Skocz do zawartości

Jeti Duplex


robintom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Sam sobie odpowiem.

Ex Duplex jest wstecznie kompatybilny z Duplex.

Został stworzony na potrzeby nowych nadajników Jeti i do współpracy z nowym Jeti Box Profi.

Problem z tym że nadajniki czy Box Profi miały być 6 miesięcy temu ale cos nie wyszło z terminem jak Airbusowi z a380 i czas ukazania sie na rynku przesunięty tylko w mniejszej skali.

Ulepszony przekaz telemetri.

Można uaktualnić starsze odbiorniki, moduły czy sensory Duplex do Ex Duplex pod warunkiem że posiada się USBa i naklejka na nich z datą najstarsza to III/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trudno jeszcze o opinię.

Za malo czasu i dopiero jutro jadę po kabelek z wtyczką do sklepu komputerowego by połaczyc go z nadajnikiem.

Taka pierdółka a kłopot i ganianie po sklepie by dopasować.

Szkoda że Jetimodel o tym nie pomyślał.

 

 

 

edit:

 

MC19 połączone z Jeti Box Profi.

Wcześniej usunąłem moduł 2.4Ghz z nadajnika, antenę i stary Jeti Box Mini.

Nowy box połączony jest z nadajnikiem przez PPM.

Dużo z nim nie kombinowałem bo mam z telemetrii tylko vario.

Na razie mogłem w podstawowej wersji ustawić tylko poziom sygnału z dwóch anten i poziom napięcia na odbiorniku.

Zrobiłem na szybko zdjęcia nadajnika po tuningu.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MC19 połączone z Jeti Box Profi.

Wcześniej usunąłem moduł 2.4Ghz z nadajnika, antenę i stary Jeti Box Mini.

Nowy box połączony jest z nadajnikiem przez PPM.

To już sie zgubiłem...

 

To znaczy, że Jeti Box Profi działa jako moduł nadawczy?

A czy będąc modułem nadawczym może służyć jako monitor do telemetrii?

Z informacji na stronie: http://www.jetimodel.cz/index.php?page=product&id=222 wynika, że nie.

 

A w drugą stronę jak to działa, tzn. czy mając zewnętrzny moduł nadawczy w nadajniku (oprócz JB Profi) to skąd pobieramy dane telemetryczne? Czy dowolny odbiornik serii EX wysyła dane do JB czy konieczna jest dodatkowa satelita w modelu, tylko do telemetrii? - wątpliwości głównie pojawiły sie dlatego, że nie widziałem nigdzie w sprzedaży JB profi bez satelity...

 

Czy masz już jakieś doświadczenia w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem.

To tak od początku

Jeśli box ma działać jako monitor to żeby zbindować go z odbiornikiem musimy mieć włączony nadajnik.

Ja mam box ustawiony w tx module.

Czyli działa w trybie nadawania i odbioru telemetrii.

Przy pierwszych próbach miałem odbiornik c8 który z racji naklejki III/10 mogłem uaktualnic do poziomu EX.

Niestety vario mam starsze i działa w starym systemie.

Tak więc box wyświetla dane podobnie jak stary mini box plus po przełączeniu graficznie napięcie pakietu i siłę sygnału z dwóch anten.

Ale to ostatnie podaje odbiornik.

Może jutro przyjdzie do mnie gps i jak przetestuje to napiszę jak się wyświetla.

Co do tego satelity to jest to takie cuś że mając nadajnik i odbiornik np pod stare 35Mhz możesz podłączyć w modelu tego satelitę i jakiś czujnik jeti lub kilka przez rozdzielacz to będziesz miał odbiór telemetrii na Jeti Box Profi. No tak doczytałem i wykombinowałem.

Wracając do boxa to działa on tak że włącza sie sam zaraz po włączeniu aparatury lub wyłącza jeśli wyłączę aparaturę.

Przy starcie jesli rozpozna wcześniej zbindowany odbiornik automatycznie przełącza ustawienia na dany model i pokazuje na ekranie nazwę model którą wcześniej mu zaprogramowalem. Tak że jestem pewny że jak włączam zasilanie w Funcubie to on wyświetla jego nazwę że go rozpoznał, jak Mefisto to wyświetla Mefisto i tak kilka innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem testy z tym dodatkowym Telemetry Sat Rsat2.

