Skocz do zawartości

Czy używał ktoś w modelach pakiety Turnigy Nano AIRSOFT?


krankor

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem to niedawno, chyba nowość. AIRSOFT NANO Czy używał ktoś tych wynalazków? Różnią się czymś zasadniczo od "zwykłych" nano? Poza wydłużonym kształtem i mniejszym przekrojem oczywiście.

Dołączona grafika

Niektóre są na dodatek "rozlistkowane " Pasowały by mi do StuntCata np ze względu na płaskie wejście do kieszeni na pakiet.

Dołączona grafika

 

Nie używam ASG, może to specjanie do tej broni jest?

Ale zapewne nadaje się też do naszych zastosowań.

Proszę o Wasze uwagi i wiadomości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawione są ta taką samą pracę, bo w dużym uproszczeniu elektryczne repliki ASG działają tak samo jak modele RC, a zamiast śmigłem kręcą zębatkami w gerboksie, a te napinają tłok.

Jak wymiary Ci pasują to moim zdaniem możesz śmiało je stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Skuszę się, zamówię je na próbę do w/w zadań "specjalnych".

Chyba żadne pakiety nie dają rady pracować deklarowanym prądem ciągłym bez niebezpiecznego grzania się, puchnięcia. Albo kosztują kosmiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, w replikach dużo rzadziej używa się silnika w porównaniu do samolotów...

To akurat ma znaczenie pod tym względem, że obecnie ASG-owcy mają manię "tuningowania" replik przez przejście z NIxx na LIxx. Zabieg ten ma ponoć dodać im "śmocy" i sprawić, że BB-ki zaczną przebijać zbrojoną stal. :lol:

 

Jak się poczyta fora poświęcone (zwykle tym tańszym) replikom, to można odnieść wrażenie, że na temat akumulatorów większość z onych "tuningowców" niewiele wie.

Zwykle montują pakiety o niższym napięciu niż oryginalne i podobnej pojemności. Skupiają się na "wielkich prądach" jakie mają trafiać do silnika i cudownie podnosić jego sprawność. A waga w takim zastosowaniu nie ma aż tak wielkiego znaczenia jak w modelach latających.

 

Takie są potrzeby niestety. A rynek na te potrzeby odpowiada.

 

Ja bym tylko sprawdził, jak jest z prądami długotrwałymi, wg producenta. Czy np. z 60s, nie zrobiło się 15s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu jeden taki pakiet:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17297

Kupiony z przeznaczeniem do karabinu brata, ale zamierzam sprawdzić go w Ultronie, czy nadaje się do modeli. Kwestia jeszcze przelutowania wtyku :wink:

Może uda się nawet dzisiaj. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.