Skocz do zawartości

Oblot ASW 27 E oraz ASW 28/18 SLS


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego październikowego popołudnia na lotnisku aeroklubowym ROW dokonał się oblot dwóch modeli

ASW 27 4,2m w wersji elektro

Silnik Turnigy SK 42-60/500Kv

sterowanie-lotki,klapy,hamulce,SW,SK,podwozie

akku do silnika Lipole 6S 25C

waga do lotu 5900gr

oraz ASW 28/18 5m w którym sprawdzano sprawność napędu SLS ( model od Tomka)

w obu przypadkach oblatywaczem był kolega Tomek DJTommi z Rybnika

 

Tutaj krótki film z oblotu

My first flight ASW 27E

 

ASW 27E by modelpiotrek :P

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7393

 

ASW 28/18 SLS by DjTommi

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Januszu, było tak jak napisał Piotrek. Okazało się, że 6 cel to za mało trochę, zeby sie oderwać od ziemi. Teraz w weekend będzie próba nr 2 z dołożonymi dwoma celami. Będą też już zamontowane klapki no i zobaczymy jak to będzie działać. Największy problem jest z zamykaniem tego napędu ale myślę, że jakoś to dopracujemy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Januszu, było tak jak napisał Piotrek. Okazało się, że 6 cel to za mało trochę, zeby sie oderwać od ziemi. Teraz w weekend będzie próba nr 2 z dołożonymi dwoma celami. Będą też już zamontowane klapki no i zobaczymy jak to będzie działać. Największy problem jest z zamykaniem tego napędu ale myślę, że jakoś to dopracujemy.

 

Pozdro

W jaki sposób rozwiązujecie pozycjonowanie śmigła? Bo ja właśnie eksperymentuję z SLS do mojego DG-300 Elan Acro i nie wiem w którym kierunku iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten mój system wzorowany jest na systemie Elicker i w nim w dolnej części jest taki bolec, dzięki któremu po lekkim zamknięciu systemu smigło wpada na niego i się zatrzymuje. To nie jest za dobry system, bo lepszy jest ze składanymi łopatkami do przodu. Może lepiej by działał ten mój system jak bym zastosował elektronikę firmy SM Modelbau ale to dopiero w przyszłości.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też będę kombinował z bolcem ale myślę żeby blokować śmigło serwem gdy drążek gazu (lub przełącznik) jest w pozycji min. A w takim sposobie jak piszesz to po zdjęciu gazu śmigła nie masz zablokowanego i się ciągle obraca? Widziałem na YT system, który po wyłączeniu silnika automatycznie doprowadzał śmigło do pozycji pionowej. Masz może jakieś informacje jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.