Skocz do zawartości

wirtualna ładowarka


megamarcel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy istnieje 'łądowarka' do baterii obsługiwana przez port USB? Maksymalny prąd z portu USB 2.0 to 0,5A, a z portu 3.0 0,9A. Byłoby to niezłe rozwiązanie, zważywszy, że możnaby łączyć równolegle porty i uzyskiwać niezłe prądy, poza tym taka ładowarka byłaby bardzo rozwojowa. Wystarczyłoby zaktualizować software i mamy najaktualniejszy i najlepszy algorytm ładowania.

Może trochę bujam w obłokach, ale wydaje mi się to w sumie niegłupie.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taka ładowarka przemawia tylko możliwość szybkiej aktualizacji softa, nic poza tym. użycie komputera jako zasilacza jest niepraktyczne, musisz go tak czy tak podpiąć do prądu, a w dodatku musi być włączony, by było podane napięcie na wyjście USB(nie wspomnę o małej mocy wyjściowej tegoż USB). Lepszym rozwiązaniem jest zaprojektowanie ładowarki, która opiera się na łączeniu z komputerem ale TYLKO do zmiany softa, wgrywania gotowych programów ładowania, etc., pracującej na zasilaczu jak wszystkie inne. Taki trochę kombajn, ale dla ładowania w domu iście przydatny i stwarzający możliwość wybrania wszystkiego z poziomu komputera zamiast na np. 4 przyciskach. Na lotnisku całkowicie bezużyteczne z uwagi na konieczność posiadania komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB ma 4 wyjścia: +, 2 kanały, masa

bardziej chodziło mi o wykorzystanie plusa i masy jako źródła zasilania a program regulowałby płynącym prądem. Myślałem o tym jako oszczędności na ewentualnej ładowarce. Nie każdy potrzebuje ładowarki na lotnisku.

No ale jak nie ma, to nie ma. Nie ma nad czym dywagować.

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB ma 4 wyjścia: +, 2 kanały, masa

bardziej chodziło mi o wykorzystanie plusa i masy jako źródła zasilania a program regulowałby płynącym prądem. Myślałem o tym jako oszczędności na ewentualnej ładowarce. Nie każdy potrzebuje ładowarki na lotnisku.

No ale jak nie ma, to nie ma. Nie ma nad czym dywagować.

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

M

A ile zaoszczędzisz? Koszty budowy, projektu, oprogramowanie. Wiele godzin straconych na coś, co można kupić w wersji low, za 30zł, a w wersji "lepsiejszej" za 90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.