Skocz do zawartości

Problem z asp.46


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio latalem funfly i mi silnik zgasł. Jak sie pozniej okazało wężyk z ciężarkiem sie zawinął i byl ponad poziomem paliwa. No ale nie o tym. Model wylądował. Tankuje, odpalam. Podczas grzania świecy jest wszystko ok. Obroty silnika w kazdym zakresie przepustnicy. Ale gdy ściągam żarke silnik gaśnie. Na ful gaz jest ok, ale gdzies w połowie przepustnicy gaśnie. Silnik rozebrałem do ostatniej śrubki. Wszędzie wszystko w najlepszym pożądku, nic zlego nie zauwazylem. Jaki powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej nie paliwo ja latam ciągle na 10% nitra, a nawet na 15-20% w czterotaktach lub śmigłowcach i nie zauważyłem żeby świece się szybciej kończyły. To chyba kwestia samych świec po prostu trafiają się słabsze egzemplarze. Stosuję głównie świece Os Max-a i Model Technics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś szybkie te rady żeby świecę zmieniać.

Latałem w weekend moim Revolverkiem z ASP52, zauważyłem że silnik wyraźnie dłużej się rozgrzewa - póki nie złapie właściwej temperatury, to nie chce bez zewnętrznego żarzenia się wkręcić na obroty wykazując objawy przelania. Jak już się wkręci, chodzi jak zegareczek.

 

Samej świecy nic nie dolega, kilka z tych ASP52 chodzi u nas na A3 (czyli teraz #6).

ASP46 to prawie to samo.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem świece os7. Żadnych problemów z rozgrzewaniem silnika, praca. Odpalanie z palca to żaden problem(a u mnie to sie liczy bo nie mam jeszcze rozrusznika). Tak jak koledzy wyżej sugerowali świecą mogla juz byc wymieknieta no i przydała by sie wymiana. Czekam na troche pieniedzy i bede zamawial świece. Zobaczymy co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.