Skocz do zawartości

Eclipse 7, Optic 6 czy DX6i ???


kotlet schabowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wyboru te trzy aparatury:

Eclipse 7

Optic 6

DX6i

Wszystkie są w podobnej cenie, dlatego mam dylemat co wybrać, bo niestety z Sanwy RDS 8000 muszę zrezygnować - brak w sklepie :lol:.

 

Aparatura do latania samolotami, zaznaczę że się dopiero mam zamiar nauczyć :) Na razie latam na symulatorze :).

 

Dzięki

 

Czy wy latacie w zimę ? Temperatura ma wpływ na jakość działania aparatury? Pomijam kwestie baterii, które się szybciej rozładowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jeśli chcesz 2,4GHz to celuj raczej w DX7 (nawet używaną). Nie kupuj DX6 bo z tego co wiem, były problemy z tym sprzętem. Na własne oczy widziałem, jak nowiutka DX6 starciła zasięg, a znajomy stracił model :lol:

 

Jeśli chcesz 35MHz, to najlepszy w swojej klasie jest MX-12. (Eclipse 7 ma troszkę popaprane menu. Nie jest tak intuicyjne jak w JR albo Graupner)

 

Oczywiście - wybór to sprawa przede wszystkim funkcjonalności, ale i gustu..

 

Co do latania w zimę. Owszem - lata się w zimę, ale w granicach rozsądku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie kupisz używaną MX-16s - praktycznie to samo co DX7 - klasa wyżej niż aparatury jakie wymieniłeś. Ta aparatura ma wszystko to co tamte, plus sporo więcej, 8 kanałów oraz dodatkowo obsługę odbiorników PCM co umożliwia np. użycie tzw. "Fail safe" - czyli zaprogramowanych ustawień serw w przypadku utraty łączności (np. krążenie bez silnika z powolnym opadaniem).

 

Co prawda 35MHz, ale z syntezą i nie będzie problemów z odbiornikami, a z czasem można wymienić, albo nawet dołożyć jako drugi, moduł 2,4GHz jakiegoś uznanego producenta (Assan, FrySky itd. ).

A aparatura choć starszawa, bije na głowę i Optica i Eclipsa i nawet DX6i.

 

Można kupić używaną aparaturę dobrej marki. To nie kanapka z szynką i nie psuje się po tygodniu. :)

 

Eksploatacja aparatury sprowadza się do prawidłowego ładowania akumulatora.

Można jeszcze doliczyć ceny odbiorników, ale to są zakupy jednorazowe.

 

Najtańsze odbiorniki będziesz miał do dx6i ,będzie najtańsza w eksploatacji.

Oooo.... To AR-y tak staniały? :wink:

W sklepie koło mnie, chyba o tym jeszcze nie słyszeli. Za dużo zer przy cenach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipsa już w Polsce nie dostaniesz na 2.4GHz. Dlatego kupiłem dx6 co prawda jakościowo nie jest super, owszem jest ładnie wykonana ale to sam plastik. W sumie czepiam się tylko dlatego że wcześniej miałem troszkę starszą futabe i tam połowa obudowy była z metalu. Co do elektroniki Dxa to dziś rozkręcałem aparaturę. właściwie elektronicznie nie jest jakaś skomplikowana ale wszystkie płytki ładnie czysto wykonane kable siedzą pewnie co do potencjometrów tęż nic do nich nie mam. W apce po całym sezonie czystko żaden kurz się niedostanie praktycznie jak z fabryki, plastiki się nie rysują bardzo wygodna bardzo lekka bo wymaga tylko 4 celi zwykłych paluszków a latam sporo i czasem szyja bolała mnie gdy latałem Futabą. Do zalet to jeszcze to, że bardzo mało prądu zużywa 8 paluszków na rok starczy :mrgreen: i jeszcze zostaną, więc nieopłacalne jest przerabianie na akumulatorki. Co do Sanwy słyszałem historie o pękających drążkach itd więc nie radze. A jeszcze wady dxa :)

