epp ok 3m.

To wszystko czego oczekuję.

U mnie w okolicy latają 4 czy 5 falconów. I lepiej lata choćby VIP Durczaka. A w moim subiektywnym odczuciu wolniej i spokojniej można latać choćby takim asw28 pelikana.

 

Tutaj latałem moim asw28 i nie uważam, żeby mi się kierunki myliły i abym nie miał pojęcia o modelach choć był to dopiero mój 6 model.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cularis albo nie kojarzę nic innego. Jeśli go chcesz, nikt ci tego nie zabroni. Natomiast ja, Tomek i Jurek chcemy Ci pokazać że podchodzisz do tematu trochę nie z tej strony :D To że model jest z EPP nie znaczy że będzie wolny - to Ci chcemy pokazać. Przynajmniej ja, Tomka znam dobrze więc sądzę że on też.

 

Ew. jeśli nie Cularis możesz próbować coś ciąć choćby w cyberfly, ale musisz uważać na sztywność - przy tym wydłużeniu będzie już ciężko z zachowaniem sztywności skrętnej beZ konkretnego dźwigara.

 

No i ewentulanie szukaj czegoś z Windridera - mieli Foxa ale nie pamiętam rozpiętości, mają też 2,2m Swifta z EPO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.