Skocz do zawartości

Piotrawin - skarpa nad Wisłą


kris13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Późna jesienna pogoda i niskie temperatury nie sprzyjają juz lataniu modelami. Jednak przy sprzyjających warunkach wybraliśmy sie z kolegą z forum Marcinem "mozzo" na skarpę do Piotrawina polatać szybowcami. Wiatr był dosyć silny i wiał z dobrego zachodniego kierunku.

Latać mozna było bezprzerwy az do wyczerpania akumulatorów. Wiatr utrzymywał sie do późnego wieczora, a naszym lotom towarzyszyły prawdopodobnie 4 duże jastrzębie.

Niestety jest jedna wada tego miesca nie ma za bardzo miejsca do lądowania i przeważnie każde lądowanie jest dosyć stresujące aby zmieścić sie na wąskiej trawiastej ścieżce tuż przy skarpie a zaraz za małymi drzewkami wiśni.

Myśłe że jeszcze nie raz tam polatamy i ma nadzieje ze wiecej modelarzy przyłączy się do nas.

Poniżej wrzucam kilka fotek z sobotnich lotów.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie czasami było ciasno w powietrzu. Latanie było super tylko lądowania to trochę taka loteria :D Ale o to tu chodzi bo tej jesieni adrenalina trochę w deficycie. A co do jastrzębi to myślę, że jednak to były jakieś grubsze sztuki (mam fotkę ale nie wiem jak wrzucić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też ładnie wieje, o wiele mocniej niż wtedy jak lataliśmy, ale już się nie wybierałem nad Wisłę. Trzeba trochę ponaprawiac parę rzeczy przy szybowcu i może jeszcze się polata skoro mamy taką ciepłą jesień.

Co do gości w powietrzu, szukałem i znalazłem że to mogły być "orły przednie" zgadza się ich opis co do wyglądu, ale nie zgadza mi się miejsce występowania, nigdzie nie jest napisane że w naszych rejonach występują, tylko w górach i bieszczadach.

Podeślij mi fotkę na maila to dorzucę do tych swoich zdjęć.

 

A o to ten latający z nami osobnik, z reszta to cała rodzina latała z nami.

Dołączona grafika

 

Wrzuciłem też fotkę na forum ornitologiczne i odpisali mi że to orzeł bielik. Niespodziewałem sie ze u nas mogę spotkać orła bielika i to jeszcze z cała swoją rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie miejsce!

Już słyszałem o tym kamieniołomie, trzeba się będzie kiedyś wybrać.

Ja bliżej z Lublina mam do kamieniołomów w Kazimierzu i tam najczęściej śmigam, lub nieopodal na Skarpę Dobrską- też piękna miejscówka. Na przeciwko Kazimierza po drugiej stronie Wisły jest bardzo podobny kamieniołom do tego Piotrawińskiego- w Nasiłowie- latałem tam również, ale tylko raz.

We wszystkich tych miejscach jest niestety podobnie z lądowaniem-słabo. Mi osobiście to bardzo nie przeszkadza bo latam małymi modelami- do 1,5 m, więc jakoś się udaje- najczęściej miękkie lądowanie w krzakach:)

 

Piękna sprawa z tymi orłami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Nasiłowie- latałem tam również, ale tylko raz.

Ta miejscowość jest bardzo blisko mnie. Kilka kilometrów. Ja osobiście mieszkam w Janowcu, mam 2 km od Wisły, która dzieli mnie z Kazimierzem Dolnym. Miejsca na "skarpowe" loty u mnie nie brakuje, także zapraszam. Chętnie bym zaczerpnął trochę doświadczenia bo na razie mam za sobą kilkanaście lotów Beta 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tam nie byłem u Ciebie erapin, ale widziałem od Kazimierza te skarpy w Janowcu. Jednak ode mnie z Krasnika to musiał bym przez Wisłę jeszcze przepłynąc wiec nie jeżdze tam, a poza tym nie zawsze sprzyja wiatr pod te skarpy.

Bede w tym temacie pisał jak wczesniej jak bede wybierał sie gdzieś polatac wiec moze tym sposobem uda sie nie raz spotkać polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erapin, no to masz rzut beretem, zdaje się jednak że stosunkowo częściej sprzyjająco wieje na przeciwległy brzeg Wisły- ale to w sezonie kursowania promu też nie problem.

Tutaj latam po stronie Kazimierza alulką, na przeciwko Janowiec widać z resztą:

 

http://www.youtube.com/watch?v=S9tChUukqLg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem kiedyś na pierwszym startowisku paralotniowym - tym naprzeciwko Kazimierza. Co prawda zarośnięty stok, ale miejsce do startu czyste choć wąskie , za to za plecami bezkresna łąka do lądowania . Wrzucajcie jakieś hasło, jak będziecie planować latanie, chętnie się podłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przeciwko Janowiec widać z resztą:

Tak, widać :D

Miejsce mam dobre aczkolwiek dopiero zaczynam i latam tylko na przeciwko domu , na łące. Na razie za mało doświadczenia, żeby wyrywać się na silny wiatr, ale jak coś się będzie działo w okolicach Janowca, na pewno chętnie przyjadę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przyjadę. Faktycznie będzie troszkę wiało i w dobrym kierunku więc można by się trochę wymrozić.

 

 

 

 

Ja już po dzisiejszych niedzielnych lotach. Pogoda nam dopisuje tej zimy by polatać. Dzisiaj w miarę ciepło jak na tą porę roku, wiatr średni około 5m/s więc w sam raz na spokojne loty.

Dzisiaj byliśmy jak ostatnio z Marcinem, ale ja niestety musiałem wcześniej wrócić do domu, więc nie udało nam się razem polatać, ale za to zdążyłem przed wyjazdem nagrać film

 

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=yTopqEQbQp8&feature=g-upl

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.