Skocz do zawartości

Chłodzenie silnika w motoszybowcu


Czopek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zamontować w moim szybowczyku silnik EMAX B2846/13 do tego przekładnia 3:1

, śmigło 12 x 8 i kołpak TURBO.

Czy potrzeba wycinać w kadłubie dodatkowe otwory wentylacyjne do chłodzenia silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że się czepiam, jednak razi mnie, podobnie jak innych użytkowników z pewnością tytuł tematu. Z reguły szybowce nie mają silnika, jeśli zaś zelektryfikujemy nasz sprzęt- będzie to motoszybowiec.

 

Takie OT nie wnoszące nic szczególnego do tematu, powtarzam- nie chcę się tutaj czepiać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja latam 2-ma MOTOSZYBOWCAMI /fotki w moim profilu/-z kołpakiem Pelikan turbo... i bez - ten lepszy bo nie trza wydmuchiwać i wytrzasać zanieczyszczeń po lądowaniu / gungli, pszczół luzem ,i os w tytkach...Z tymi otworami do chłodzenia TO PRZESADA...polatasz zobaczysz co lepsze. Pelikan turbo bardzo delikutaśny /alaminiowy/ lekkie puknięcie i masz wszystko pokrzywione-mimośród... bicie i wymiana łożysk w motorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za pomoc. W sobotę sobaczymy co i jak się będzie działo. Co prawda będę w Strońsku na zboczu ale na silniku kilka wyjść wyżej też na pewno zrobię aby wszystko przetestować :D

 

Janku, niedawno podziwialiśmy ze znajomym twoją górkę pokopalnianą!!! Całkiem możliwe, że się tam niebawem wybierzemy.. no może nie w tym roku, ale jak będzie sprzyjająca aura to na początku przyszłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Przemku -jak przyjedziecie do Konina będę zaszczycony na tej górce ,którą lansowałem latałem 2 razy ale bez"jaj". Raz pojechałem przestało "dunć"-trenowałem lądowanko-fajny teren bo bezludzie-bażanty-wyskakujace zajace. Drugi raz tak "duło",że ledwo wlazłem z gratami nie ryzykowalem lotów bo jeszcze nie oblatałem spokojnie górki. W koninskim są fajniejsze tereny ale nie ma jak na prawdziwym zboczu np. Czarna Góra -to je to...pozdrawiam. Na wiosnę wybiorę się na Wasze tereny-wykańczam- przesyłke z Modelotu kadłub wypieszczony z motylkiem-skrzydla wymalowane schną potem polerka -zbrojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.