To w zasadzie są dwie 1 Plastik i jeszcze raz plastik tylko rączka drążki i przełączniki oraz drobne detale z metalu reszta plastik. 2 nie zawsze od razu łapie model szczególnie po długim ''nie lataniu '' wiec czasem trzeba kilaka razy załączać model i apkę. Ale przyzwyczaisz się i w końcu znajdziesz metodą prób i błędów taką pozycję anteny do odbiornik że będzie zaskakiwać za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotlet schabowy, moim zdaniem powinieneś zdecydować się na Optica 6. Możliwościami jest podobny do Eclipse, ale Eclipse czasami się psują, są trudno dostępne w Polsce. DX6i nie kupuj. Ma mało funkcji dot. samolotów (no chyba, że wolisz latać heli :wink: ). Poza tym często są problemy z zasięgiem, o czym wspomniał walidi1973. W aparaturach Hitec'a masz telemetrię, czego nie posiadają żadne inne w/w aparatury. Jedyny główny minus to to, że jest trochę trudna w obsłudze (ale tylko na początku, po kilku dniach- banalna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotlet schabowy, moim zdaniem powinieneś zdecydować się na Optica 6. Możliwościami jest podobny do Eclipse, ale Eclipse czasami się psują, są trudno dostępne w Polsce. DX6i nie kupuj. Ma mało funkcji dot. samolotów (no chyba, że wolisz latać heli :wink: ). Poza tym często są problemy z zasięgiem, o czym wspomniał walidi1973. W aparaturach Hitec'a masz telemetrię, czego nie posiadają żadne inne w/w aparatury. Jedyny główny minus to to, że jest trochę trudna w obsłudze (ale tylko na początku, po kilku dniach- banalna)

 

... a gdzie uplasujemy nadajnik Turnigy 9x ?

 

Czy to radio też ma skłonności do gubienia zasięgu ?

Czy to jest na zasadzie jak już działa, to działa :?:

 

Nie miałem NIGDY problemu z powodu zasięgu w nadajnikach Futaba, czy Graupner.

Raz model zakończył żywot, gdy w nadajniku był koszyk z aku i nagle przestał łączyć (tylko, że wina była po mojej stronie, bo kto używa koszyków :crazy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotlet schabowy, moim zdaniem powinieneś zdecydować się na Optica 6. Możliwościami jest podobny do Eclipse, ale Eclipse czasami się psują, są trudno dostępne w Polsce. DX6i nie kupuj. Ma mało funkcji dot. samolotów (no chyba, że wolisz latać heli :wink: ). Poza tym często są problemy z zasięgiem, o czym wspomniał walidi1973. W aparaturach Hitec'a masz telemetrię, czego nie posiadają żadne inne w/w aparatury. Jedyny główny minus to to, że jest trochę trudna w obsłudze (ale tylko na początku, po kilku dniach- banalna)

