Skocz do zawartości

Zastępcze podwozie do EASY CUB


m-muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - problem który mnie sprowadza do Was to podpowiedź co do podwozia zastępczego jak w temacie. Otóż syn dostał Easy Cuba w którym niestety nie ma podwozia - a w miejsce po nim jest zaklejone balsą. Ponoć firmowe podwoznie nie zdawało egzaminu. Zastanawiam się w jaki sposób zrobić nowe - czy ewentualnie zakupić, ale tutaj jakie co do wysokosći promienia i wielkości kół. Może ktoś zetknął się juz z takim probleme i zechce podpowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki masz?

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=11014&postdays=0&postorder=asc&highlight=easy+cub&start=0

Idzie zima, na 6 stronie masz jak zrobić narty :)

 

Do latania nad trawą nie trzeba podwozia, wyrzucasz z ręki a ląduje na brzuchu.

Ewentualnie załóż większe koła na trawę

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=42768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) heh:) Robertus podpowiedź naprawde swietna, ale czy Ty wiesz jak takiemu młodemu pilotowi ( najmlodszemu na lotnisku ) trudno wytłumaczyć ze samolot moze nie miec podwozia ???:)

Najwieksza frajda frajda to kołować na start i lądować na kołach:) - szybciej uwierzy ze samolot poleci bez napędu :)

A mój brdząc ( www.rc-lipol.pl - galeria/ ESA / ten smyk w czerwonej kurtce ) niedopuszcza mozliwości latania bez kólek.

Nartki napewno zrobie, ale ja nie mam w tym EASY nawet tego starego podwozia - więc nie znam oryginalnych rozmiarów ani miejsca montowania - tutaj jest sęk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, chodzę na pole niedaleko domu, więc nie wiem co to starty i lądowania z "twardego" :wink: Ze swojego Wing Dragona zdjąłem podwozie bo tylko przeszkadzało przy lądowaniach w trawie.

Rozmiary dobierze orientacyjnie, z proporcji zdjęć w google, albo podpytaj użytkownika z forum na PW.

PS. Powiedz synowi, że to ESA-CUB :wink: ESA nie mają kółek prawda.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESA CUB - dobre dobre :)

A tak na serio - to chyba poszukam w sklepie modelarskim Easy Cuba i pomierzę to podwozie - a reszta to już jakaś wyobraznia i inwencja twórcza. Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za pomoc - A z tego wszystkiego to i jak pewnie na wiosne rozpocznę swoją przygodę z modelarstwem. Kto wie, może syn mnie będzie uczył latac :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik mam C3536-900

regulator - TURNIGY PLUSH 30A

pakiet mam Turnigy 2200mAh 3S 30C

śmigło APC 10x5

 

ale ten silnik nie ma s przodu mocowania i trzeba w samolocie mocowanie silnika zmieniać że proponuje jakiś inny który ma s przodu mocowanie

 

ja mam wycięte lotki w nim i zmiksowane lotki ze sterem kierunku bo dopiero wtedy zaczął skręcać jak do lotek do mixowałem ster kierunku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.