Skocz do zawartości

Gdzie można latać w południowej części Wrocławia?


ender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy wiecie szanowni koledzy modelarze gdzie można polatać w południowych okolicach Wrocławia? Okolice Bielan albo gdzieś te rejony, w każdym razie w okolicach dzielnicy krzyki? Najlepiej jakby się dało dojechać na miejsce autkiem. Wiem że na Maślicach można latać ale jakaś średnio chce mi się jechać tam przez całe miasto. Chciałbym oblatać swój motoszybowiec.

 

Pozdrawiam

 

 

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

 

Ja jestem z Bielan i kiedy nie chce mi się jechać na Maślice to śmigam za ATM'em. Z tym że od razu dodam, że tej miejscówce "daleko" do Maślic. Jest tam przestrzeń wystarczająca do polatania, ale to nie łąka tylko różnego rodzaju chaszcze, więc i komfort nie za duży.

 

Dołączona grafika

 

 

Przymierzam się do sprawdzenia nowego miejsca w Wysokiej, tuż za ostatnimi blokami jest łąka. Jeżeli miałbyś w jakiś weekend ochotę ze mną sprawdzić tą miejscówkę to zapraszam, też mam elektroszybowiec. Najlepiej byłoby pojeździć po okolicy rowerem i poszukać czegoś, z tym że Google Maps nie daje mi złudzeń, wszystko to pola uprawne.

 

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze dwa bardzo blisko tych które pokazał Maciej.

 

Pierwsze to pola i ugory. Przestrzeni pod dostatkiem, warunki termiczne bardzo dobre zwłaszcza bliżej A4. Niestety tylko elektryki i elektroszybowce ponieważ nie ma gdzie wylądować na kołach.

Latam tam prawie codziennie około 18-20 między majem a październikiem.

Ta niebieska linia to wykres z logera GPS który był zamontowany w EG.

Dołączona grafika

 

Drugie miejsce odrobinę bliżej ale na tej samej drodze.

Jest to boisko sportowe wykorzystywane 1 w roku na festyn (1.06). Trawę koszą 4 razy do roku

Małymi i średnimi modelami spokojnie polatasz.

Dołączona grafika

 

EDIT

PS.

Maciej to drugie miejsce co pokazałeś jest beznadziejne. Mnóstwo ludzi tam chodzi z psami. Ciężko polatać spokojnie. Praktycznie jest to "wychodek" dla psów z okolic Wysokiej i Ołtaszyna.

 

To pierwsze co ja pokazalem jest o niebo lepsze no i można spotkać kilku modelarzy z okolic. Miejsce jest dość popularne. Spotkałem już tam z 5 modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że podzieliłeś się Konradzie (jesli mogę się tak zwracać) swoją miejscówką. Rzeczywiście widziałem tam kilka razy zaparkowany samochód (brązowe Avensis) i nawet przeszło mi przez myśl, że może tam latają. W weekend podjadę i zobaczę jak to wygląda.

 

Dlaczego latasz tylko w okresie cieplejszym? Ja co prawda nigdy nie latałem przy temperaturze poniżej 10st. ale chyba da się latać? Teraz czekam tylko na poprawę pogody, już mam dość deszczu i chmur.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuj jak mogłes tak mój samochód obrazić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tam jest logo na "H" :) a kolor faktycznie ciemny (czarny) brąz.

 

A już na poważnie to teraz tam nie da się wjechać. Niestety myśliwi rozjeździli kompletnie teren. Błoto po kolana. Chodzę tam też ze swoim czworonogiem na spacery więc mam informacje aktualne.

Latam jak jest cieplej z dwóch powodów, bo jest cieplej :) i dla tego że błoto podsycha i myśliwi nie robią zamieszania.

Ten teren ma jedną wadę lub zaletę (w zależności czym latasz) mianowicie wiatr. Wszędzie jest spokojnie a tam wieje, czasami dość mocno. Wynika to z bliskości A4 i ukształtowania terenu (wały, ekrany itp)

Dla termicznych modeli które potrzebują trochę wiatru to teren idealny.

Jak wiało około 4-5m/s to mój EG latał tak jak koń na szachownicy, za chusteczkę :) nie dało się prosto latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tu nie zaglądałem a tu się odpowiedzi porobiło:)

 

Konrad_P Czy to miejsce które pokazałeś jest jakby to powiedzieć przed przejazdem pod A4 i przed strzelnicą? Jedzie się ulicą Kutrzeby cały czas prosto? Byłem tam jakiś czas temu zobaczyć to miejsce i rzeczywiście jest tam kawał pola:)

 

Maćku może moje auto widziałeś bo ja z kolei mam Avensisa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad_P Czy to miejsce które pokazałeś jest jakby to powiedzieć przed przejazdem pod A4 i przed strzelnicą? Jedzie się ulicą Kutrzeby cały czas prosto? Byłem tam jakiś czas temu zobaczyć to miejsce i rzeczywiście jest tam kawał pola:)

Tak to miejsce jest przed przejazdem.

Jak miniemy (jadąc ul. Kutrzeby cały czas prosto przez Wysoką) boisko sportowe po lewej stronie to zaczynamy zjeżdżać lekko w dól. Pierwszy zjazd w polną drogę po lewej stronie (jakieś 500-600m od boiska). Jak skręcimy (uwaga wysoki próg) to jedziemy około 50-100m aż do skrzyżowania polnych dróg. To już tu. To jest Miejsce 1 Tam spotykam najwięcej ludzi.

Można też dojechać na Miejsce 2. Jedziemy odrobinę dalej (za ten zjazd w polna drogę) i po lewej stronie zaczynają się ogrody (pola ogrodzone siatką) pod koniec jest droga, trochę dziurawa ale wolno spokojnie można przejachać. Moja H jest nisko zawieszona i daje rade. :)

Jedziemy tą drogą cały czas jak prowadzi, bo i tak nigdzie nie można skręcić.

Dojeżdżamy do skrzyżowania polnych dróg. Skręcamy w lewo i po 20-30m skręcamy w prawo. Po lewej stronie mamy pole ugoru. Jedziemy po ładnej trawce aż dojeżdżamy do skrzyżowania. To już tu. Ja obecnie preferuje właśnie Miejsce 2. Bliżej kominów z A4 :(

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.