Wypowiadasz się jakbyś latał na każdej z tych aparatur. Na mojej apce (Dx6i)latał kolega FPV gdy jego była w serwisie (sanwa) i to były całkiem dalekie loty. Ja latam już rok i niema problemów z zasięgiem. Na pewno nie na DSM2!!! bo to też jest ważne DSM2 to inny system. Funkcji nie ma w prawdzie specjalnie dużo ale to jest aparatura do modeli samolotów i to starcza a patrząc na twoją wypowiedź to stawiasz jej wymagania jak by miała mieć jeszcze funkcje do modeli Gigantów szybowców wyczynowych i nie wiadomo czego. Hiteci są ciężkie w obsłudze ale są to aparatury bardzo dobre. Co do Optica 6 maiłbym wątpliwości bo to praktycznie to samo co Dx6i z tym że ta aparatura to przeróbka 35MHz na 2.4GHz i to mnie tez odstraszyło przy Eclipsie. Na logikę chyba lepiej kupić coś co od chwili powstania koncepcji stworzenia, miało pracować na 2.4Ghz niż coś co do 2.4GHz dostosowano ze względu na spadającą sprzedaż. Mając 14 lat i pewnie zaczynając z modelarstwem piszesz komuś to kupuj a tego nie kupuj, w dodatku piszesz o radiach których nie miałeś w ręku. Ja zmieniałem radio rok temu jestem całkiem na świeżo z informacjami, samo radio wybierałem 4 miesiące bo nie mogłem się zdecydować. Wybór padł na Eclipse ale że obdzwoniłem całą Polskę a nawet dowędrowałem z telefonem do Czech gdzie dowiedziałem się że radio jest już nie produkowane, odpuściłem sobie i kupiłem tego nieszczęsnego Dxa na którego tak patrzeć nie mogłem przez stado papug na forach powtarzających jedno od drugiego że Dx zły i się psuje.... Szkoda że powtarzają plotki o DSM1 i nawet o tym nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mając 14 lat i pewnie zaczynając z modelarstwem piszesz komuś to kupuj a tego nie kupuj, w dodatku piszesz o radiach których nie miałeś w ręku.

Z modelarstwem mam do czynienia wiele lat i bardzo denerwuje mnie stwierdzenie "że masz dopiero 14 lat i pewnie nie wiele wiesz". Sam jesteś nie wiele starszy i nie sądzę, żebyś modelarstwem zajmował się więcej czasu niż ja. Dlaczego od razu stwierdzasz, że nie miałem do czynienia z tymi aparaturami? Nie trudno jest wpisać w google "DX6i opinie" lub "DX6i forum" i zobaczyć co sądzą inni na temat tego nadajnika. Jak ze wszystkim trafiają się dobre i wadliwe egzemplarze. I właśnie to, że inni często mają z nią problemy zrezygnowałem z jej zakupu. Poza tym zazwyczaj jest tak, że człowiek wychwala ten sprzęt, który ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile lat już w tym siedzisz ja modelarstwem zajmuje się od 2005 roku pierwszy raz w zawodach starowałem w 2007, pierwsze wygrałem w 2008 kartonowe modele sklejałem jeszcze z dziadkiem maiłem wtedy koło 6-7 lat i one też latały, może niedaleko ale latały. I tak jak napisałeś sam się do tego przyznając, jesteś jedną z tych papug powtarzającą głupoty z internetu. TO nie jest tak że jeden egzemplarz jest dobry drugi nie

bo w takim razie tez mogę napisać, że np Futaba jest nie godna polecenia bo mamy 50% prawdopodobieństwo że nasza będzie sprawna, tak więc 50/50 albo działa albo nie zaprzeczysz temu? Stwierdzenie założone poprawnie, to samo z naszymi modelami też 50/50.. albo latają albo nie. Gdyby nasz Kotlet schabowy chciał pustych słów skopiowanych bezmyślnie z internetu to by to napisał. Autor tematu chciał opinii od osób które tych aparatur używają na codzień co też zrobiłem kilka postów wyżej. Nie wiem ile warte jest twoje radio jaki to model typ firma ile ma kanałów bo mnie to nie obchodzi. Chciałbym bym tylko żebyś nie pisał już opinii z internetu. A wiem że sam chciałeś kupić Dxa i to po 10 sekundach szukania w google.

Ktoś odpisał Tobie tak

Psują się potencjometry, mały zasięg, droga, drogie odbiorniki...

Zdecydowanie lepiej kupić Turnigy 9X, posiadam ją i jest świetna, bije na głowę wszystkie Spectrum DX6 i DX7, a jeżeli chcesz to zawsze możesz włożyć do niej moduł Spectrum.

Prosty przykład, DX7 kosztuje teraz chyba około 1000 zł i ma tylko bodajże 5 przełączników, Turnigy na 7 przełączników i trzy potencjometry i wszystko możesz dowolnie zaprogramować.