Udoła mi się go zbindować z Jeti Box Profi i po podłączeniu Vario samodzielnie przesyłał mi telemetrię.

Czyli jest tak jak pisałem wcześniej i służy on np do wsadzenia telemetri tam gdzie sterowanie modelem nie odbywa sie przez Jeti Duplex 2.4.

Dodatkowo szukając w sieci znalazłem coś takiego jak Mikrokopter RMk2.

Wyglada bardzo podobnie jak satelita Jeti.

Ma orygilnalne naklejki Jeti Duplex ale nie ma go w opisie producenta Jeti.

Służy on jako odbiornik oraz nadajnik telemetri i jest podłączany przewodem pezpośrednio do sterownika mikrokoptera (Flight-Ctrl ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia, zaczynam już łapać ideę..

Ale to nadal mi nie daje spokoju

Ja mam box ustawiony w tx module.

Czyli działa w trybie nadawania i odbioru telemetrii.

Czyli JB profi może dzialać jako moduł nadawczy i równocześnie jako monitor telemetrii, tak?

 

Przy starcie jesli rozpozna wcześniej zbindowany odbiornik automatycznie przełącza ustawienia na dany model i pokazuje na ekranie nazwę model którą wcześniej mu zaprogramowalem.

Sprytne, sprytne :), jednak ideałem byłoby gdyby dało się Jetiego dało się w pełni zintegrować z Graupnerem.... Ponoć ma sie pojawic taki moduł do Aurory...

 

Dodatkowo szukając w sieci znalazłem coś takiego jak Mikrokopter RMk2.

Wyglada bardzo podobnie jak satelita Jeti.

Jest tak jak mówisz: to jest zwykła satelita Jetiego.

A satelita w systemach 2,4GHz jest po prostu odbiornikiem szeregowym, na jednym kanale wysyła całą ramkę sygnału PPM (w przypadku Jetiego jest to 16 kanałów, o ile się nie mylę). W przypadku wielowirnikowców w ten sposób bardzo skutecznie można ograniczyć plątaninę przewodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robintom napisał/a:

Ja mam box ustawiony w tx module.

Czyli działa w trybie nadawania i odbioru telemetrii.

 

Czyli JB profi może dzialać jako moduł nadawczy i równocześnie jako monitor telemetrii, tak?

Tak

 

 

robintom napisał/a:

Przy starcie jesli rozpozna wcześniej zbindowany odbiornik automatycznie przełącza ustawienia na dany model i pokazuje na ekranie nazwę model którą wcześniej mu zaprogramowalem.

 

Sprytne, sprytne , jednak ideałem byłoby gdyby dało się Jetiego dało się w pełni zintegrować z Graupnerem.... Ponoć ma sie pojawic taki moduł do Aurory...

Jak na zlepek dwóch firm nie jest źle.

 

 

robintom napisał/a:

Dodatkowo szukając w sieci znalazłem coś takiego jak Mikrokopter RMk2.

Wyglada bardzo podobnie jak satelita Jeti.

 

 

Jest tak jak mówisz: to jest zwykła satelita Jetiego.

A satelita w systemach 2,4GHz jest po prostu odbiornikiem szeregowym, na jednym kanale wysyła całą ramkę sygnału PPM (w przypadku Jetiego jest to 16 kanałów, o ile się nie mylę). W przypadku wielowirnikowców w ten sposób bardzo skutecznie można ograniczyć plątaninę przewodów

 

Po doczytaniu na stronie o kopterach to tosamo.

Tylko dla marketingu inna nalepka.

I inna lekko obudowa taka lekka nie plastikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem dzisiaj z vario pierwsza wersja i MGPS EX.

Przy vario Jetibox pokazuje tak jak na zdjęciach poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Po wymianie z vario na MGPS EX JetiBox od razu widzi odbiornik i czujnik telemetrii.

 

 

Dołączona grafika

 

Po wybraniuMGPS mamy do wyboru menu:

 

TimeStamp

Latitude

Longitude

Quality

SatCount

Altitude

Distance

Speed

AltRelat.

Course

Azimutch

Impulse

Trip

Date

 

 

Po wybraniu tego co nas interesuje możemy przełączać pomiedzy kilkoma rodzajami ekranu.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wszystkie parametry lotu można zapisać w pamięci MGPS lub JetiBoxProfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.