Skocz do zawartości

Ślizgacz z silnikiem od samochodu spalinowego.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić ślizgacz wodny z silnikiem od samochodu spalnowego Acme NB16. Wszystko jest w nim sprawne, oprócz skrzyni biegów. Silnik w aucie jest maleńki-to pewnie coś w małej skali. Widziałem, ale nie jestem pewien, że w gotowych łodziach i żlizgaczach np KYOSHO silnik jest od auta. Nigdy nie budowałem łodzi (nawet niewiem je robi). Potrzebuję jakiś porad, ewentualnie planów. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, jak przebiega mniej więcej budowa ślizgacza, czyli od czego zacząć, koszty, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho1997-chcesz zrobić ślizgacz wodny-jakiego typu to ma być ślizgacz (nie określiłeś tego) Po pierwsze musisz się zdecydować jakiego typu to ma być łódka.

Po drugie wyszukać na forach planów-w miarę prostej łódki i taka która Tobie się podoba.

Po trzecie jeśli to jest pierwszy model to wskazane jest by to był elektryk-przy spalinie bez osoby z większym doświadczeniem modelarskim sobie nie poradzisz (tylko się zniechęcisz) elektryki są prostsze. Natomiast jeśli chodzi o koszta to sam musisz zdecydować z czego ta łódka ma być (styropian,sklejka czy laminat) jaki sprzęt masz zamiar zamontować w niej(pomijam spaline) no i oczywiście jakim dysponujesz-aparatura,ładowarka,serwa,akusy i.t.d.

Zacznij od prostej konstrukcji(nie mam na myśli airboat-uw) nie porywaj się na skomplikowane konstrukcje bo się zniechęcisz,stracisz kasiorke i pie...... tym wkąt.

 

Powodzenia

 

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sumie to może być to cokolwiek, byle poruszało się po wodzie.

Pierwszym krokiem jaki powinieneś zrobić to decyzja i wybór modelu pływającego bo określenie ,,cokolwiek" jest zbyt ogólnym stwierdzeniem. Bo np. jeden zaproponuje -deskę serfingową a inny FSR3,5ccm standard a kto inny powie,,nie nie rób tego badziewia - zrób sobie katamarana.

Należy się określić biorąc pod uwagę swoje doświadczenie, umiejętności i możliwości finansowe.

 

Pozdrawiam

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci mowie ze to bardzo dobry pomysł. Sam mam FSR-a z silnikiem od helli , przerobionwego na płaszcz wodny i "szarpanke". Nie rajcuje mnie helli, a 5,25ccm nie bardzo mi się nadaje do samolotu, wiec wsadziłem do slizgu. Zawsze to cos nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyba

wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać :roll:

 

Co do modelu.

Moja propozycja jest taka: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=15907

Model widziałem na zawodach FSR-ów. Lata aż miło :twisted:

 

Sam rozważam zakup i budowę tego modelu, tylko ta spalina :? Może jakiegoś elektryka się wsadzi do tego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.