Po poziomie wypowiedzi i tego jakom wartość autor nadaje ilości przełączników w aparaturze wniosek można wysnuć samemu. Ja przy okazji dowiedziałem się że w aparaturach są 3 potencjometry :ost: .

Google Cie życia nie nauczy wręcz przeciwnie zrobi z Ciebie głupka bo połowa internautów nimi jest. Wejdź chociaż na wp które mam teraz otwarte by sprawdzić pocztę i popatrz na te newsy z dzisiejszego dnia ... aż słabo się robi, bo kogo obchodzą miny naszych polityków w sejmie. A jeżeli nie ma akurat kabaretu w telewizji poczytaj sobie komentarze bo tymi ''newsami''.Może napiszesz jakiej używasz aparatury i opiszesz tak jak ja jej wady i zalety bo na pewno ma jedno i drugie tak jak każda aparatura. Ja swojego radia nie wychwalam bo wiem jakie ma wady jak psiałem kilka postów wyżej poświęciłem 1/3 wypowiedzi na omówienie jego wad.

Dobra idę spać bo zaczynam w klawisze nie trafiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacznę od tego, że odradzam zakupu jakiegokolwiek DSM'a, problemy z rozbindowywaniem, długi czas zalogowania ,po utracie sygnału. Co z tego że tanie odbiorniki "zastępcze" Jak teraz jest tyle nowych, nawet rzekłbym że lepszych systemów ,walących w głowę DSM, czy inne tego typu. Jeżeli miałbym wybierać na nowo, wziąłbym Turnigy/ Flyskaya. Plastik jak i wykonanie jest bardzo podobne do Dx'ów. Sama Flysky (którą posiadam) Jest ibardzo podobnie wykonana jak JR9 bądź Dx7.Do radyjka moduł WCZ Frsky. Tutaj nie ma problemu z samoistnym rozbindowywaniem, jeżeli sygnał zostanie utracony i odzyskamy, to dosłownie nie trwa tutaj parę sekund jak w systmie DSM2 tylko natychmiastowo.

 

Wyżej panowie. Bierzecie internet zbyt poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy/ Flyskaya. Plastik jak i wykonanie jest bardzo podobne do Dx'ów. Sama Flysky (którą posiadam) Jest ibardzo podobnie wykonana jak JR9 bądź Dx7.

No teraz Cimek to przesadziłeś.. ;D Już kiedyś pisałem w którymś temacie stwierdzenie które spodobało się utopii "...nie porównuj gówna do twarogu..." ;D

 

moduł WCZ Frsky. Tutaj nie ma problemu z samoistnym rozbindowywaniem, jeżeli sygnał zostanie utracony i odzyskamy, to dosłownie nie trwa tutaj parę sekund jak w systmie DSM2 tylko natychmiastowo

Z tym też się nie specjalnie zgadzam.. (delikatnie mówiąc)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiem że sam chciałeś kupić Dxa i to po 10 sekundach szukania w google.

:crazy:

 

Google Cie życia nie nauczy wręcz przeciwnie zrobi z Ciebie głupka bo połowa internautów nimi jest. Wejdź chociaż na wp które mam teraz otwarte by sprawdzić pocztę i popatrz na te newsy z dzisiejszego dnia ... aż słabo się robi, bo kogo obchodzą miny naszych polityków w sejmie. A jeżeli nie ma akurat kabaretu w telewizji poczytaj sobie komentarze bo tymi ''newsami''.

To już są farmazony nie za bardzo na forum modelarskie...

 

Może napiszesz jakiej używasz aparatury i opiszesz tak jak ja jej wady i zalety bo na pewno ma jedno i drugie tak jak każda aparatura. Ja swojego radia nie wychwalam bo wiem jakie ma wady jak psiałem kilka postów wyżej poświęciłem 1/3 wypowiedzi na omówienie jego wad.

