Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy Eagle Tree


Sted
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się jakie są możliwości uzyskania informacji zbliżonych do tych z wariometru za pomocą sprzętu OSD Pro Eagle Tree?

 

Mam aktualnie Logger v4, OSD Pro, moduł GPS i stabilizator lotu Guardian.

Otrzymuję "jakieśtam" informacje dźwiękowe i są to (chyba) przetworzone dane zwiększania wysokości lotu z GPS (jeśli się mylę to mnie poprawcie)

 

Są jeszcze dostępne 2 czujniki: z trójosiowym przyspieszeniomierzem i rurką pitota (która tak jest Pitota chyba tylko z kaprysu bo widać na niej dziurki ciśnienia statycznego, więc Prandtla). Czy po podłączeniu któregoś z nich sygnały wario oblicza się inaczej? Na bazie przyspieszeń lub ciśnień?

 

I inne pytanie: czy ten czujnik przeciążenia jest na tyle "mądry" by transformować wskazania kiedy orientacja przestrzenna modelu się zmienia?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedno pytanie sam sobie odpowiem, może komuś się to przyda:

 

do lepszych wskazań wario jest potrzebny zarówno czujnik prędkości powietrza jak i barometryczny czujnik wysokości. Czujnik barometryczny bada zmiany wysokości, a czujnik prędkości powietrza odpowiada za przeliczanie energii modelu. Nie wiem czy tak powszechnie się to rozwiązuje czy to rzadkie ale wariometr nie uwzględnia wznoszenia kosztem utraty prędkości (do tego właśnie drugi czujnik). Można nawet sobie ustawić jak procentowo przedstawia się zmiana energii kinetycznej w energię potencjalną samolotu. Domyślnie jest to ustawione na 100%.

 

Co do czujnika przeciążeń nie znalazłem informacji na temat transformowania odczytów do bieżącej orientacji przestrzennej modelu. Chyba nie jest on wykorzystywany w działaniu wario, nic na ten temat nie podają w instrukcjach.

 

Proszę jeszcze kogoś doświadczonego o podzielenie się opinią dot tej procentowej przemiany energii. Czy powinno się korygować to domyślne ustawienie?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.