Skocz do zawartości

Naprawa "zawiasów CA"


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam w modelu tzw. "zawiasy CA / CA hinges" (czyli po prostu kawałki mocnego papieru wsuwane w szczeliny i zalewane CA).

Pytanie jest jak je naprawić, gdy się rozerwały (ale tylko 2 z 4 trzymających lotkę)?

Można odciąć pozostałe i zdjąć lotkę tylko co dalej? Nowych zawiasów już nie zamontuję w otwory bo są zaklejone.

Może jest jakieś specjalne urządzenie do robienia ładnych szczelin (nożem nie bardzo to idzie)?

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiałem urwaną lotkę w barakudzie tak : odciąłem zupełnie ją norzykiem / takim do cięcia folii wysunęłem na odpowiednią wielkość ostrze ok 7mm ponacinałem stare zaklejone miejsca gdzie były zawiasy-porobiłem strzeliny. Przygotowałem 2 paski tkaniny szklanej-skliłem żywicą po stwardnieniu wsunąłem w strzeliny / dość trudnawe ale znajdziesz sposób / Całość scisnąłem zaciskami stolarskimi / przez listewki / jest super , myślalem żę może tkanina po żywicy spęka jest O.K -polecam . Przy wsuwaniu sklejonej tkaniny lotkę jedną wychyl na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacięcia do zawiasów robię zawsze szlifierko-wiertarką Proxxonem (można Dremelem lub czymś podobnym) i małą tarczką zębatą lub brązową korundową. Niezastąpione w przypadku napraw lub przeróbek. Tarczką natniesz cienką szczelinkę w dowolnym materiale od listew drewnianych po miejsca zalane CA lub żywicą. Nożykiem dobrze się nacina tylko w depronie lub styropianie czy EPP i tylko w nowym miejscu. Poprawić starej szczeliny (szczególnie gdy jest zaklejona resztka starego zawiasu) się nie da. Tarczką bez problemu natniesz, w dodatku bez rozpychania szczeliny w materiale, jak przy nożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady.

Czyli chyba po prostu zrobię nowe szczeliny dremelem (którego na razie nie mam). Jak by nie było to bardziej uniwersalne narzędzie niż "specjalny przyrząd do robienia szczelin" ;-P.

... i wstawię w nie coś (może i to z dyskietek).

 

Kliknę "pomógł" paru osobom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.