Wystarczyłoby spojrzeć na mój opis. Używam Optica 6, czasami 4 kanałowego E-sky'a.

Jakość plastiku bardzo dobra, fajny kolor (większość aparatur jest cała czarna, a Optic w większości szary), jest telemetria , zasięg też bardzo dobry. W porównaniu do DX'a są tańsze odbiorniki. Jedyne czego w swojej aparaturze nie lubię to to, że czasami w neutrum potencjometr jednego z kanałów w neutrum waha się czy jest bardziej na lewo, czy na prawo i czułe serwa minimalnie zgrzytają (ale orczyk prawie się nie rusza) poza tym kiedy położe palec na ten drążek już jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że odbiornik potrafi się rozbindować w DSM 2, mnie w ciągu roku zdarzyło się to raz jak latałem fokkerem, po prostu straciłem na 1-2 sekundy kontrole nad modelem ale stery powróciły do neutrum. Ważne jest to, że latałem wtedy bez satelity więc po prostu odbiornik stracił sygnał ( znalazł się w po ciemnej stronie.... sygnału ) :rotfl: . Co do cen odbiorników to są one śmiesznie małe a wybór jest kosmiczny tak samo Spectrumowskich jak i Orange z tym że te pierwsze już tanie nie są, za to hiteci też do tanich nie należą. GEX jeżeli masz problemy z utrzymaniem drążków w neutrum to nie jest to normalne. Jeżeli serwa drgają to zużywają kilkukrotnie więcej prądu dla mnie jest to nie do przyjęcia, bo strasznie to obniża żywotność serw. Cimek skoro tak natychmiastowo odbiornik odnajduje sygnał to jakim cudem zauważyłeś jego utratę?

Ten temat mnie przerasta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym też się nie specjalnie zgadzam.. (delikatnie mówiąc)..

 

Powiedz mi dlaczego? Miałem dwa lata dx6i i zawsze jakieś problemy, a to sam się rozbindowywał, albo coś jeszcze lepszego. Miałem Kondensator przeciw napięciowy od początku aparatury i wybacz, ale zdanie "że długo się binduje z powrotem" To niestety ale realia tej aparatury. Znam dużo znajomych którzy zakupili DSM2 i po paru miesiącach zmieniali na coś innego. DSM2 fakt, faktem jest dobry ,bo dużo modeli produkowanych jest pod DSM2, ale co za problem Turnigy+ Moduł za 40$ spectruma? Plastiki takie same, nawet elektronika dość łudząco podobna do Turnigy.... To jest moja opinia ,ale warto poczytać inne, na Rcgroups.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cimek, - już w ogóle nie rozumiem co piszesz.. :?

Nie będę posługiwał się cytatami, bo nie ma sensu. Dla wyjaśnienia:

- DX6 - według mojej oceny to lipa straszna. Osobiście widziałem, jak straciła zasięg i ubity został model.

Sam używam PCM9xII z modułem spektrum 2,4 (DSM2) i szczerze powiem, że nie zaobserwowałem niczego niepokojącego zarówno z odbiornikiem RD921 9ch jak i Orange 6ch a latam (latałem) z dużą intensywnością.

 

A przyrównanie JR9 (czy to PCM, czy DSX) do DX6 czy (Boże uchowaj) Turnigy - to już profanacja albo całkowity brak pojęcia :evil:

 

I jeszcze jedno.. O jakim module spektruma za 40$ mówisz..? - nie bardzo wiem o co chodzi. Nie bardzo wiem także jak uzasadnić wydatek (54$) na aparaturę Turnigy + wydatek na nowy moduł (40$), plus wydatek na odbiornik i przesyłkę za całość.. Robi się z tego odpowiednia suma za którą można w kraju kupić używanego MX'a-12 przerobioną już na 2,4GHz.. (Jeśli ktoś chce..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.