Skocz do zawartości

Robienie laminatowego modelu


123kris98

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż łatwe to nie będzie jak na pierwszy raz. Ważna jest technologia jaką zastosujesz.

Czy będziesz robił dwie połówki oddzielnie i potem je łączył, czy od razu chcesz zrobić kopyto w całości. Zobacz tam są załamania wytłoczenia. Będzie ciężko prawidłowo ułożyć tkaninę.

Rób z tkaniny lekkiej 50-80g/m2 i kładź kilka warstw. Będzie bardziej wytrzymały. Kolejne tkaniny kładziesz na mokrą żywicę, więc musisz mieć tak wszystko zaplanowane i docięte żeby żywica nie zdążyła zżelować bo potem tu kupa a nie laminowanie. :mrgreen:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styren wcale nie jest taki Be jak go malują

 

Powinienem już dawno być martwy bo przerobiłem już tyle ton żywicy że przynajmniej tonę wciągnałem przez płuca .Mam rodzyna Panienki i Panowie- Styren jest wydalany z organizmu - oczywiście w sensownych dawkach bo powyżej to tak jak z przedawkowaniem wszystkiego innego. Bitą śmietaną też można się struć :wink: .

natomiast wszystko złe z epoksydów wiąże się z tłuszczami w organizmie i zostaje tam już na zawsze . Jest na ten temat milion referatów - nawet prawdziwych lekarzy a nie dr Housa :wink:

 

Moje zdanie co do metody traconego styropianu jest takie że to dobra metoda do wykonywania elementów znajdujących się ogólnie mówiąc umieszczonych w dziale klapa od sr#$@8

 

Tą metodą można robić wyłącznie elementy o niskich wymaganiach co do zachowania kształtu i wytrzymałości . Zawsze wymagają one szlifowania , szpachlowania i kolejnych bezsensownych zabiegów dodawania masy ....

Forma jest jednorazowa - i nie zapewnia powtarzalności- to poważne wady

 

ALE - jeśli ma to być etap nauki to nie widzę przeciwwskazań .

Należy jednak pamiętać że nie wykonuje się tą metodą płatów oraz elementów mocno obciążonych. Za to jest to doskonała metoda to wykonywania jednorazowych osłon, owiewek i innych tzw piepszot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laminowanie nie jest wcale takie straszne. najważniejsze jednak aby mieć kogoś, dzięki komu możemy zobaczyć jak to się robi :wink:

 

wszelkie dziwne metody typu tracony styropian to według mnie żenada.

 

ja również nie polecałbym niedoświadczonym kolegom zaczynać od kadłuba z laminatu ale przecież mogą podjąć jakieś pierwsze próby.

 

na przykład mogą wykonać fajny budulec na wręgi do deproniaków: zamiast tradycyjnych sklejkowych można zrobić nowoczesne laminowane na szybie :) na szybę oddzielacz, na oddzielacz ze dwie cienkie warstwy tkaniny, przesączamy dokładnie a potem kładziemy na to odpowiednio dopasowaną płytkę z depronu i dociskamy całość bardzo mocno i równomiernie. po wyschnięciu otrzymujemy fajny materiał. warto wczesniej zrobić jakimś szpikulcem dziurki w depronie żeby lepiej wchłonął żywicę. ja tak zaczynałem przygodę z laminatami, dzięki takim prostym akcjom nauczyłem się dokładnie pozbywać powietrza z laminoiwanej tkaniny, zobaczyłem jak laminat reaguje na zmiany proporcji utwardzacza, temperaturę, jak umiejętnie separować od formy itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laminowanie nie jest wcale takie straszne. najważniejsze jednak aby mieć kogoś, dzięki komu możemy zobaczyć jak to się robi :wink:

 

ja również nie polecałbym niedoświadczonym kolegom zaczynać od kadłuba z laminatu ale przecież mogą podjąć jakieś pierwsze próby. .

 

święte słowa bez tego nawet nie ma co myśleć o robieniu laminatów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wszelkie dziwne metody typu tracony styropian to według mnie żenada."

 

to wyjaśnij jak zrobić maskę do modelu średniej wielkosci sztuk 1 :cry: po niewielkich kosztach

pisałem to w odniesieniu do ambitnego planu zrobienia całego kadłuba a nie banalnej maski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.