Skocz do zawartości

Carson Dazzler - uszkodzony rozrusznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z samochodem Carson Dazzler. Rozrusznik chce chce działać. Kręci się ale nie odpala silnika. Nie wiem jak to ma działać bo model dostałem juz z takim uszkodzonym rozrusznikiem. Czy ktoś wie jak to naprawić? Wygląda mi to na uszkodzoną zębatkę rozrusznika ale pewny nie jestem, strasznie zły dostęp jest do tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym też na to samo stawiał

 

tak miałem w helikopterze zepsułem sobie sam sprzęgło a dokładnie łożysko jednokierunkowe bo nie umiałem silnika odpalać był zbyt mocno przelany a ja kręciłem i kręciłem aż łożysko jednokierunkowe się rozsypało

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wsteczny działa?

W dazlerze jest takie dziwne rozwiązanie,że silnik rozrusznika jest także silnikiem biegu wstecznego.

Powiem krótko masz przechlapane ,bo trzeba rozpruć cały model aby się tam dostać.Rozbierz i daj znać która część.Mam chyba jeszcze z dwa dazzlery na części .

Auto ma dwie wady.Słabe wahacze przednie (mam chyba z pięć nowych kompletów ;) ) oraz paląca się elektronika od rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzik nie jest mój, nie moja dziedzina :wink:

rozebrałem elektronikę w modelu i widaż ze była zalana, jest na niej osad jak by z kamienia i dodatkowo niektóre elementy są zardzewiałe. Klikając na pilocie "revers" silniczek od rozrusznika działa natomiast klikając na "heat/start" nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie

 

Panowie powiedzcie mi jak jest rozwiązany ten bieg wsteczny ??? jak to działa ??

w skrócie jeśli da się opisać:D

Czy jest jakaś dodatkowa przekładnia?? do której podpięte jest serwo i to serwo wrzuca wsteczny bieg??

 

zawsze byłem ciekawy

 

 

 

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa po całości,nie mam już elektroniki,mechanikę tak.Jeżeli masz zaprzyjaźnionego elektronika to powinien to naprawić.Tam nie ma skomplikowanej elektroniki.Często zdarzało się spalenie ścieżki na płytce.

Układ działa przez przekładnię.Silnik elektryczny kręcąc w jedną stronę napędza układ rozruchu poprzez oneway,kręcąc w drugą poprzez przekładnię stanowi bieg wsteczny.Wszystko obsługiwane z nadajnika.Nawet jak silnik spalinowy zgaśnie i nie chce zapalić, to da się podjechać na wstecznym,taki bajer.

Nadal to montują ,choć już w innej postaci,nie na jednej płytce z odbiornikiem,ale w innym modelu

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/product_info.php?cPath=71_93&products_id=8526&osCsid=668028e58d2796d9e0cbbe11577ab514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana całej to chyba najrozsądniejsza operacja.Tym bardziej ,jak pisałeś, jest skorodowana,ten biały nalot to korozja elektrolityczna więc tak czy inaczej coś innego za chwilę padnie.

Modelik jest przyjemny i mimo napędu na jedna oś przyzwoicie się prowadzi.Kiepskie są opony,szybko łysieją ale dobrze trzymają.Coś za coś.

Mieliśmy w sprzedaży kilka sztuk tego modelu w tym dwa które używaliśmy do pokazów.Jeden z tych dwóch pozostał i stoi w sklepie do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.