Skocz do zawartości

Problem z Hitec 5245MG


Malker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pewien problem.

Zaczęło się od tego, że postanowiłem zaprogramować model na nowym radiu.

Wszystko było gotowe więc przeszedłem do programowania SW.

Wychylenia,expo, mixy itd. jak w każdym modelu.

Nagle zauważyłem, że serwo zaczęło ruszać się o wiele szybciej niż dotychczas ale moja myśl była rozwiewana tym, że po chwili zaczęło ruszać się normalnie (stwierdziłem, że wolniej cofałem palec).

W pewnej chwili serwo zaczęło znów chodzić bardzo szybko ale teraz już nie zwalniało.

Nie wiedziałem co sie dzieje. Musiałem jeszcze coś zrobić i wychyliłem drążek SW i zauważyłem, że serwo zwalnia. Szybko odłączyłem zasilanie, odłączyłem także wszystko od odbiornika oprócz bec'a i serwa.

Podłączyłem zasilanie ponownie i serwo zaczęło chodzić trochę wolniej niż inne serwo (takie samo), w pewnym momencie przestawało sie wychylać w jedną stronę a w drugą działało (w momencie wychylenia drążka w tą stronę w którą serwo się nie chciało wychylić było słychać taki pisk towarzyszący każdemu cyfrzakowi przy jakimś oporze), teraz znów zaczęło chodzić w 2 strony i nagle znów zatrzymywało się w neutrum i w 1 strone nie działało - teraz już tak zostało.

 

Wymontowałem serwo (było trochę ciepłe ale sporo nim wachlowałem przy ustawianiu), i zauważyłem, że chodzi STRASZNIE ciężko, ze sporym oporem.

 

 

I teraz mam takie przypuszczenia odnośnie tego co się stało:

 

a) Odbiornik wszedł w tryb Fasst z którym podobno działają tylko serwa Futaby a inne robią kuku.

 

:) Jakieś zawilgocenie w serwie i coś się stało z silnikiem (w pomieszczeniu gdzie trzymam model jest dość zimno)

 

c) Coś stało się z trybami

 

 

Co wy sądzicie na ten temat?

Rozbierać serwa nie chce bo stracę gwarancje o ile jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik wszedł w tryb Fasst z którym podobno działają tylko serwa Futaby a inne robią kuku.

W tryb High speed w ktorym dzialaja tylko serwa cyfrowe, a nie tylko serwa Futaby! Nie wprowadzaj w blad :)

Zacznij od wlasnie sprawdzenia czy nie wszedles wlasnie w tryb high speed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tryb High speed w ktorym dzialaja tylko serwa cyfrowe, a nie tylko serwa Futaby! Nie wprowadzaj w blad

Zacznij od wlasnie sprawdzenia czy nie wszedles wlasnie w tryb high speed.

No widzisz Krzysiek, dzięki za sprostowanie. Ja sie dowiedziałem, że niby działają serwa tylko Futaby więc napisałem "podobno".

 

W jaki sposób sprawdzić, czy to nie był High Speed?

Serwo takie samo od SK w tym czasie działało normalnie. Wątpie, żeby odbiornik raz działał na HS a raz na normalnym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz trochę jak u wróżki. Podłącz dobre serwo (działające na innym kanale dobrze) na ten kanał z którym masz kłopoty i sprawdź. Jeśli będzie OK, to serwo było wadliwe, jeśli będzie też źle, to coś z kanałem. Wlącz pod inny kanał. Pokombinuj trochę i wyciągnij wnioski. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u wróżki?

Serwo działało cały sezon, ostatni lot był normalny, nic złego się nie działo.

Odbiornik latał też w innych modelach lecz nie był używany jeszcze z cyfrowymi serwami. Serwo takie samo ale podłączone pod CH4 (sk) działa normalnie.

Może jeszcze dziś sprawdzę pod innym kanałem działające serwo. Oby to dobre nie padło!

Ale zanim to zrobię, czekam na odp. jak sprawdzić czy odbiornik nie jest w trybie High Speed.

 

 

Czyżby przypadek, że akurat teraz siadło?

 

To serwo teraz gdy nie jest podłączone to rusza się z oporem, coś jak by był załączony hamulec na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.