Skocz do zawartości

skradziono ar8000 dsmx


witold_pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Juz się poczta łasi na paczki z HK ? Szkoda ze takie firmy nie wkładaja GPS trakerów, wolal bym doplacic więcej a sledzic cały czas i potem to odesłac.

Pewnie jakis modelarz pracuje juz na Celnym, no i sobie otworzył. Na twoim miejscu to bym nie pisał tego posta, tylko dał ogłoszenie ze kupię. Po drugie - to masz ich NRy-seryjne ze chcesz dochodzic ze to twoje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakis modelarz pracuje juz na Celnym, no i sobie otworzył.

A ja na twoim miejscu nie nazywał bym złodziejem kogoś, kto mógł nawet nie uczestniczyć przy oprawie paczki. Ale jak to w życiu bywa, ten najwięcej szczeka, co sam coś ma na sumieniu.

Życzę ci aby ciebie też nazwano bezpodstawnie złodziejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie jakis modelarz pracuje juz na Celnym, no i sobie otworzył.

A ja na twoim miejscu nie nazywał bym złodziejem kogoś, kto mógł nawet nie uczestniczyć przy oprawie paczki. Ale jak to w życiu bywa, ten najwięcej szczeka, co sam coś ma na sumieniu.

Życzę ci aby ciebie też nazwano bezpodstawnie złodziejem.

Jasne, poczta nigdy nie winna. Mowa tu ogólnie o odziałach co to mają styczność fizycznie z zawartością paczki .... Panie Listonoszu - Doręczycielu, czy jak wolisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniknęła przesyłka więc mogąbyć wszędzie

Czy mozna zapytac, na jakiej podstawie sadzisz, ze zniknela? Otrzymales jakie potwierdzenie, ze zaginela? Bo jesli niepokoi Ciebie ponadprzecietnie dlugi czas przesylki, moze po prostu trzeba troche dluzej poczekac? Mnie tez sie zdarzalo niezwykle dlugo czekac na przesylki z Hong-Kongu czy USA, ale w koncu wszystkie dochodzily. A teraz mamy okres przedswiateczny, wiec poczta i urzedy celne zapewne bardziej obciazone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro paczka nie jest z azji a Ty nie potrafisz nawet normalnie opisać problemu kto miał dostarczyć tę przesyłkę , jakim kurierem szła itd itd to co sie dziwisz takim odpowiedziom?

 

Sprawa jest prosta jak drut- żądasz od przewoźnika potwierdzenia rzekomego doręczenia

oraz kopii pokwitowania przez Ciebie jako odbiorcy i zawiadamiasz prokuraturę .

 

mają dwie sprawy potencjalnie - kradzież przez przywłaszczenie mienia oraz sfałszowanie Twojego podpisu

 

Zaginęła paczka dostarczana przez GLS - podobno ją odebrałem . zawiadomiłem prokuraturę o wspomnianych 2 zdarzeniach wezwali grafologa i ten stwierdził że podpis nie był złożony przezemnie, łatwe proste ...

 

dziś jest 8 grudnia i ciekawe czy siedzisz w domu i biadolisz czy cokolwiek zrobiłes w tym kierunku ? Za chwilę okaze się że pokwitowanie odbioru "zagineło przewoźnikowi "a że w kilku firmach nie jest to dokument ścisłego zarachowania to masz pozamiatane .

 

Takie sprawy załatwia się po cichu i natychmiast !

Powodzenia -obyś odzyskał swoją własność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta jak drut- żądasz od przewoźnika potwierdzenia rzekomego doręczenia oraz kopii pokwitowania przez Ciebie jako odbiorcy i zawiadamiasz prokuraturę .

Klient moze miec roszczenia jedynie w stosunku do sprzedawcy, ale nie do poczty czy spedycji. A to dlatego, ze w takim przypadku raczej nadajacy dysponuje dowodem wysylki i to on ma mozliwosc wystapienia o udostepnienie kopii potwierdzenia odbioru. Odbiorca takiej mozliwosci nie ma, wiec moze jedynie wystapic do sprzedajacego o zwrot kosztow za niedostarczony towar. Jesli sprzedawca, ktory jako zlecajacy wysylke jest faktycznym poszkodowanym, okaze sie byc w porzadku, postara sie o zdobycie potwierdzenia odbioru i udostepni je odbiorcy, by z jego pomoca (odbiorca wystepuje jedynie w roli swiadka) moc ubiegac sie o odszkodowanie. Natomiast jesli tenze sprzedawca z lenistwa czy najzwyklejszej nieswiadomosci pojdzie po najmniejszej linii oporu, zacznie sie nieprzyjemna przepychanka...

 

Tracking stanowi dla odbiorcy wylacznie mozliwosc informacji o aktualnym stanie przesylki i nic poza tym.

 

A wiec nie zawracac sobie glowy przesylka, tylko wprost uderzyc (w grzeczny, ale stanowczy sposob, ma sie rozumiec) do sprzedawcy z zapytaniem o zakupiony towar, ktory jeszcze nie dotarl. Cala reszta to klopot sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku ja tylko opisałem jak to załatwiłem ...

 

Generalnie 90% zamawiam za pobraniem - jeśli dostawca zawali z terminem dostawy - można nie odebrać :wink: , Jeśli przesyłka zaginie to nie nasz koszt....

 

Ale nie zawsze się tak da . Bo gdybyśmy wiedzieli że się przewrócimy to zawczasu byśmy się położyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.